kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

pondělí je pro většinu populace nejtruchlivějším dnem každého týdne a právě proto vám náš pravidelný newsletter, ve snaze zlepšit vám náladu a navnadit vás na aktuální kulturní dění, posíláme právě v tento den.

Prvního března se v Nové scéně Vlast od 19.00 můžete těšit na divadelní adaptaci hry Arnošta Goldflama Dámská šatna v podání frýdeckého divadla Čtyřlístek. S nápadem nastudovat právě toto dílo s výhradně dámským obsazením přišel Jan S. Kukuczka, režisér Divadelní společnosti Kozlovice. K tomuto jedinečnému představení, které jistě rozhýbe vaše bránice zbývá dodat už jen to, že je mimo předplatné a vstupné je pouze 80 Kč.


pejsek_a_koika.jpeg


 

 

 

V neděli v 15.00 se do Nové scény Vlast vrátí po čtrnácti dnech oblíbená divadélka pro děti. A nebude to návrat jen tak ledajaký – čeká nás Povídání o pejskovi a kočičce na motivy nesmrtelných příběhů Josefa Čapka.

Ani filmová nabídka nezůstane pozadu. Ve filmovém klubu nás tento týden čeká miniprofil Romana Polanského. Dnes v 19.00 začneme jeho posledním filmem Bůh masakru, v úterý budeme pokračovat filmem Muž ve stínu, loni oceněným Stříbrným lvem za nejlepší režii.

Ve Středu, v poslední únorový den, můžete strávit večer v Nové scéně Vlast ve společnosti Reese Witherspoon v akční romantické komedii Tohle je válka!

Čím jsou u nás Jů a Hele, tím jsou za mořem Mupeti! Nyní se známé loutky staly hrdiny celovečerního filmu a jak to dopadlo se můžete vy a vaši nejmenší přesvědčit od pátku do neděle vždy od 17.00. Páteční večer bude patřit slovenskému filmovému překvapení s názvem Love. Syrové milostné drama ze současné Bratislavy natočené mladým talentovaným režisérem Jakubem Kronerem vás přesvědčí, že soudobou slovenskou kinematografii je třeba začít brát vážně.

zelezna_lady_mala.jpgHned pěti Oscary, včetně sošky za nejlepší ženský herecký výkon pro Meryl Streep, byl před několika dny ověnčen biografický film o Margaret Tchatcher Železná lady. Pokud vás zajímá proč, přijďte se na něj v sobotu nebo v neděli večer podívat do Nové scény Vlast!

 

 

S novým měsícem přicházejí i nové výstavy. V Národním domě budete mít od čtvrtka možnost pokochat se velkoformátovými fotografiemi M. Glatznera. Jeho výstava má název Pokušení hor. V Nové scéně Vlast se představí díla Osvalda Labaje. Jeho výstava obrazů věnovaných Podkarpatské Rusi dostala výmluvný název Chudý a zapomenutý kraj, kde se zastavil čas. Vernisáž výstavy Osvalda Labaje se koná ve čtvrtek 1. 3. od 17.00 v Nové scéně Vlast.


V předprodeji si v tuto chvíli můžete zakoupit vstupenky např. na záznam Pucciniho opery Tosca z Metropolitní opery v New Yorku (18. 3.), koncerty a v nabídce jsou i čtyři březnová divadélka pro děti. Z koncertů nabízíme Španělskou a jihoamerickou hudbu v podání Jindřicha Kaulferse a Libora Janečka (předplatitelská sk. Zámecké koncerty, 7. 3.), Souhvězdí jisker Jana a Františka Nedvědů (8. 3.), nebo světoznámý Pavel Haas Quartet (předplatitelská sk. KPH, 27.3.).

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!

 

Akce v týdnu od 27. 2. do 4. 3. 2012:

 • Po 27. 2. od 19.00 - Miniprofil R. Polanského: Bůh masakru (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

 • Út 28. 2. od 19.00 - Miniprofil R. Polanského: Muž ve stínu (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

 • St 29. 2. od 19.00 - Tohle je válka! (kino – Nová scéna Vlast)

 • Čt 1. 3.                - M. Glatzner: Pokušení hor (výstava – Národní dům)

 • Čt 1. 3. od 17.00 - Vernisáž výstavy obrazů Osvalda Labaje (výstava – Nová scéna Vlast)

 • Čt 1. 3. od 19.00 - A. Goldflam: Dámská šatna (divadlo – Nová scéna Vlast)

 • Pá 2. 3. od 17.00 - Mupeti (kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 2. 3. od 19.00 - Největší divácký hit na Slovensku: Love (kino – Nová scéna Vlast)

 • So 3. 3. od 17.00 - Mupeti (kino – Nová scéna Vlast)

 • So 3. 3. od 19.00 - Železná lady (kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 4. 3. od 15.00 - Povídání o pejskovi a kočičce (divadélko pro děti – Nová scéna Vlast)

 • Ne 4. 3. od 17.00 - Mupeti (kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 4. 3. od 19.00 - Železná lady (kino – Nová scéna Vlast)

 

S přáním hezkého týdne,


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči