kulturafm
logo

Vážení kulturní přátelé,

Velikonoce jsou tady a s nimi i další várka kultury od KulturyFM.:-) 

tip měsíce

Růžový kavalír  - Záznam Metropolitní opery v New Yorku, Autor: Richard Strauss, Dirigent: Edo de Waart, Účinkují: Renée Fleming, Susan Graham, Christine Schäfer, Eric Cutler, Thomas Allen, Kristinn Sigmundsson Hlavními tématy Straussovy opery s komickým dějem jsou láska a intriky ve Vídni osmnáctého století. V roli kněžny z Werdenbergu se představí Renée Fleming a jejího mladého milence ztvární Susan Graham. Další pěvecké party pod dirigentskou taktovkou Jamese Levinea zastanou například Kristinn Sigmundsson a Thomas Allen.

St 23. 4., 18.00, Nová scéna Vlast

ruzkavalir.jpg


tip měsíce

Recitál koncertního mistra filharmonie Brno - Renata Ardaševová, rodným příjmením Lichnovská má na svém kontě řadu CD, rozhlasových a televizních nahrávek, spolupracuje aktivně s předními domácími i zahraničními umělci, účastní se prestižních projektů, jakými jsou na př. festival Concentus Moraviae nebo České sny. Kritika oceňuje především její vnitřní náboj a emotivní ztvárnění hudebního obrazu jakož i zvukové kvality a smysl pro formu a výstavbu interpretovaných skladeb.Pavel Wallinger vystudoval Konzervatoř Brno u Jana Stanovského a Janáčkovu Akademii múzických umění v Brně pod vedením emeritního člena Janáčkova kvarteta Adolfa Sýkory. Během studia získal významná ocenění, mezi nimi například 1. cenu v soutěži „Beethovenův Hradec“ (1985), zúčastnil se kurzů v Německu (Bayreuth) a Rakousku (Semmering) a působil v mládežnickém orchestru Gustava Mahlera pod vedením Claudia Abbada.

Čt 24. 4., 19.00, Národní dům

rkm2_1.jpg

rkm2_2.jpg

tip měsíce

Běsi  - divadelní adaptace románu F. M. Dostojevského/tváří v tvář manipulaci/zlo má mnoho podob/když prší, i ten nejkrutější člověk si zaslouží deštník/Stavrogin je Ďábel!/tváří v tvář posedlosti/milovat je zakázáno!/tváří v tvář posledním zbytkům citu. Režie: Norbert Závodský Scénografie: Gimonfu. (Ondřej Bělica, Jan Adamus) Hudba Mirai Navrátil Kostýmy: Agáta Molčanová Hrají: Filip Bařina, Sára Hlisníkovská, Štěpán Staněk, Hana Magdoňová, Martin Pavlík, Jaroslav Blažek, Petr Dorňak, Anastázie Klemensová, Vít Schlesinger, Martin Ermis, Ondřej Šodek

Sobota 26. 4., 18.00, Nová scéna Vlast

besi2.jpg


divadelko 

O líném Honzovi  - Loutková pohádka o líném Honzovi, který musel přemoct draka! A jak to dopadlo? To se přijďte podívat!

Pro děti od 2 let.

50 minut/předprodej zahájen. 

Ne 27. 4., 15.00, Nová scéna Vlast 

olh.jpg

připravujeme

Tančírna  - Taneční večery pro mladé milovníky tance, kteří chtějí využít svých znalostí získaných v kurzu tanečních a užít tak naplno svého tanečního šarmu. Vstup ve společenském oděvu a obuvi.

Vstupné 100 Kč

Předprodej online na www.kulturafm.cz, nebo na všech pobočkách Beskydského informačního centra.

Středa 30. 4., 19.00, Národní dům

tancirnaduben.jpg

připravujeme

Vokatá a Kaiser  - Je to více než dva roky, co zemřel básník, publicista a jedna z nejvýraznějších postav českého undergroundu Ivan Martin Jirous. Jednou z jeho životních partnerek byla písničkářka Dáša Vokatá, která na svého druha vzpomíná prostřednictvím pořadu Čekání na Magora. Oldřich Kaiser měl v tomto pořadu původně pouze číst básně. „…ale to by byla škoda.

Út 6.5., 9.00, Nová scéna Vlast 


vokata_a_kaiser.jpg


Akce KulturyFM v týdnu od 21. 4. do 27. 4.:

Út 22. 4. od 19.00 - Přežijí jen milenci  (NSV) 

St 23. 4. od 18.00 - Růžový kavalír  (NSV)

Čt 24. 4. od 19.00 - Pojedeme k moři  (NSV)

Čt 24. 4. od 19.00 - Recitál koncertního mistra FB  (ND) 

Pá 25. 4. od 09.30 - Splněná přání  (NSV) 

Pá 25. 4. od 17.00 - Lego příběh 3D  (NSV)

Pá 25. 4. od 19.00 - Amazing spider-man 2  (NSV)  

So 26. 4. od 18.00 - Běsi  (NSV)

Ne 27. 4. od 15.00 - O líném Honzovi  (NSV) 

Ne 27. 4. od 17.00 - Lego příběh 3D  (NSV)

Ne 27. 4. od 19.00 - Amazing spider-man 2  (NSV)   

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083