kulturafm
logo

Milí kulturní přátelé, 

astronomická zima končí a jaro nám začíná 20. března 2014 v 17:56:36. Zhruba o den a hodinu později můžete oslavit příchod jara svým příchodem na skvělé divadelní představení ZÁRUKA TOUHY, které pod taktovkou Emila Kopčáka nacvičil místní divadelní soubor KuKo z Divadla Čtyřlístek. Zveme vás!

tip měsíce

Záruka touhy  - Inge, Gerda a Klára jsou netypické šedesátnice – vdova, bývalá herečka a důchodkyně. Trýzní ve fitcentru svoje staré kosti a vzpomínají na doby, kdy jim jejich těla přinášela radost. Všechny mají jedno společné – láska a sex jsou pro ně minulostí. Jak jsou na tom ale jejich touhy? Staré dámy se rozhodnou udělat ještě před svým odchodem ze světa něco mimořádného – objeví tzv. díru na trhu, seniorský nevěstinec s dámami pokročilého věku. Inge obstará všechny důležité propriety, Gerda poskytne staré divadelní kostýmy a Klára svůj byt. Postavy doplňuje Yvone - vnučka Kláry a Antonín - úředník z finančního úřadu. Autorka se zhostila citlivého tématu sexu ve stáří s radikálním humorem, hořká komedie prolamuje nejedno tabu, jež kolem seniorské sexuality vzniklo.

Uvádí: Divadlo Čtyřlístek – soubor KuKo Režie: Emil Kopčák

Pátek, 21. 3., 19.00, Nová scéna Vlastzaruka_touhy_plakat.jpg


tip měsíce

Revival - Český lev - Nová komedie Alice Nellis nabitá hudbou a humorem, komedie pro muže, pro ženy a vůbec pro všechny. B. Polívka, M. Krobot, K. Heřmánek a M. Geišberg hrají v Revivalu kamarády, jejichž rocková skupina se rozpadla v roce 1972, a kteří se rozhodli pokusit o její velkolepý comeback. Každý má k tomu své důvody a každý z nich si stačil nastřádat své vlastní osobní průšvihy. Ve středu dění proto není jen návrat kapely na pódia a s tím spojená zábava, ale i život všech jejích členů. V dalších rolích Revivalu se představí Z. Bydžovská, V. Dyk, J. Bobková nebo R. Genzer.

Úterý 18. 3., 19.00, Nová scéna Vlast

revival244.jpg

 


divadelko

Pohádky z mléčné dráhy  - Divadlo Tramtárie - Pohádky z mléčné dráhy tentokrát zavedou malé diváky až do dalekého vesmíru, kde se hlavní hrdina, druhý český kosmonaut Milan, setkává se dvěma mimo-zemskými bytostmi, tedy bytostmi žijícími mimo zemi, tedy mimo planetu Zemi. Ale kromě toho, že jsou obě bytosti tak trochu mimo, tak je s nimi parádní legrace. Jsou mnohem chytřejší než lidé, a tak si hrozně rádi hrají a vyprávějí pohádky, i když už jsou dávno dospělí! A vůbec umí spoustu věcí, které až uvidíte, tak budete čubrnět, úplně stejně jako náš Milan, který teda taky čubrněl… Veselá sci-fi pohádka pro nejmenší, při které se budou hvězdy a planety za břicho popadat!

Režie: Vladislav Kracík

Neděle 23. 3., 15.00, Nová scéna Vlast  

pohadky_z_lecne_drahy.jpg

připravujeme

Na vaše riziko  - Chantal Poullain a Jiří Schmitzer v poutavém psychologickém příběhu. Kdysi úspěšná francouzská šansoniérka přijíždí do Anglie převzít dům po svém právě zesnulém otci. Dědictví je ovšem komplikované. Je s ním spojeno věcné břemeno - Jiří Schmitzer. Divadlo Ungelt, režie: Zdeněk Dušek

Hrají: Jiří Schmitzer a Chantal Poullain

Čtvrtek 27. 3., 19.00, Nová scéna Vlast

na_vae_riziko.jpg


připravujeme

Polooblačno  - Smutnosměšná komedie Polooblačno, kterou autor označil jako „první zprávu o mém dvacátém století (1900 – 1950)“, s typickým štepkovským humorem zobrazuje tragikomické osudy jednoduchých lidí, inspirované konkrétními osobami a událostmi, kteří na pozadí komických i tragických dobových situací a událostí procházejí životem a v závěru hry sní svůj velký a naivní sen o tom, že jednou bude všechno jinak a lepší. Volným pokračováním hry bude připravovaná „druhá zpráva o mém dvacátém století (1950 – 2000), kterou RND plánuje uvést pod názvem Zčista jasna.

Režie: Juraj Nvota

Hrají: S. Štepka, R. Felix/M. Škoda, V. Svitek, M.Nedomová, J. Adamčík, M. Caban/S. Malachovský, S. Norisová/K. Ivanková, S. Martausová, M. Kubovčík/O. Hraška, A. M. Martvoňová/M. Szocsová, L. Hubáček a M. Šago

Úterý 1. 4., 19.00, Nová scéna Vlast

polooblacno.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 17.3. do 23. 3.:

Po 17.3. od 19.00 - Jako nikdy  (NSV)

Út 18.3. od 19.00 - Revival  (NSV) 

St 19.3. od 10.00 - Prodloužený víkend  (NSV) 

St 19.3. od 19.00 - Prodloužený víkend  (NSV) 

Pá 21.3. od 19.00 - Záruka touhy  (NSV) 

So 22.3. od 17.00 - Velká oříšková loupež  (NSV)  

So 22.3. od 19.00 - Dědictví aneb kurva se neříká  (NSV)

Ne 23.3. od 15.00 - Pohádky z mléčné dráhy  (NSV)   

Ne 23.3. od 17.00 - Velká oříšková loupež  (NSV)  

Ne 23.3. od 19.00 - Dědictví aneb kurva se neříká  (NSV)   

 

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083