kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

kulturní menu pro tento týden je obzvláště vyvážené: na své si přijdou milovníci divadla, klasické hudby, kina a dostane se i na děti.

Už ve čtvrtek proběhne další ze Zámeckých koncertů. Na Frýdecký zámek tentokrát přijedou dva výrazné talenty z nastupující generace hudebníků: houslista Roman Patočka, laureát Mezinárodní hudební soutěže Pražského jara a slovenský klavírista Matej Arendárik, vítěz Soutěže studentů slovenských konzervatoří, laureát mezinárodní soutěže Euro Union Piano Competition a držitel řady dalších ocenění. Koncert patří do předplatitelské skupiny Zámecké koncerty.


michaluv_salat.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Sobotní dopoledne bude svátkem pro všechny děti: od 10.00 začne v Kině Petra Bezruče zbrusu nový program Michala Nesvadby s názvem Michalův Salát.

Sobotní večer je pro změnu vyhrazen dospělým. Pražské divadlo Palace přiveze do Nové scény Vlast světově proslulou komedii Miláček Anna Marca Camolettiho. V hlavních rolích se představí plejáda skvělých herců: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov a Vanda Hybnerová. Představení patří do předplatitelské skupiny A.

 

hugo_a_jeho_velky_objev.jpg I na filmovém plátně bude tento týden živo: dnes, tedy v pondělí 6. 2., bude v rámci Filmového klubu k vidění Turínský kůň – černobílý poslední film maďarského klasika Bély Tarra, v úterý pak Filmový klub pokračuje dramatem Jeden musí z kola ven ze zákulisí tajných služeb podle předlohy Johnna le Carrého.

Ve středu přijde řada na dámskou jízdu – tentokrát s filmem Nechápu, jak to dokáže v hlavní roli se Sarah Jessicou Parker a Piercem Borsnanem. Ve čtvrtek promítačka kvůli divadlu vychladne, ale hned v pátek dopoledne se kino otevře našim nejmenším – čekají nás Krtkova pohádková dobrodružství.

Páteční a nedělní podvečer patří novince legendárního Martina Scorseseho, která si před pár dny vysloužila jedenáct oscarových nominací – 3D animovanému rodinnému filmu Hugo a jeho velký objev. V pátek večer se vrátíme k úspěšné, hvězdně obsazené české komedii Muži v naději, ve které září mj. Jiří Macháček, Bolek Polívka nebo Simona Stašová. V sobotu odpoledne reprízujeme dětskou animovanou komedii Kung Fu Panda 2 a nedělní večer patří aktuálnímu filmu Alice Nellis Perfect Days: I ženy mají své dny.

 

Ani tento týden se neobejde bez kurzů. K již zahájeným se v úterý přidá Cvičení pro zdraví s Pilates. Věnujte také pozornost aktuální výstavě! V Nové scéně Vlast i v přízemí Národního domu probíhá až do konce února výstava Fotoklubu Art Collegium Frýdek-Místek s názvem Podzim a zima v krajině. Výstavy jsou přístupné zdarma.

 

Závěrem bych Vám rád připomněl probíhající předprodeje: mj. si můžete pořídit vstupenky na záznam z Metropolitní opery v New Yorku - Donizettiho operu Don Pasquale (19. 2.), koncert Václava Neckáře (21. 2.), divadelní představení brněnského BURANTEATRu Jak sbalit ženu (sk. C, 22. 2.), koncert bratří Nedvědů (8. 3.) a v řadě nikoli poslední na cestovatelský festival Cyklocestování, který bude probíhat v Nové scéně Vlast 25.-26. 2. (pouze osobní prodej, nikoli on-line).

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!Akce v týdnu od 6. 2. do 12. 2. 2012:

 • Po 6. 2. od 19.00  - Turínský kůň (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

 • Út 7. 2. od 16.30  - Cvičení pro zdraví s Pilates (zahájení kurzu – Národní dům)

 • Út 7. 2. od 19.00  - Jeden musí z kola ven (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

 • St 8. 2. od 18.00  - Nechápu, jak to dokáže (Kino, dámská jízda – Nová scéna Vlast)

 • Čt 9. 2. od 19.00  - Roman Patočka & Matej Arendárik (Koncerty – Frýdecký zámek)

 • Čt 9. 2. od 19.00  - Kontraband (Kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 10. 2. od 10.30 - Krtkova pohádková dobrodružství (Kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 10. 2. od 17.00 - Hugo a jeho velký objev (Kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 10. 2. od 19.00 - 7. Společenský Ples SDB F-M (Tanec – Národní dům)

 • Pá 10. 2. od 19.30 - Muži v naději (Kino – Nová scéna Vlast)

 • So 11. 2. od 10.00 - Michal Nesvadba: Michalův salát (Pro děti – Národní dům)

 • So 11. 2. od 14.00 - Kung Fu Panda 2 (Kino – Nová scéna Vlast)

 • So 11. 2. od 19.00 - Miláček Anna (Divadlo sk. A – Nová scéna Vlast)

 • Ne 12. 2. od 17.00 - Hugo a jeho velký objev (Kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 12. 2. od 19.30 - Perfect Days: I ženy mají své dny (Kino – Nová scéna Vlast)Přeji Vám hezký týden plný silných zážitků!


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči