kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

v tomto týdnu nás čekají hned tři významné akce – koncert Václava Neckáře, divadelní představení Jak sbalit ženu a víkendový cestovatelský festival Cyklocestování.

 V úterý vystoupí v kině Petra Bezruče Václav Neckář se svou skupinou Bacily! Legendární zpěvák letos slaví už čtyřicáté výročí založení své kapely a prožívá neslýchaný comeback se skladbou Půlnoční, která vyšla jako soundtrack úspěšného filmu Alois Nebel i chystaným novým albem se skupinou Umakart. V kině Petra Bezruče nabídne v retrospektivním koncertu reprezentativní průřez celou svou kariérou. Dobrá zpráva je, že několik lístků pořád ještě zbývá!


jak_sbalit_zenu.jpg

 

 

 

 

 

 

 Ve středu vám dokážeme, že skvělé divadlo se může obejít i bez známých tváří a vzletných floskulí. Brněnské divadlo „pro normální lidi“ s výmluvným názvem BURANTEATR přiveze do Nové scény Vlast naučný kabaret Jak sbalit ženu. Autorská hra Tomáše Baránka Vám zprostředkuje zaručuje nezapomenutelné setkání s docela jiným pojetím divadla, než jste zvyklí.


O víkendu se do Nové scény Vlast po roce opět vrací festival Cyklocestování. Neformální setkání všech cyklocestovatelů budou provázet projekce cestovatelských filmů, besedy, diskuse, workshopy a mnoho dalšího. Pokud vás zajímají dálky, dobrodružství a cesty, které jsou samy o sobě cíli, nenechte si cyklocestování ujít! Kompletní program najdete na webu www.cyklocestovani.cz/festival-cyklocestovani v záložce Frýdek-Místek.


mu_kte_nenvid_eny_-_mal.jpgOpravdová lahůdka tento týden čeká náročné diváky ve Filmovém klubu. Kriminální bestseller Stiega Larsona Muži, kteří nenávidí ženy se dočkal už dvou filmových zpracování. Každá z nich zpracovává totéž téma jinými prostředky a vy je budete moci srovnat. V pondělí uvádíme výpravný americký remake z roku 2011 s Danielem Craigem v hlavní roli. V úterý přijde řada na původní skandinávskou filmovou adaptaci z roku 2009.

Seniorům nabízíme tentokrát nabízíme ve středu dopoledne za zvýhodněnou cenu jeden z nejúspěšnějších českých filmů minulého roku – Alois Nebel.

 

 

Ve čtvrtek nás premiérově čeká další pokračování známé upíří série Underworld, tentokrát pod názvem Probuzení. Novinka je obohacená o třetí rozměr. Pokud vás zajímá, zda se podaří zachránit svět i tentokrát, neváhejte.

 Páteční filmové odpoledne je už tradičně zasvěceno dětem – tentokrát uvidíme návrat oblíbeného tančícího tučňáka ve filmu Happy Feet 2. Páteční večer pak nabídne zábavu pro celou rodinu ve 3D filmu Cesta na tajuplný ostrov 2 podle známého románu Julese Vernea. O víkendu bude Nová scéna Vlast patřit všem cyklocestovatelům, jak jste již dočetli výše.


Pokud nechcete o nic přijít, je vždy lepší kupovat lístky v předprodeji. Aktuálně předprodáváme vstupenky např. na adaptaci hry Arnošta Goldflama Dámská šatna (1. 3.), záznam Pucciniho opery Tosca z Metropolitní opery v New Yorku (18. 3.), koncerty a v nabídce jsou i čtyři březnová divadélka pro děti. Z koncertů nabízíme Španělskou a jihoamerickou hudbu v podání Jindřicha Kaulferse a Libora Janečka (předplatitelská sk. Zámecké koncerty, 7. 3.), Souhvězdí jisker Jana a Františka Nedvědů (8. 3.), nebo světoznámý Pavel Haas Quartet (předplatitelská sk. KPH, 27.3.).

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!


Akce v týdnu od 20. 2. do 26. 2. 2012:

  • Po 20. 2. od 17.30 - Kondiční posilování (zahájení kurzu – Národní dům)

  • Po 20. 2. od 19.00 - Muži, kteří nenávidí ženy (USA, 2011) (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

  • Út 21. 2. od 19.00 - Muži, kteří nenávidí ženy (Švédsko, 2009) (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

  • Út 21. 2. od 19.00 - Václav Neckář & Bacily (koncert – Nová scéna Vlast)

  • St 22. 2. od 10.00 - Alois Nebel (pro seniory – Nová scéna Vlast)

  • St 22. 2. od 19.00 - Jak sbalit ženu (divadlo, sk. C – Nová scéna Vlast)

  • Čt 23. 2. od 19.00 - Underworld: Probuzení (kino – Nová scéna Vlast)

  • Pá 24. 2. od 17.00 - Happy Feet 2 (kino – Nová scéna Vlast)

  • Pá 24. 2. od 19.00 - Cesta na tajuplný ostrov 2 (kino – Nová scéna Vlast)

  • So 25. 2. - Ne 26. 2. - Festival CYKLOCESTOVÁNÍ (Nová scéna Vlast)Přeji Vám hezký týden plný krásných a inspirativních zážitků!


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči