kulturaFM

newsletter

Milí přátelé,

jdnes se v 19.00 v Národním domě začne výjimečný vánoční koncert Václava Hudečka při svíčkách. Koncert patří do předplatitelské skupiny Koncerty Kruhu přátel hudby při Národním domě Frýdek-Místek a je vyprodán – koupit vstupenky na místě tedy bohužel nebude možné.

Pokud byste rádi na koncert a nedostalo se vás, nic není ztraceno. V místeckém kostele sv. Jana a Pavla se na zítřek, tedy na úterý 20. 12., chystá od 18.00 tradiční Vánoční koncert, na kterém zazní Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby a Sonata vespertina Pavla Josefa Vejvanovského v podání Symfonického orchestru Frýdek-Místek a pěveckých sborů Smetana, Martinů a Lašského pěveckého sboru Baška.


Adventní doba se chýlí ke konci a my se ve čtvrtek 22. 12. naposledy sejdeme na náměstí Svobody v Místku na Adventu na náměstí. Program začíná od 15.00 a můžete těšit na Živý betlém v podání Divadla Kozlovice (15.00), Zvonkohru (16.20) a vše uzavře koncert hukvaldské skupiny Pokustone (17.00). Na náměstí bude tentokrát dvojnásob živo, protože ve stejný den se už od 10.00 konají také Farmářské trhy.

 

vendeta.jpg

 

 

 

 

 

Poslední dny před Vánocemi si můžete zpestřit návštěvou kina! Ode dneška až do středy 21. 12. můžete vždy od 17.00 nahlédnout do zákulisí distribuce vánočních dárků v animovaném filmu Velká vánoční jízda. Pondělní a úterní večery patří jako obvykle Filmovému klubu, tentokrát konkrétně dokumentům projektu Česká radost. Dnes, 19.12. od 19.00, můžete shlédnout film Rock života o životě a díle frontmana kapely Katapult, Oldy Říhy. V úterý 20. 12. od 19.00 nás čeká dokument Pod sluncem tma o dobrodružstvích dvou českých elektrikářů, kteří se v rámci rozvojové pomoci ocitnou uprostřed Afriky. Středa 21.12. od 19.00 bude patřit novému českému thrilleru Vendeta s Oldřichem Kaiserem a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích. Ve čtvrtek 22. 12. a v pátek 23. 12. vždy od 17.00 se budete moci ponořit do komiksového světa Tintinových dobrodružství v režii Stevena Spielberga a dojmout se vždy vždy od 19.00 u romantické komedie Šťastný nový rok.


Poslední týden letošního roku uzavřeme v kině vždy od 19.00 malou rekapitulací divácky nejúspěšnějších titulů – v úterý 27. 12. to bude Alois Nebel, ve čtvrtek 29. 12. Muži v naději a v pátek 30. 12. Perfect days – I ženy mají své dny. Děti také nepřijdou zkrátka, ve stejných dnech se od 17.00 mohou těšit na malajský animovaný film z všeříkajícím názvem Žraloci na s(o)uši. 

 puritani.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud si nyní říkáte, že ve středu se patrně nikomu nechce do práce a proto se nehraje nic, není tomu tak. Středa 28. 12. patří opeře. V dalším záznamu z Metropolitní opery v New Yorku se můžete těšit na poslední Belliniho opus – věhlasnou operu Puritáni se skvělou Annou Netrebko v hlavní roli. První tóny se Novou scénou Vlast rozezní v 18.00.


Nezapomeňte také na Reprezentační ples města Frýdek-Místek, který se koná 14. ledna a na kterém se můžete potkat s mnoha vzácnými hosty, mj. s Petrem Nagym, Miss ČR 2004 Janou Doleželovou, slovutným kouzelníkem Zdeňkem Bradáčem a dalšími. Vstupenky si můžete koupit v recepci Národního domu.

Pokud stále ještě nemáte nakoupeny všechny vánočního dárky pro své nejmilejší, připomínám také probíhající předprodej na únorový koncert Václava Neckáře a Karneval pro děti s Pavlem Novákem, který se připravuje na konec ledna.


Přejeme vám krásné Vánoce a krásný nový rok!

 

za KulturuFM 

Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

 

Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

 

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči