kulturafm
logo

Vážení kulturní přátelé, 

prázdniny tento týden dorazí do své poloviny, tak ať je ta druhá půle alespoň stejně dobrá jako ta první. Krásné léto plné kulturních zážitků přeje KulturaFM. 

tip měsíce

Promenádní koncert  - Stanley´s Dixie Street Band, který vytvoří bezesporu stylovou hudební kulisu. Už slovo "street" v názvu naznačuje, že se nesnaží o nějaký prokomponovaný jazz, ale klasický dixík, který vychází z počátku vzniku této muziky. Zpěv je akustický přes "hlásnou troubu", což je velice efektní a dává vyniknout nejen stylovosti žánru, ale tím rovněž vzniká jedinečná zvuková archaičnost. V repertoáru najdete veškerou dixielandovou klasiku, swing, blues... Kapelník, trumpetista, zpěvák - Standa Dětský - Trumpetový ´cvok´ a celoživotní oběť tohoto nástroje, prošel s trumpetou snad všemi hudebními styly - od klasiky přes dechovku, pop, swing, bigbands a dixieland. Klarinet - Roman Volný - vynikající muzikant, špičkový hráč na saxofony. Trombon - Milan Rusnák - jeden z nejšpičkovějších jazzových trombonistů na Moravě. Vyhledávaný hráč mnoha

seskupení, od jazzových kvartetů, přes big band, muzikál, pop. Tenorové banjo - Honza Habernal - nadšeným milovníkem čtyř zvonivých strun. Hru na různé strunné nástroje piloval už od raného dětství Nový hráč na suzafon, Tomáš Ličman - i přes svůj věk (23 let), je velmi dobrým muzikantem.

Neděle 3. 8., 16.00, altán ve Smetanových sadech

promenadni_koncerty_250.jpg

 


tip měsíce

Díra u Hanušovic  - Učitelka němčiny Maruna (Tatiana Vilhelmová), toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta (Ivan Trojan) tráví hodně času na posedu a čeká na svého jelena, dětsky naivní Olin (Jaroslav Plesl) je okolím považován za neškodného vesnického blázna a klempíř Kódl (Lukáš Latiňák) se s chutí otočí za každou sukní. Maruně na klidu nepřidá ani její panovačná matka (Johanna Tesařová), o kterou spolu se sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) pečují. Když navíc Jaruna využívá první příležitosti a odjíždí po boku postaršího Němce Hanse do Mnichova, zůstává Maruna v „Díře“ s matkou i nápadníky sama. Jednoho dne však u Hanušovic dojde k nečekané události...


So 2. 8., 20.00, Nová scéna Vlast

dira_u_hanusovic.jpg

připravujeme

Letní scéna kina Vlast  - Letní scéna kina Vlast - Je léto a k létu neodmyslitelně patří nejenom prázdniny, dovolená, zmrzlina a koupání, ale také letní kino. Letos vám KulturaFM přináší poprvé biják přímo pod vaše okna! Těšit se můžete na 4 filmová představení přímo ve vašem městě. Začátky projekcí budou po setmění a občerstvení je zajištěno. Těšíme se na vás u vás. Projekce filmu NĚŽNÉ VLNY.

Vstup zdarma 

St 6. 8., po setmění, před Střediskem volného času klíč.

lskv250.jpg

 


připravujeme
Hvězdy ve městě  - hudební open-air – festivalové odpoledne pro širokou veřejnost se uskuteční na Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku. Fanouškům rock-popu zahraje kapela – Nebe, která na sebe upozornila již svým debutovým albem “Legosvět“. Na pódiu zazáří Lenny - jeden z nejvýraznějších talentů české hudební scény. Zpěvák a kytarista Albert Černý se představí se svou novou skupinou Lake Malawi, v podvečer přivítáme stálici české hudební scény Annu K & Band.

Pá 8. 8., 16.30, Náměstí Svobody 

Vstup zdarma 

hvezdy_ve_meste250.jpg

 


Akce kulturyFM v týdnu od 28 .7. do 3. 8.:

Po 28. 7. od 20.00 - Grandhotel Budapešť (NSV)

Čt 31. 7. od 20.00 - Transformers: Zánik  (NSV) 

Pá 1. 8. od 18.00 - Strážci galaxie  (NSV)

Pá 1. 8. od 20.00 - Očista: Anarchi e (NSV)

So 2. 8. od 18.00 - Strážci galaxie  (NSV)

So 2. 8. od 20.00 - Díra u Hanušovi c (NSV) 

Ne 3. 8. od 16.00 - Promenádní koncert/Stanley´s Dixie Street Band  (aSS)

Ne 3. 8. od 18.00 - Strážci galaxie  (NSV)

Ne 3. 8. od 20.00 - Díra u Hanušovic  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083