kulturafm
logo

Vážení příznivci kultury, 

jsme v druhé půlce ledna a my bychom vás rádi pozvali na kulturu pod taktovkou KuturyFM.

 

tip měsíce

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ  - Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Letos opět v kině Vlast a v termínu 24.-26.1. 2014. V programu je plno nových tváří a tak se můžeme těšit na další dobrodružství, sportovní výkony a spoustu krásných fotografií. Samozřejmostí je fajn nálada a jako vždy bohatá tombola a další doprovodné programy. Hlavním partnerem festivalu se i pro rok 2014 stala německá firma Ortlieb, známá svými nekompromisními voděodolnými cyklistickými brašnami. Zástupcem pro ČR je firma Azub bike. Hlavním programem bude projekce polského cyklodobrodruha Michała Sałabana, který nám povypráví o 

cyklocestovani244.jpg

transkontinentálním přejezdu Evropy a Afriky. Prostřednictvím odborníka na české cykloregiony Martina Leschingera nakoukneme do těch nejlákavějších míst pro cykloturistiku, zábavný cyklotulák Pavel Kadlíček nás zavede do Patagonie,Honza Galla nám představí ojedinělý dálkový přejezd na solárních tříkolkách z Francie do Kazachstánu, Radomír Krupa povypráví o handbikerské dálkové jízdě z Německa na Gibraltar či rodinka Stillerova Vám ukáže, jak se dá na kole cestovat i s miminkem. A to není vše.

 

tip měsíce

Dvanáct rozhněvaných mužů  - Vinen, či nevinen? Soudní drama za zavřenými dveřmi… jasný případ vraždy nevzbuzuje zpočátku žádné pochybnosti. Přesto se mezi dvanácti „spravedlivými“ najde jeden, jemuž tíha ortelu rozhodujícího o elektrickém křesle připadá příliš veliká na to, aby bylo možné vyřknout verdikt bez diskuse. Zdánlivě formální a zbytečná šance na obhajobu však vede k pochybnostem. Fakta ztrácejí svou jednoznačnost, jakmile padnou nové otázky či se objeví další souvislosti. Důkazy viny začínají svědčit pro nevinu. Souboj dvanácti mužů rozhněvaných pro pravdu, vlastní ješitnost, sobectví, etické i přízemní egoistické zájmy obrací naši pozornost od obžalovaného k životům a povahám těch, kteří soudí a kteří nejen, že nejsou  bez  viny,  ale  kterým nechybí  

drm244.jpg

mnoho, aby svévolně „hodili kamenem“. Východočeské divadlo Pardubice Režie: Petr Kracik j.h., Hrají: Petr Kostka j.h., František Švihlík j.h., Petr Dohnal, Josef Pejchal, Ladislav Špiner, Jan Musil, Radek Žák, Josef Vrána, Jan Hyhlík, Pavel Novotný, Jiří Kalužný, Alexandr Postler, Jindřich Kratochvíl j. h.

23.1., 19.00, Nová scéna Vlast

 

kino
DIANA  - Legenda je vždy jen část pravdy. Film Diana s Naomi Watts v titulní roli se zaměřuje na poslední roky života Lady Diany, princezny lidských srdcí. Roky, které vyvrcholily tragickou smrtí při honičce s paparazzi. Roky, které pro veřejnost skrývají nejedno tajemství.
diana.jpg

 

tip měsíce

KARNEVAL  - Milé děti, pozor! Máme pro vás dobrou zprávu. Jako každoročně se v lednu příštího roku bude v Národním domě konat Karneval, aneb zábavná show pro děti. Můžete se těšit na soutěže, kvízy, rej masek a hlavně klauny. Vezměte rodiče a přijďte na KARNEVAL! V neděli, 26. ledna, od 15. hodin v Národním domě ve Frýdku-Místku.

Vstupenky jsou v online předprodeji na www.kulturafm.cz

karneval250.jpg

 

připravujeme
JAN KRAUS aneb HVĚZDY, JAK JE NEZNÁTE  - Jan Kraus je český herec, publicista, dramatik, režisér a především známý moderátor populárního pořadu „ UVOLNĚTE SE, PROSÍM „. Tato současná moderátorská špička v talkshow míří do Frýdku-Místku se svým pořadem – Jan Kraus aneb Hvězdy, jak je neznáte. Tento skvělý glosátor každodenního života si do své jedinečné talkshow pozve známé tváře a tentokráte diváci uvidí zpěváka a frontmana skupiny Monkey Business Matěje Rupperta a DJ Václava D. Kosíka! Kostru zábavného večera budou tvořit historky hostů, písničky a odpovědi na otázky posluchačů v sále. Zábavná talkshow se koná 11. března v 18:30 a 20:30 v kině Petra Bezruče. Hosté: Matěj Ruppert (frontman Monkey Business), Václav D. Kosík Pořádá: Juta Agency Spolupořadatel: KulturaFM  
jankraus250.jpg

 

připravujeme
Dáma s kaméliemi  - Nová francouzská dramatizace slavného románu Alexandra Dumase. Velký romantický příběh kurtizány, která poznala pravou lásku, ale kvůli pokrytecké morálce společnosti a také vinou svého podlomeného zdraví ji nemohla naplno prožít. Divadlo A. Dvořáka Příbram. Hrají: Sabina Laurinová, Helena Karochová, Kateřina Fixová, Petra Duspivová, Jiří Vojta, Lukáš Král, Jaroslav Someš, Lukáš Typlt, Čestmír Gebouský / Stanislav Oubram, Petr Florián, Šimon Knápek Čtvrtek 27.2., 19.00, Nová scéna Vlast.  Předprodeje na www.kulturafm.cz, předplatitelská skupina A.

dma_s_kameliema244.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 20. 1. do 26.1.:

Po 20. 1. od 19.00 - Válečný kůň  (NSV)

Út 21. 1. od 19.00 - Zlodějka knih  (NSV)

St  22.1. od 10.00 - Diana   (NSV)

St  22.1. od 10.00 - Diana   (NSV) 

Čt  23.1. od 19.00 - Dvanáct rozhněvaných mužů  (NSV)

Pá  24.1. od 19.00 - Festival Cyklocestování   (NSV)

So  25.1. od 10.00 - Festival Cyklocestování   (NSV) 

Ne  26.1. od 10.00 - Festival Cyklocestování   (NSV) 

Ne  26.1. od 15.00 - Karneval  (ND)

 

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083