kulturafm
logo

Vážení kulturní přátelé, 

je před námi týden, jenž bude ve znamení Korey. Věřím, že se vám korejsky zaměřený pátek a sobota bude líbit. Dále bychom vás rádi upozornili, že v pátek 19. září bude ukončen prodej divadelního a hudebního předplatného. Více informací naleznete ZDE. Vstupenky na představení či koncerty lze také zakoupit na jednotlivé akce online na www.kulturafm.cz, nebo v pobočkách Beskydského informačního centra. Přejeme krásnou divadelní a hudební sezónu 2014/2015. 

tip měsíce

Předplatné  - Divadelní řady se letos rozrostly na tři. První dvě jsou koncipovány tradičněji. Uvidíte poctivé divadlo, známé tváře a oblíbené divadelní soubory. Řada A je odlehčenější a míří na diváky, kteří se chtějí v divadle především dobře bavit. Řada B se dotýká i trochu jiných témat a i v ní se nám povedlo několik mimořádných „úlovků“. Novinkou je třetí divadelní řada, kterou jsme založili na nesmírně zajímavých a úspěšných současných ostravských divadlech. Pečujeme i o klasickou hudbu a v nadcházející sezóně Vám opět nabízíme dvojici abonentských řad – řadu Kruhu přátel hudby v Národním domě a komornější Zámecké koncerty. Pro obě naše koncertní řady se nám v sezóně 2014/15 podařilo získat umělce a tělesa s mezinárodním věhlasem. Navíc, pro každého předplatitele máme drobný dárek a Vy můžete být u toho!

Prodej předplatného bude ukončen v pátek 19. září!

newsletter_predplatne_250.jpg


tip měsíce

Komici s.r.o.  - Máte rádi humor…rádi se smějete? Pak se můžete opět těšit na skvělou stand-up comedy show - celovečerní představení Komici s.r.o., ve kterém se představují ti nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“. A právě z tohoto pořadu se vyvinula divadelní podoba, kterou uvidíte. Jedná se o pásmo mnoha krátkých skečů herců, kteří se na pódiu různě střídají. A střídají se nejen během večera, ale i v různých dílech pořadu podle toho, jak je obsadí „šéf“ Komiků s.r.o., Miloš Knor. V pořadu Na stojáka a Komici s.r.o. vystupují i stejní lidé. „Ne tedy všichni. Být Stojákem je základ, ale stát se Komikem s.r.o. vyžaduje být mezi nejlepšími. Čili Komici s.r.o. jsou pořadem, v němž excelují ti nejlepší herci z pořadu Na stojáka“ a některé, například, Rudu z Ostravy uvidíte pouze s Komiky s.r.o., vysvětluje personální rozdíl v obou pořadech Miloš Knor. Dopředu prý nelze říci, jaké skeče se v pořadu vůbec objeví. Každý z komiků má připraveno několik vystoupení a ta střídá velmi nepravidelně. Mnoho jich také průběžně vzniká a zaniká, takže každý pořad je naprostý unikát.

Miloš Knor/Josef Polášek/Ruda z Ostravy

Čt 18. 9., 19.00, Nová scéna Vlast

komici_250.jpg

 


tip měsíce

Korejské dny  - V dnešní době moderních technologií a moderních dopravních prostředků se vzdálenosti značně zmenšují a situace, kdy se střetávají diametrálně odlišné kultury, jsou stále častější. V rámci Korejských dnů se prostřednictvím filmů, přednášek, besed a workshopů, návštěvníci seznámí nejen se „životem“ v Koreji, ale budou mít také příležitost ochutnat tamní kuchyni či poslechnout si Korejskou tradiční hudbu. Jedinečná možnost setkat se s konzulem! V pátek 19. od 17.40 je na programu část Working Holiday in Korea – Yoon Jong-suk, konzul Velvyslanectví Korejské republiky v Praze - prezentace programu pro mladé lidi, jak vyjet do Koreje formou kombinace práce a cestování...

Pá 19. - So 20. 9., Nová scéna Vlast 

Nový ROZŠÍŘENÝ PROGRAM! 

 

korejske_dny250.jpg


připravujeme
Sedláčkovo kvarteto  - Mladé kvarteto vzniklo v roce 2006 na Akademii múzických umění v Praze a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974-1994. Tradice je spojena rodinou vazbou obou primáriů, Michal Sedláček je vnukem Jana Sedláčka. První důležité poznatky v oblasti komorní hry získal soubor u Jiřího Panochy – primária Panochova kvarteta, se kterým mají možnost i nyní intenzivně pracovat. Všichni členové mají vynikající zkušenosti jak se sólovou, tak komorní hrou a spolupracují s předními českými i zahraničními pedagogy, kteří působí v ansámblech jako např. Stamicovo kvarteto, Kocianovo kvarteto, ARIA Quartett či AVIV Quartet. Účinkují: Michal Sedláček – housle, Jan Maceče – housle, Vít Kubík – viola, Karel Chudý – violoncello

Út 23. 9., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku

sedlackovo_kvarteto_250.jpg

 


připravujeme

Cry baby cry  - Jak změnit dosavadní život, se kterým nejsme spokojeni? Na to se pokusili nalézt odpověď ve Švandově divadle na Smíchově. Lekce life coachingu otevře oči všem divákům, a to nejenom ženám. Výbuchy smíchu, sebeuvědomění se a drsná pravda. Autorská inscenace hereckého kolektivu Švandova divadla pod režijním vedením Martiny Krátké řeší aktuální problémy. Lidé v dnešní době chodí pro rady k odborníkům, od nichž chtějí vědět, jak žít, aby byli šťastní. A o tom je inscenace Cry baby cry. Pět žen se sejde u life coache a chtějí znát odpověď. Text: Sabina Krátká Režie: Martina Krátká

Hrají: Klára Cibulková, Kristýna Frejová, 

Petra Hřebíčková, Réka Derzsi, Eva Vrbková, Blanka Popková, Michal Dlouhý

Čt 25. 9., 19.00, Nová scéna Vlast

Předplatitelská skupina B

cry_baby_cry250.jpg

 


připravujeme

Tančírna  - Zahajovací tančírna letošní sezóny zve všechny příznivce tance a etikety zpět do smokingů a večerních rób.

Pá 26. 9., 19.00, Národní dům 

Vstupné 100 Kč, kurzisté po předložení průkazu 80 Kč. Předprodej na www.kuturafm.cz  a na pobočkách Beskydského informačního centra.

tancirna250zari.jpg

připravujeme

O karkulce trochu jinak  - Byla jednou jedna holčička a ta holčička se jmenovala... to je vlastně jedno. Totiž, když měla jednou narozeniny, dostala od maminky červenou čepičku- karkulku- a protože tu karkulku nosila pořád na hlavě, nikdo té holčičce neřekl jinak než Červená Karkulka... Interaktivní pohádka pro děti od 3 let.

Délka představení: 50 minut

Vstup ZDARMA. 

Ne 28. 9., 15.00, Mult. jeviště Rejnok 

o_karkulce_trochu_jinak250.jpg

 


Akce KulturyFM v týdnu od 15. 9. do 21. 9.:

Po 15. 9. od 19.00 - Magický hlas rebelky  (NSV)

Út 16. 9. od 19.00 - Chlapectví  (NSV)

St 17. 9. od 10.00 - Kouzlo měsíčního svitu  (NSV)

St 17. 9. od 19.00 - Chraň nás od zlého  (NSV)

Čt 18. 9. od 19.00 - Komici s.r.o.  (NSV)

Pá 19. 9. od 15.00 - Korejské dny  (NSV)

So 20. 9. od 16.00 - Korejské dny  (NSV)

Ne 21. 9. od 17.00 - Jak vycvičit draka  (NSV)

Ne 21. 9. od 19.00 - Tansformers: Zánik  (NSV)

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083