kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

v tomto týdnu v kulturním menu převažuje kino, na své si však přijdou i milovníci opery a nebude chybět ani tradiční nedělní dětské divadélko.

don_pasquale.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Další přenos z Metropolitní opery v New Yorku nás čeká tuto neděli (19. 2.). V inscenaci klasické italské komické opery G. Donizettiho Don Pasquale exceluje ruská sopranistka Anna Netrebko v roli mladé vdovy Noriny. Po jejím boku se objeví Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecien a John Del Carlo, který ztvární titulní roli. Za dirigentským pultem stane šéfdirigent Metropolitní opery James Levine. Když měla v roce 2006 tato inscenace Otto Schenka premiéru, New York Times ji označili za „vynikající“ a „úchvatnou“. Zbývá dodat, že nebudou chybět české titulky.

Nedělní odpoledne patří jako obvykle dětskému divadélku. Tentokrát přijede do Nové scény Vlast divadlo Kapsa z Andělské hory a přiveze nám Masopustní pohádku – Kterak skřivánek Vánek musel vrznout! Dobrý tip v tomto mrazivém počasí, co říkáte?

Pondělí a úterý bývá už tradičně ve znamení Filmového klubu. Tentokrát jsme pro vás připravili miniprofil dokumentaristky Heleny Třeštíkové. Prvním filmem je premiérový Soukromý vesmír, ve kterém můžete sledovat život jedné obyčejné české rodiny od 70. let po současnost. Jako druhý máte možnost shlédnout film Katka, unikátní časosběrný dokument, mapující čtrnáct let v životě mladé narkomanky (Český lev za nejlepší dokument, nominace na cenu Prix Europa a další). Prosím nepřehlédněte: Filmový klub začíná v úterý mimořádně od 18:00.

V úterý nás čeká Valentýn s překvapením! Můžete se těšit na českou komedii Láska je láska, která vás přesvědčí, že milostné city kvetou v každém věku. Kdo nestihne kino v úterý, může tentýž film vidět i ve středu.

Prázdniny, hurá do kina! Pro ty z vás, kteří trávíte jarní prázdniny se svými dětmi ve městě, máme pozvánku do kina. Ve středu a čtvrtek se na plátně kina opět objeví legendární Dračí bojovník Kung Fu Panda v druhém pokračování úspěšné animované komedie. V pátek a v sobotu se můžeme společně vydat za dobrodružstvím s veselými modrými pidižvíky v boji proti zlému čaroději Gargamelovi ve filmu Šmoulové 3D.


star_wars.jpgVe čtvrtek nás na filmovém plátně čekají Přizdis*áči – teenagerovská komedie podle britského seriálového hitu The Inbetweeners. A ještě jedno lákadlo nás čeká o víkendu – v sobotu i v neděli bude v Nové scéně Vlast k vidění nová 3D verze filmové klasiky – film George Lucase Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Původní verze z roku 1999 byla záběr po záběru převedena do třetího rozměru a vy máte jedinečnou příležitost podívat se jak to dopadlo.

 

 

K již probíhajícím kurzům se v tomto týdnu žádný další nepřidá, rád bych ale upozornil na Kondiční posilování, které začíná už příští pondělí, tj. 20. 2. od 17:30.

Nezapomeňte ani na probíhající předprodeje! Aktuálně si můžete koupit či rezervovat vstupenky např. na koncert Václava Neckáře (poslední volná místa, 21. 2.), divadelní představení brněnského BURANTEATRu Jak sbalit ženu (sk. C, 22. 2.), cestovatelský festival Cyklocestování (25.-26. 2., pouze osobní prodej, nikoli on-line), nebo adaptaci hry Arnošta Goldflama Dámská šatna v podání divadelního souboru divadla Čtyřlístek.

Od středy 15. 2. navíc spouštíme další předprodeje: k dispozici budou mj. vstupenky na dětské představení Povídání o pejskovi a kočičce (4. 3.), na představení Světáci (sk. B, 15. 3.) a příznivci klasické hudby se mohou těšit na Jindřicha Kaulferse a Libora Janečka (sk. Zámecké koncerty 7. 3.) a na koncert Pavel Haas Quartetu (29. 3.).

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!Akce v týdnu od 13. 2. do 19. 2. 2012:

 • Po 13. 2. od 19.00 - Miniprofil H. Třeštíkové: Soukromý vesmír (FK – Nová scéna Vlast)

 • Út 14. 2. od 18.00 - Miniprofil H. Třeštíkové: Katka (FK – Nová scéna Vlast)

 • Út 14. 2. od 20.00 - Valentýn s překvapením: Láska je láska (kino – Nová scéna Vlast)

 • St 15. 2. od 17.00 - Prázdniny – hurá do kina: Kung Fu Panda 2 (kino – Nová scéna Vlast)

 • St 15. 2. od 19.00 - Láska je láska (kino – Nová scéna Vlast)

 • Čt 16. 2. od 17.00 - Prázdniny – hurá do kina: Kung Fu Panda 2 (kino – Nová scéna Vlast)

 • Čt 16. 2. od 19.00 - Přizdis*áči (kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 17. 2. od 17.00 - Šmoulové (kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 17. 2. od 19.00 - Star Wars: Epizoda 1 – Skrytá hrozba (kino – Nová scéna Vlast)

 • So 18. 2. od 17.00 - Šmoulové (kino – Nová scéna Vlast)

 • So 18.2 . od 19.00 - Star Wars: Epizoda 1 – Skrytá hrozba (kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 19. 2 od 15.00 - Kterak skřivánek Vánek musel vrznout (Pro děti – Nová scéna Vlast)

 • Ne 19. 2. od 18.00 - Don Pasquale (Záznam z Metropolitní opery – Nová scéna Vlast)Přeji Vám hezký týden plný krásných a inspirativních zážitků!


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči