kulturafm
logo

Vážení milovníci léta a kulturních akcí, 

tento týden je ve znamení Sweetsen festu, Violetty a kina. Frýdek-Místek sobě! 

tip měsíce

Violetta  - Exkluzivní koncertní show největších hvězd seriálového hitu TV stanice Disney Channel – Violetta. Violetta Koncert byl natočen v prostorách Mediolanum Forum v italském Miláně. Vystupuje zde dvanáct seriálových postav, které předvádějí největší hudební hity první a druhé řady televizního seriálu. Speciál zachycuje živý koncert v plné délce, a navíc dává fanouškům možnost nahlédnout i do zákulisí. Diváci uvidí přípravy a vzrušení herců před příchodem na pódium a také se dozvědí více o tom, co rádi dělají ve svém volném čase. Ke dvanácti nejoblíbenějším hereckým hvězdám seriálu Violetta v čele s Martinou Stoessel (Violetta), Diegem Dominguezem (Diego),

Jorgem Blancou (León), Mercedes Lambre (Ludmila) a Lodovicou Cornello (Francesca) se přidá také energická taneční skupina a úžasná doprovodná kapela.

St 25.. 6., Nová scéna Vlast, 19.00

violetta.jpg


tip měsíce

Sweetsen fest 014  - 11. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest proběhne na šesti scénách od středy 25. do soboty 28. června 2014 ve Frýdku-Místku. Vstup je již tradičně zdarma. KulturaFM pro Sweetsen připravila - Rejnok - nová scéna v Sadech Svobody ve Frýdku u sídliště Slezská. Nově vzniklá scéna představí ve středu 25. června od 16 do 22 hodin literárně hudební pásmo místních umělců s doprovodným programem v přilehlých prostorech.

www.sweetsen.cz

sweetsen250.jpg

 


tip měsíce

Letní kino  - V prostorech frýdeckého stadionu TJ Slezan vyroste opět areál s plátnem, maringotkou a klasickými promítačkami, dostatečným počtem míst k sezení i potřebným krytým zázemím pro diváky. Všem milovníkům neformální atmosféry doporučujeme vzít si s sebou vlastní deky či karimatky. Občerstvení zajištěno!

Pondělí  23. 6. - Křída Vánoc

Úterý 24. 6. - Legendární parta

letni_kino_250.jpg


připravujeme
Promenádní koncert  - Jožka Černý 13. 7. od 16.00 se Smetanovými sady rozezní nenapodobitelný hlas zpěváka, který zpívá melodie předávané z generace na generaci. Jožku Černého milují posluchači v celé naší republice právě pro jeho neobvyklý rozsah a nádhernou barvu hlasu. Kromě toho, že s cimbálovou muzikou nazpíval stovky písní, má v repertoáru i obrovské šlágry dechové hudby. Prodal již několik milionů desek. Některé písně se v jeho podání staly legendou – Za tú horú, za vysokú, Když sem šel z Hradišťa... Z úplně jiné oblasti je jeho titul s klasickými áriemi, který doslova šokoval celý, jak umělecký, tak i posluchačský svět. Na tomto CD, které se jmenuje „S árií mládnou smíš“ je např. Čajkovského B moll, Ave Maria jak od Bacha, tak i od Schuberta a dále slavné melodie Verdiho a Chopina.Árie otextovali 

nejlepší čeští textaři – Zdeněk Borovec, Pavel Vrba, Eduard Krečmar a Jiří Aplt. České národní písně nahrál Jožka Černý s Orchestrem Václava Hybše na slavnoudesku „Lásko, Bože, lásko.“ Jsou to ty nejznámější – Rožnovské hodiny, Už se ten Tálinskej rybník, Ó hřebíčku zahradnický, Už mně koně vyvádějí a další.

promenadni_koncerty_250.jpg 

připravujeme

Letní scéna kina Vlast  - Biják přímo pod vašimi okny!

St 9. 7., před kinem Petra Bezruče

Promítání filmu REVIVAL. 

Začátky projekcí po setmění!

Občerstvení zajištěno.

lskv250.jpg


Akce kulturyFM v týdnu od 23. 6. do 29. 6.:

Po 23. 6. od 19.00 - Olga  (NSV)

Út 24. 6. od 19.00 - Grace of Moaco  (NSV)

St 25. 6. od 19.00 - Violetta  (NSV)

Čt 26. 6. od 19.00 - Tři dny na zabití  (NSV)

Pá 27. 6. od 15.00 - Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (NSV)  

Pá 27. 6. od 17.00 - Zvonilka a piráti  (NSV)

Pá 27. 6. od 19.00 - Transformers: Zánik  (NSV)

So 28. 6. od 17.00 - Hurá do pravěku!  (NSV)

So 28. 6. od 19.00 - Transformers: Zánik  (NSV) 

Ne 29. 6. od 17.00 - Hurá do pravěku!  (NSV)

Ne 29. 6. od 19.00 - Transformers: Zánik (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083