kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

tento týden nás rozesmějí pan Šíp a Náhlovský. K tomu si můžete vyrazit do kina na světový bestseller Padesát odstínů šedi a v neděli s dětmi třeba na divadélko. Tak se hezky bavte... 

tip měsíce

TALK SHOW Karla Šípa s hostem J. A. Náhlovským  - Po úspěchu zábavného programu Všechnopartička, Karel Šíp - hudebník, textař, komik, moderátor a bavič, známý z televizní show Všechnopárty z České televize, pro vás připravil nový zábavný program Minipartička spolu s komikem Josefem Náhlovským. Humor a improvizovaná zábava přímo před Vašima očima..

VYPRODÁNO! 

St 25. 2., 19.00, Nová scéna Vlast 

sip_a_nahlovsky.jpg

tip měsíce

DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

Klasická pohádka s písničkami a loutkami. Dlouhý se ze svých 40 centimetrů dokáže vytáhnout až do 2 metrů, Široký se šíří k neudržení a Bystrozraký po sundání šátku bystří své světelné oči.

Pohádka pro děti od 3 let.

Vstupné: 60 Kč

Uvádí: Divadlo Koráb Brno 

Ne 1. 3., 15.00, Nová scéna Vlast

dlouhy_siroky_bystrozraky.jpg

připravujeme

Heslo morálka  - V loveckém zámečku barona Holbacha pózuje polonahý Denis Diderot pro madame Therbouchovou, se kterou vede velmi "galantní" rozpravu, když tu je z milostných hrátek vyruší v naléhavé záležitosti filozofův sekretář: Je třeba, aby Mistr okamžitě napsal příspěvek do slavné Encyklopedie - Heslo Morálka. Tak začíná Diderotův bláznivý den, během kterého je populární osvícenský filozof se sklony k libertinství neustále vyrušován při svých pokusech jak v oblasti filosofie, tak i při svých milostných spádech. Autor hry, E. E. Schmitt, ve hře využívá svou brilantní znalost francouzské filozofie a obratně ji kombinuje s pronikavým smyslem pro situaci a ironický postřeh.

Režie: Petr Slavík 

Hrají: Miroslav Etzler, Nela Boudová Kateřina Pindejová, Ivana Stejskalová, Michaela Sejnová, Václav Šanda / Josef Vaverka

Út 3. 3. 2015, 19.00, Nová scéna Vlast 

heslo_moralka.jpg

 


připravujeme
Wabi Daněk a Ďáblovo stádo - Příběhy písní - Písničkář Wabi Daněk a několik mladých muzikantů pod společným názvem Wabi & Ďáblovo stádo spojili své síly a vypráví písně, v nichž nechybí současný folkový zvuk, inspirace letitými příběhy a specifická nálada. Písně vás překvapí neotřelým a melancholickým pojetím odrhovačky jako Jesse James, country rock'n'rollem o vraždě ze žárlivosti, Francka a Johnny, zprostředkují atmosféru new orleanského pohřbu, zavedou vás k močálům do St. Louis i k břehům irských jezer. Zlidovělé texty, pozapomenuté klenoty, ale i Daňkovy osvědčené evergreeny, to vše zazní během výjimečných koncertů. Muzikantskou sestavu tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, basista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek. Wabi a jeho schopnost zpíváním příběhy vyprávět a výborný muzikantský um všech zúčastněných slibuje jedinečný zážitek. 

Více informací se dozvíte na stránkách dablovostado.cz nebo facebookovém profilu Wabi a Ďáblovo stádo.

Út 10. 3. 2015, 9.00, Nová scéna Vlast

wabi_danek.jpg 


Akce KulturyFM v týdnu od 23. 2. - 1. 3.:

Po 23. 2. od 19.00 - Birdman  (NSV) 

Út 24. 2. od 19.00 - Slídil  (NSV)

St 25. 2. od 19.00 - Talk Show Karla Šípa  (NSV)

Čt 26. 2. od 19.00 - Focus  (NSV)

Pá 27. 2. od 17.00 - Paddington  (NSV)

Pá 27. 2. od 19.00 - Padesát odstínů šedi  (NSV)

So 28. 2. od 17.00 - Paddington  (NSV)

So 28. 2. od 19.00 - Padesát odstínů šedi  (NSV)

Ne 1. 3. od 15.00 - Dlouhý, Široký a Bystrozraký  (NSV)

Ne 1. 3. od 17.00 - Paddington  (NSV)

Ne 1. 3. od 19.00 - Padesát odstínů šedi  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083