kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

vypadá to, že jaro je tady a i to může být dobrým důvodem proč nesedět doma a vyrazit za kulturou do společnosti.


renka.jpg 

 

 

 

 

 

 

V úterý zahajujeme v Národním domě další z pohybových kurzů – něco pro své tělo můžete udělat od 17.45 na Kick box aerobiku.

Pro abonenty předplatitelské skupiny Zámecké koncerty a všechny milovníky klasické kytary jsme tento týden přichystali neobvyklé a speciální menu: v Rytířském sále frýdeckého zámku vystoupí ve středu na společném koncertě renomovaní kytaristé Jindřich Kaulfers a Libor Janeček s programem nazvaným Španělská a jihoamerická hudba, při kterém dojde na díla u nás méně známých skladatelů.

Čtvrteční koncert bratří Nedvědů v kině Petra Bezruče je takřka vyprodán. V prodeji jsou poslední volná místa, neotálejte – možná ještě budete mít štěstí.

V sobotu večer nás v Národním domě čeká oblíbená Tančírna!

A samozřejmě nechybí ani obvyklá divadelní pohádka. Tuto neděli se jako vždy od 15.00 můžete dozvědět Jak to bylo s Růženkou. Kdo nepřijde, ten se ke své smůle nedozví, zda se Růžence podaří vyhnout tomu, co jí přisoudily zlé sudičky a zda jí spanilý princ nakonec doopravdy zachrání.

 

artist.jpgVe Filmovém klubu budeme tentokrát velmi současní a zároveň si posvítíme na dějiny kinematografie ve dvou nejúspěšnějších letošních oscarových snímcích: dnes nás čeká pocta počátkům kinematografie, pěti zlatými soškami ověnčený film Hugo a jeho velký objev od legendárního Martina Scorseseho. V úterý nás čeká vítěz nedávného oscarového klání, francouzský němý černobílý snímek The Artist oživující slávu klasického Hollywoodu.

Ve středu máte možnost vidět hned dvakrát poslední filmové zpracování světové literární klasiky: film Jana Eyrová v 10.00 v projekci určené seniorům, avšak přístupné všem, druhou šanci pak máte v 19.00. Čtvrteční večer pak můžete strávit ve společnosti Adama Sandlera v premiérovém filmu Jack a Jill, ve kterém se mj. objeví také Katie Holmes a Al Pacino.

Páteční dopoledne je vyhrazeno dětem: v 9.30 jsme pro vás připravili další z dětských bijásků. Tentokrát to bude Káťa a Škubánek. V pátek odpoledne nabízíme Spy Kids 4D: Stroj času. Tato dobrodružná rodinná komedie je pozoruhodná i pro zapojení „čtvrtého rozměru“ - na několika místech budete moci s použitím speciální aromakarty zapojit i čich! proPro děti promítáme také v sobotu po poledni Auta 2 a obě víkendová odpoledne vás zveme na českou pohádkovou novinku – rodinný dobrodružný film Modrý tygr, ve kterém se objeví např. Bára Hrzánová, Jan Hartl, Anna Polívková a další populární herci. Každý večer od pátku do neděle pro vás máme ještě jednu českou premiéru: komedii Signál Tomáše Řehořka s hlavních rolích s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem.

 

Právě dnes začal předprodej vstupenek na koncert Richarda Müllera, který se uskuteční 14. května v kině Petra Bezruče. Vstupné je 720, 790, resp. 850 Kč dle polohy sedadla v hledišti. Kromě toho si v předprodeji můžete aktuálně zakoupit vstupenky např. na záznam Pucciniho opery Tosca z Metropolitní opery v New Yorku (18. 3.), koncerty a v nabídce jsou i čtyři březnová divadélka pro děti. Z koncertů nabízíme světoznámý Pavel Haas Quartet (předplatitelská sk. KPH, 27.3.).

Rádi bychom vás také pozvali na další ročník filmového festivalu Expediční kamera, který se koná v Nové scéně Vlast v pátek 23. března od 18.00. Nenechte si ujít celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě a extrémních zážitcích i sportech.

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!

 

Akce v týdnu od 6. 3. do 11. 3. 2012:

 • Po 6. 3. od 19.00 -  Oscarové snímky: Hugo a jeho velký objev (FK – Nová scéna Vlast)

 • Út 7. 3. od 17.45 -  Kick box aerobik (zahájení kurzu – Národní dům)

 • Út 8. 3. od 19.00 -  Oscarové snímky: The Artist (FK – Nová scéna Vlast)

 • St 7. 3. od 10.00 -  Jana Eyrová (kino pro seniory – Nová scéna Vlast)

 • St 7. 3. od 19.00 -  Jana Eyrová (kino – Nová scéna Vlast)

 • St 7. 3. od 19.00 -  Španělská a jihoamerická hudba (koncert - Frýdecký zámek)

 • Čt 8. 3. od 19.00 -  Jack a Jill (kino – Nová scéna Vlast)

 • Čt 8. 3. od 19.00 -  Jan a František Nedvědovi (koncert – kino Petra Bezruče)

 • Pá 9. 3. od 9.30 -   Bijásek: Ká'ta a Škubánek (kino pro děti – Nová scéna Vlast)

 • Pá 9. 3. od 17.00 -  Spy Kids 4D: Stroj času (kino pro děti – Nová scéna Vlast)

 • Pá 9. 3. od 19.00 -  Signál (kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 10. 3. od 19.00 - Tančírna (tanec – Národní dům)

 • So 10. 3. od 14.00 - Auta 2 (kino pro děti – Nová scéna Vlast)

 • So 10. 3. od 17.00 - Modrý tygr (kino – Nová scéna Vlast)

 • So 10. 3. od 19.00 - Signál (kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 11. 3. od 15.00 - Jak to bylo s Růženkou (divadélko pro děti – Nová scéna Vlast)

 • Ne 11. 3. od 17.00 - Modrý tygr (kino – Nová scéna Vlast)

 • Ne 11. 3. od 19.00 - Signál (kino – Nová scéna Vlast)S přáním hezkého týdne,


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči