kulturafm
logo

Vážení kulturní přátelé, 

příští týden bude ve znamení zamilovaných. Tak vezměte vašeho miláčka, třeba do kina... Těšíme se na vás!

 

tip měsíce

Projekt 100: Koyaanisqatsi  - Kultovní filmový esej nabízející jen pomocí obrazů a uhrančivé hudby Phila Glasse apokalyptickou vizi střetu dvou světů – technologií ovládané civilizace a přírody. MFF São Paulo 1984 – Cena diváků, MFF Varšava 1988 – Cena diváků.

Úterý, 11. 2., Nová scéna Vlast, 19.00.

100.jpg

 

kino

Valentýn: Zimní příběh  - V mýtickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh filmu plný zázraků, neblahých osudů a odvěkkého konfliktu dobra a zla. V hlavních rolích C. Farrell a J. B. Findlay.

Pátek, 14. 2., Nová scéna Vlast, 19.00.

valentyn.jpg

 

divadelko

Čert a Káča  - Lidová pohádka o Káče, která se chtěla vdát třeba i za čerta! Divadelní představení plné písniček a překvapivých scén v podání herců divadla DUHA z Polné.

Neděle, 16. 2., Nová scéna Vlast, 15.00.

cert_a_kaca.jpg

 

připravujeme

Záznam Metropolitní opery v New Yorku: Don Giovanni  - Autor: Wolfgang Amadeus Mozart Dirigent: Fabio Luisi Hrají: Marika Rebeka, Barbara Fritolli, Ramón Vargas, Mariusz Kwiecien, Mojca Erdmann, Luca Pisaroni, Joshua Bloom Pod taktovkou Fabia Luisiho se v titulní roli představí Mariusz Kwiecien. Po jeho boku v Met debbutují lotyšská sopranistka Marika Rebeca v roli donny Anny a německá sopranistka Mojca Erdmann jako Zerlina. Ramón Vargas coby don Ottavio, Luca Pisaroni jako Leporello a mladý slovenský basista Štefan Kocán jako Komtur své role v Met ztvární poprvé, zatímco Barbara Fritolli a Joshua Bloom jsou se svými rolemi donny Elvíry a Masetta již dokonale sžití.

Čtvrtek, 6. 3., Nová scéna Vlast, 18.00.  

Předprodej na www.kulturafm.cz.

don_jovani.jpg 

 

připravujeme

Dáma s kaméliemi  - Nová francouzská dramatizace slavného románu Alexandra Dumase. Velký romantický příběh kurtizány, která poznala pravou lásku, ale kvůli pokrytecké morálce společnosti a také vinou svého podlomeného zdraví ji nemohla naplno prožít. Divadlo A. Dvořáka Příbram. Hrají: Sabina Laurinová, Helena Karochová, Kateřina Fixová, Petra Duspivová, Jiří Vojta, Lukáš Král, Jaroslav Someš, Lukáš Typlt, Čestmír Gebouský / Stanislav Oubram, Petr Florián, Šimon Knápek

Čtvrtek 27. 2., 19.00, Nová scéna Vlast. 

Předprodej na www.kulturafm.cz, předplatitelská skupina A.

dma_s_kameliema244.jpg

 

připravujeme

Petr Malásek & František Kop Quartet Podtitul: Slavný pianista a skladatel Petr Malásek je český klavírista a skladatel, syn slavného klavíristy a skladatele Jiřího Maláska a manžel české herečky Dany Morávkové. Odborné vzdělání završil akademickým titulem na pražské AMU v oboru klavír a skladba. Jako pianista a kapelník spolupracuje od roku 1990 se šansoniérkou Hanou Hegerovou, dlouhodobá klavírní spolupráce jej pojí rovněž s Lucií Bílou, Martou Kubišovou a v minulosti též s Jaroslavem Svěceným. Těžištěm Maláskovy umělecké činnosti je skladba. Komponuje především scénickou hudbu pro film, divadlo a televizi. V roce 2003 byl nominován na filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší hudba. Soubor František Kop Quartet vznikl na počátku roku 1995 k příležitosti účinkování na festivalu Pražské jaro. Ve výběru repertoáru je kladen důraz na vlastní tvorbu, která směřuje k větší prokomponovanosti jednotlivých skladeb. Stylové rozpětí původních kompozic je poměrně široké, protože se inspiruje rozličnými hudebními vlivy (blues, funk, latin, free). Soubor se ale také nevyhýbá interpretaci jazzových standardů a skladeb velikánů moderního jazzu. 

interpretaci jazzových standardů a skladeb velikánů moderního jazzu.

Čtvrtek, 13. 3., Národní dům, 19.00. Předprodej na www.kulturafm.cz. 

malasek.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 10. 2. do 16. 2.: ¨

Po 10. 2. od 19.00 - Kapitan Phillips  (NSV)

Út 11. 2. od 19.00 - Projekt 100: Koyaanisqatsi   (NSV)

Pá 14. 2. od 09.30 - Tři loupežníci  (NSV) 

Pá 14. 2. od 17.00 - Zataženo, občas krakaře 2  (NSV) 

Pá 14. 2. od 19.00 - Valentýnské kino: Zimní příběh  (NSV)  

So 15. 2. od 15.00 - Já, padouch 2  (NSV) 

So 15. 2. od 17.00 - Ptačí úlet  (NSV)

So 15. 2. od 19.00 - Něžné vlny  (NSV)

Ne 16. 2. od 15.00 - Čert a Káča  (NSV) 

Ne 16. 2. od 17.00 - Ptačí úlet  (NSV)

Ne 16. 2. od 19.00 - Něžné vlny  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083