kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci,

jaro je tady! Oslavte kulturně příchod jara a přijďte třeba na divadelní představení Kvartet, nebo vezměte děti a v neděli shlédněte divadélko O popleteném Toníkovi. Těšíme se na vás!

tip měsíce

Kvartet  - Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuózů, Cissy,Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean, která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen. Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť ? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy ? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu ? V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu, hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít. Laskavá komedie současného britského dramatika a oscarového scénáristy 

Ronalda Harwooda o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha. Podle divadelní hry natočil v roce 2012 Dustin Hoffman film. Maggie Smith byla za roli Jean nominována na Zlatý globus.

Út 24. 3. 2015, 19.00, Nová scéna Vlast

kvartet250.jpg

 


tip měsíce

Tančení vystoupení Dancepoint a taneční workshop Funky Beat  - Kde: Křížový podchod pod křižovatkou na ul. Ostravská, Místek Křížový podchod po „rekonstrukci“ v rámci festivalu United Colours (červen 2014) získal novou image. Z místa, které dřív sloužilo k rychlému průchodu pro chodce se stala veřejná galerie, ve které má najednou třeba i náhodně procházející člověk důvod se zastavit a prohlédnout si novou výzdobu prostoru. Podchod se tak stal i symbolem Street Artového umění města. Proto jsme se rozhodli umístit do prostoru taneční vystoupení Street dance tanečníků Frýdku-Místku – Dancepoint a tanečního workshopu skupiny Funky Beat. Kombinace tohoto místa a tance pak znásobí atmosféru tohoto jedinečného Street Artového zážitku. Projekt 12 je cyklus dvanácti samostatně fungujících kulturních akcí, které během jednoho roku 

spojí nejrůznější umělecké směry v kombinaci se zapomenutými prostory města Frýdek-Místek. Ve výsledku tak vznikne neopakovatelný kulturní zážitek v netradičním prostoru typu site-specific.

Čt 26. 3. 2015, 18.00, Křížový podchod ve Místku

projekt_12_06_250.jpg

 


tip měsíce

Velikonoce ve městě  - Tradiční a hlavně pro všechny poslední březnový víkend se náměstí Svobody v Místku promění v jeden velký jarmark. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu tradičních dobrot a taky skvělou hudbu v podání místních i "přespolních" interpretů. Více informací o programu se dozvíte ZDE.

Pá 27. - Ne 29. 3. 2015, náměstí Svobody Místek  

velikonoce250_2015.jpg

tip měsíce

Pohádka o popleteném Toníkovi  - Zlý černokněžník uvěznil ve svém doupěti hodnou dívku Dorotku. Ke všemu se nachomýtne Toník, který vyrazil do světa. Ale je to popleta, který uvěří černokněžníkovi. Naštěstí zasáhnou děti a vše dobře skončí. A možná i svatbou.Pohádkové představení je s aktivním zapojením dětí z hlediště.

Pohádka pro děti od 3 let.

Vstupné: 60 Kč

Uvádí: Divadlo Kozlovice 

Ne 29. 3. 2015, 15.00, Nová scéna Vlast 


popleteny_tonik250.jpg

připravujeme
Jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek - Symfonický orchestr doprovází mladé hudební talenty . Přijďte si poslechnout koncert založený na spolupráci symfonického tělesa s více než padesátiletou tradicí a mladých talentovaných hudebníků. Orchestr bude doprovázet hudebníky s různým dosaženým stupněm vzdělání na základních uměleckých školách (nejmladší sólistkou bude Marianna Fucimanová, která je teprve ve 2. ročníku hry na violoncello). Program bude svědectvím toho, že vážná hudba, i na úrovni sólové hry v doprovodu symfonického orchestru, je přístupná všem věkovým generacím, což není na úkor kvality a přitažlivosti jejího provedení. V podání mladých talentů se do děl hudebních klasiků dostává svěžest a mladistvý nadhled, což je nepochybně ku prospěchu, a pro orchestr a jeho 

posluchače se stane milým a obohacujícím zážitkem. Na koncertě zazní mimo jiné skladby L. van Beethovena - předehra k opeře Egmond, D. Cimarosy - koncert pro dvě flétny a orchestr G dur, V. E. Koželuha - Minuetto gracioso, J. Masseneta - Meditace, L. Cohena - Hallelujah, J. B. Accolaye - Koncert pro housle a orchestr A moll a A. Dvořáka - Suita A dur "Americká".

Čt 9. 4. 2015, 19.00, Národní dům

symfonicky_orchestr250.jpg

 

Akce KulturyFM v týdnu od 23. do 29. 3. 2015:

Po 23. 3. od 19.00 - Tři srdce  (NSV)

Út 24. 3. od 19.00 - Kvartet/př. sk. B  (NSV) 

St 25. 3. od 10.00 - Hodinový manžel  (NSV) 

St 25. 3. od 18.00 - Hodinový manžel  (NSV)  

Čt 26. 3. od 18.00 - Vystoupení Dance point a Funky Beat/Projekt 12  (Křížový podchod)

Pá 27. 3. od 10.00 - Velikonoce ve městě  (nS)

Pá 27. 3. od 19.00 - Sex pro pokročilé  (NSV) vyprodáno

So 28. 3. od 10.00 - Velikonoce ve městě  (nS)

Ne 29. 3. od 15.00 - Pohádka o popleteném Toníkovi  (NSV)

Ne 29. 3. od 17.00 - Konečně doma  (NSV)

Ne 29. 3. od 19.00 - Resistence  (NSV)

Ne 29. 3. od 10.00 - Velikonoce ve městě  (nS) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083