28. 10. 2014 kulturafm logo
 
Ulrychovi  a  javory
Rok 2014 je pro Javory i Javory Beat rokem jubilejním. Sourozeneckých 135 let ( Hana 65, Petr 70 ), 50 let umělecké činnosti, 40 let Javorů a 5 let Javory beatu proto oslaví řadou společných koncertů JAVORŮ a JAVORY BEATU. Jubilejní koncerty nabídnou možnost poslechnout si to podstatné z celé jejich hudební historie. Od beatových začátků se dostaneme až k čerstvým novinkám jejich repertoáru. Uslyšíte dnes už půlstoletou hudební a textovou cestu k Javorům, co rostou z vědomí kořenů a odmítají dobové zařazování. Snad zaslechnete bigbeat v houslích a cimbálu Javorů, v Javory beatu zase jiný dotyk energie.
Čt 30. 10., 19.00, Kino Petra Bezruče  
javory200.jpg

Už léta Hana a Petr slýchali od svých příznivců přání, aby hráli písničky z jejich beatového období anebo ty, o kterých si myslí, že by jim slušela nástrojová sestava odlišná od současné javorovské, a tak se rozhodli s tím něco udělat.

Proto nyní máte možnost si je poslechnout trochu jinak, než jste si zvykli, a to s kapelou JAVORY BEAT, která je složená ze špičkových brněnských hudebníků.

Petra a Hanu doprovodí klasická i elektrická kytara Petr Ulrych, Miloš Koubek spolu s klávesami Ondřej Strouhal, baskytarou Jakub Šimáně a kachonem či bongy Ctibor Bártek. Uslyšíte staré beatové "pecky", ale samozřejmě taky známé javorovské písně v trochu jiném kabátu. Těšte se na nové společné hudební zážitky s nyní košatějšími Javory!

Vstupenky - www.kulturafm.cz 

javory160_1.jpg javory160_2.jpg javory160_3.jpg

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083