kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

zajímá vás co nás tento týden čeká a kde všude se můžete v předvánočním čase kulturně povznést? Ano? Pak se neostýchejte a čtěte dále!

brenpartija.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Všem abonentům předplatitelských skupin B a C: další divadelní představení vás čeká už tento pátek, 16. 12. od 19:00 v Nové scéně Vlast. Divadelní soubor Komorní scény Aréna Ostrava přiveze hru Tomáše Vůjtka Brenpartija - grotesku černou jako antracit o vyvrhelích, žijících o denaturovaném lihu ve skličujícím prostředí kunčických hald a jejich zápase o vlastní důstojnost a existenci na motivy známé novely Věnceslava Juřeny. A nás neabonenty jistě potěší, že několik posledních vstupenek stále zbývá!

 

V pátek ale nemusíte jen sedět v hledišti – můžete přistoupit k trávení volného večera aktivně a třeba na tanečním parketu. V pátek 16. 12. se v Národním domě koná od 17.00 další z oblíbených Čajů o páté, tentokrát s podtitulem Předvánoční posezení.


A co by to bylo za adventní víkend, kdyby se na místeckém náměstí Svobody nekonal Advent ve městě! Po oba víkendové dny, sobotu 17.12. i neděli 18. 12., nás opět čeká bohatý kulturní program! Sobotní Advent ve městě zahájí ve 14.00 vystoupení cimbálové muziky Gajdušek z Hukvald, od 15.00 nás čeká koncert jazzové kapely Behind the Door a od 16.00 vám promítneme film Z čerty nejsou žerty. Nedělní program začíná ve 14.30. V rámci hudebního festivalu Souznění vám zprostředkuje těžko zapomenutelný hudební zážitek romská Ľudová hudba Pokošovci, která do našeho města zavítá až ze středoslovenské obce Šumiac. Následovat bude koncert folkové kapely Kajkery (16.00) a ohnivá show (17.00)! Během celého nedělního programu budou probíhat také Vánoční dílny, kde budete moci vidět při díle kováře, budou se ručně vyrábět slaměné ozdoby a mnoho dalšího. Oba dny samozřejmě nebude chybět ani Ježíškova pošta, takže pokud jste Ježíškovi stále ještě nenapsali, budete k tomu mít poslední příležitost.


jezisek_a_maruska.jpg

 

 

 

 

 

 

 

   

 A nezapomeňte na nedělní divadélko pro děti. Brněnské divadlo Špílberg nás v neděli 18. 12. od 15.00 v Nové scéně Vlast seznámí s událostmi, které předcházely Ježíšovu narození ve hře Josífek a Maruška mají děťátko.


Vám všem, kteří jste si vystáli frontu a podařilo se vám šťastně dosíci vstupenek na některý ze dvou koncertů Jaromíra Nohavici připomínám, že koncerty se konají již nadcházející víkend, tj. v sobotu 17. 12. a v neděli 18. 12. a to od 19.00 (pozor, prvních šedesát lístků na sobotní koncert bylo vytištěno chybně se začátkem v 18.00).


Výčet kulturních akcí by nebyl úplný bez kina. Dnes, tedy v pondělí 12. 12. můžete vidět ve Filmovém klubu neotřele stylizované německé drama Lollipop Monster, v úterý 13. 12. nás čeká Černá Venuše režiséra Abdellatifa Keniche. Pro seniory hrajeme ve středu 13. 12. od 10.00 úspěšný film Muži v naději. Středeční večer patří od 18.00 dámám a dámské jízdě – kromě Sarah Jessicy Parker ve filmu Nechápu, jak to dokáže, se může těšit na 10 procentní slevu na celý sortiment v baru Nové scény Vlast. Ve čtvrtek 15. 12. od 19.00 premiérově hrajeme nové české drama Alice Nellis Poupata. Víkend nabídne vždy od 17.00 animovaný 3D film Velká vánoční jízda, ve kterém se všechny děti konečně dozvědí, jak se to s těmi Vánoci vlastně má. Od 19.00 v sobotu i v neděli pak Novou scénu Vlast ovládne Hugh Hackman ve filmu Ocelová pěst.


Všichni víme, že je potřeba myslet na budoucnost, neboť právě v ní strávíme zbytek života. Dovolte mi proto zmínku i o akcích příštího týdne. Zbystřit by měli zejména milovníci klasické hudby. V pondělí 19. 12. se do Národního domu chystá Václav Hudeček, aby zde ve světle svíček odehrál svůj Vánoční koncert a hned následující den, v úterý 20. 12. od 18.00 rozezní místecký Kostel sv. Jana a Pavla tradiční Vánoční koncert. Na programu bude Sonata vespertina P. J. Vejvanovského a hlavně Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby v provedení Symfonického orchestru Frýdek-Místek, mužského pěveckého sboru Smetana, ženského pěveckého sboru Martinů a Lašského pěveckého sboru Baška.


A jestlipak už máte vstupenky na ples? Reprezentační ples města Frýdek-Místek se koná v sobotu 14. 1. od 19.00 v Národním domě!


Přejeme vám krásný adventní týden


za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči