kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

čeká nás týden, kdy se na náměstí Svobody v Místku rozsvítí v pátek 28. 11. vánoční strom. Rádi bychom vás na tuto akci pozvali a popřáli krásný nadcházející advent.

tip měsíce

Vánoční koncert orchestru Václava Hybše a jeho hostů  -  Hlavní host: Věra Martinová Orchestr Václava Hybše je jedno z nejznámějších hudebních těles u nás i v zahraničí. Jeho nahrávky jsou již víc jak čtyřicet let známy po celé Evropě, ale také v USA, Kanadě, Austrálii a Japonsku. Repertoár orchestru je mnohostranný - interpretuje pop-music, swing, muzikál, operetu, ale i lidovou a dechovou hudbu. Pro svou přizpůsobivost je vyhledáván našimi i zahraničními umělci z nejrůznějších hudebních žánrů. Mezi jeho nejoblíbenější pořady patří již tradiční Vánoční koncerty, s nimiž vystupuje po celé naší vlasti již od roku 1976. Koncerty bývají vyprodané. Gigantické turné 34 vánočních koncertů během ve 34 městech je bezkonkurenční ukázkou nejen hudebního mistrovství a vitality členů orchestru, organizačních schopností manažerky Jarmily Hybšové, ale i fyzických a duševních sil Mistra Václava Hybše, který letos v červnu oslavil 79 let. Hlavním hostem letošního  „Vánočního koncertu 2014" je zpěvačka a kytaristka country hudby, ve které získala věhlas a stala se její bezesporu nejlepší a nejznámější     interpretkou     -     Věra

MARTINOVÁ. Její vystoupení doplní čtveřice mladých, talentovaných zpěváků, kteří dostávají každoročně příležitost prožít s orchestrem Václava Hybše toto jedinečné vánoční turné. Letos to jsou: Irena Kousalová, Martina Dolečková, Štěpán Růžička a Filip Hořejš. Účinkují: ORCHESTR VÁCLAVA HYBŠE, VĚRA MARTINOVÁ, Irena Kousalová, Martina Dolečková, Štěpán Růžička a Filip Hořejš.

St 26. 11., 19.00, Kino Petra Bezruče 

martinova250.jpg

 


tip měsíce

Pavel Dobeš  - Legendární písničkář, původem z Frýdku-Místku, je stálicí na české folkové scéně už od osmdesátých let. Mezi jeho hlavní přednosti patří brilantní práce s jazykem a slovní humor. Jeho živé, bezprostřední vystupování mu získává stále nové příznivce napříč generacemi. Pro letošní rok Pavel Dobeš zařadil do repertoáru nejžádanější písničky, které se na koncertní pódia už dlouhé roky nedostaly. Malá ukázka na www.paveldobes.cz. Osvědčená spolupráce s kytaristou Tomášem Kotrbou i nadále trvá. VYPRODÁNO!

Čt 27. 11., 19.00, Nová scéna Vlast

dobes250.jpg

 


tip měsíce

Rozsvěcování Vánočního stromu  - V pátek 28. listopadu se na náměstí Svobody uskuteční slavnostní Rozsvěcování vánočního stromu, kterým KulturaFM spolu s primátorem města zahájí každoroční „Advent ve městě“. Ten letošní přinese komorní atmosféru s úctou k tradicím, aby všem bez rozdílu věku připomněl onen slavnostní okamžik nadcházejících svátků vánočních. Vánočními trhy spolu s doprovodným programem oživí náměstí Svobody a tím pomyslně zahájí onen očekávaný klid a pohodu, jenž k těmto slavnostním dnům neodmyslitelně patří. Po celém náměstí se budou pohybovat krásní, dlouhonozí andělé a v Ježíškově poště budou k dostání vánoční pohledy, pro všechny, kteří svá přání napíši, aby posléze dárečky našly své adresáty. Chybět nebudou ani vánoční dílny pro děti.

Program:

15.00 Pavel Novák – Od čerta k Ježíškovi (koncert pro děti)

15.50 David Stypka & Bandjeez

16.20 Soubor lidových písní a tanců Ostravica

17.00 Rozsvícení vánočního stromu

17.10 Tomáš Kočko & ORCHESTR 

Pá 28. 11., od 15.00, Náměstí Svobody

rozsvecovvani250.jpg

 


tip měsíce

Swingová tančírna  - The Great Gatsby style - Vstup ve společenském obleku a obuvi.

Vstupné: kurzisté po předložení průkazu 80 Kč, ostatní 100 Kč/online předprodej od 1. 11. 2014 na www.kulturafm.cz nebo na pobočkách Beskydského informačního centra.

Informace na www.kulturafm.cz, tel.: 776 516 939

Pá 28. 11., 19.00, Národní dům 

swingova_tancirna250.jpg

tip měsíce

UBU NEspoutaný  - Boří i ty nejposlednější ruiny a přese všechno se posere dál; SVOBODA znamená nikdy nepřijít včas; volné pokračování dramatu Ubu králem Hrají: Martin Ermis, Martin Pavlík, Vít Schlessinger, Sára Hlisnikovská, Petr Dorňak, Jindřich Andrýsek, Ondřej Drozdek, Michaela Kaczmarková

Režie: Hana Magdoňová

Dramaturgie: Kateřina Doleželová

Scénografie: Kateřina Doleželová, Hynek Magdoň

Hudba: Karel Jirgl, Jiří Majer

Kostýmy: Kryštof Krhovják

So 29. 11., 19.00, Nová scéna Vlast

ubu250.jpg

 


připravujeme
Vyhazovači  - Představení (nejen) pro mladé.. Neuvěřitelně vtipný a nesmírně lidský příběh se točí kolem disco klubu Cinders. 4 vyhazovači, na první pohled tvrdí a ostřílení chlapíci, kteří se musí pohotově rozhodnout, náctiletí hoši připravující se na svůj velký večer, roztomilé nakadeřené slečny užívající si narozeninovou párty, 1 kněz, 2 rapeři a mnoho dalších postav ztvárněných čtyřmi zpívajícími herci. Komická paleta lidských charakterů, z nichž ovšem každý nabízí svůj osobitý příběh. Energií sršící hudební komedii dominuje skvělá hudba a písně Ondřeje Brzobohatého.

 St 3. 12., 19.00, Nová scéna Vlast

vyhazovaci.jpg


připravujeme

Vánoční turné Petr Bende & band a hosté - hosté: Cimbálová muzika Grajcar, pěvecký sbor Základní umělecké školy Frýdek-Místek a speciální host - koncert v rámci Vánočního turné 2014 Tradice vánočních koncertů sahá do roku 1997, kdy Petr Bende zahrál svůj první Vánoční koncert ve Zbraslavi u Brna, sousedící s jeho rodným Újezdem u Rosic. Tehdy byl Petr, coby dvacetiletý muzikant, známý pouze v nejbližším okolí. Přesto však dokázal nadchnout desítky přítomných posluchačů a zrodila se tradice. V průběhu let se vánoční koncerty rozšířily i do dalších měst a v roce 2006 proběhlo první regulérní turné po České republice. I letos navštíví Petr Bende & band v rámci turné několik českých i moravských měst. Chybět nebudou ani tradiční hosté – přední pěvecké sbory, Cimbálová muzika Grajcar a speciální hosté v podobě stálic české hudební scény. Na turné zazní vedle speciálně upravených českých a moravských vánočních tradicionálů také vlastní skladby Petra Bende. Vánoční koncerty Petra Bende & band mívají každoročně neopakovatelnou atmosféru a nadšené posluchače!

Čt 4. 12., 19.00, Kino Petra Bezruče 

bende250.jpg


připravujeme
ADVENT VE MĚSTĚ  - Tradiční Advent ve městě započne rozsvícením Vánočního stromu v pátek 28. 11. na místeckém náměstí Svobody. Potrvá do 23. 12. 2014. Více informací o programu naleznete ZDE. advet250_2014.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 24. 11. do 30. 11.:

Po 24. 11. od 19.00 - Boj sněžného pluhu s mafií (NSV)

Út  25. 11. od 19.00 - Leviatan  (NSV) 

St  26. 11. od 16.30 - Síla vzdoru I. část  (NSV)

St  26. 11. od 19.00 - Síla vzdoru I. část  (NSV) 

St  26. 11. od 19.00 - Vánoční koncert orchestru Vácava Hybše  (KPB)

Čt  27. 11. od 19.00 - Pavel Dobeš  (NSV)

Pá 28. 11. od 15.00 - Rozsvěcování Vánočního stromu  (nS)

Pá 28. 11. od 19.00 - Swingová tančírna  (ND)

So 29. 11. od 19.00 - UBU NEspoutaný  (NSV)

Ne 30. 11. od 15.00 - Princezna na hrášku  (NSV)

Ne 30. 11. od 17.00 - Tučňáci z Madagaskaru  (NSV) 

Ne 30. 11. od 19.00 - Šéfové na zabití 2  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083