4.3. 2014 kulturafm logo
 
SWEETSEN FEST ROSTE A MY JSME U TOHO!

Sweetsen Fest je jedinečná událost a my jsme rádi, že se do jeho přípravy můžeme zapojit. Národní dům Frýdek-Místek pod hlavičkou KulturaFM se letos stává spolupořadatelem Sweetsen Festu!

Náš vstup umožní nejen zachovat festival v rozsahu z minulých let, ale dokonce jej ještě rozšířit! Letošní Sweetsen Fest tak bude o jeden den delší, rozroste se o novou scénu a rozšíří svůj charitativní záběr.

11. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června 2014 ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma. 

sweetsen014-vizual_rgb.jpg

„Sweetsen Fest je událost celorepublikového významu a já jsem od počátku moc stál o to, abychom se do jeho pořádání zapojili mnohem více, než jen logem na plakátě. U festivalu s takovýmto dopadem a významem bychom neměli zůstat stranou. Děláme vlastně jen krok, který se měl udělat už dávno. Mám proto radost, že se do organizace festivalu můžeme zapojit i produkčně a dramaturgicky,“ říká ředitel KulturyFM Jakub Tichý

Festival, na kterém se všichni účinkující vzdávají nároku na honorář, tedy letos proběhne na šesti scénách. Zahájen bude právě na Rejnokovi ve středu 25. června divadelním a literárním programem pod hlavičkou KulturaFM a samostatným velkoplošným letním kinem, které představí frýdecko-místecké tvůrce. Od čtvrtku 26. do soboty 28. června se pak přesune benefice do areálu frýdeckého stadionu a přilehlých prostor, kde bude program frýdecko-místeckých hudebníků, divadelníků a tanečníků probíhat na dalších čtyřech scénách. Pod Svícnem Stage představí hlavní hudební scénu, Stoun Stage má v progresivním hudebním stylu v režii právě klub Stoun, klub U Arnošta bude patřit komornějším vystoupením a ve velkém cirkusovém Pavlač šapitó budou připraveny aktivity pro děti a taneční program.

 

„Benefiční Sweetsen fest letos opustil dosavadní největší podporovatel, nadace nejmenované energetické společnosti. O to vítanější je nová podpora Moravskoslezského kraje a výrazně rozšířená podpora města Frýdek-Místek, které se nově i prostřednictvím projektu KulturaFM stává největším partnerem a kryje svým příspěvkem téměř polovinu rozpočtu celé benefiční akce. Věřím, že tímto krokem se daří naplňovat stěžejní festivalové motto Frýdek-Místek sobě, se kterým tato charitativní akce stojí i padá,“ říká zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

Finanční sbírky, které během akce a jednotlivých dní probíhají a které v minulosti v souhrnu vynesly již více než 350 tisíc korun, tak podpoří nejen frýdecko-místecké pobočky organizací ADRA, Charita a Podané ruce, ale nově i zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Opora dětem.

Sweetsen fest pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek občanské sdružení Pod Svícnem, hudební klub Stoun, KulturaFM a řada dalších organizací i jednotlivců.

Frýdek-Místek sobě!

www.sweetsen.cz   www.kulturafm.cz

jan_sverak.jpg jan_budar.jpg smitzer.jpg

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083