kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

je tu další deštivé pondělí a s ním i náš pravidelný newsletter s aktuální nabídkou příležitostí, jak se kulturně vyžít!
tosca_mala.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Divadelní představení Světáci je beznadějně vyprodáno. Nicméně pokud jste abonenty předplatitelské skupiny B, nebo šťastnými majiteli vstupenek, připomínám, že divadelní adaptace známých peripetií tři fasádníků v hlavním městě bude v Nové scéně k vidění už tento čtvrtek od 19.00.

V neděli přijde řada na další z dětských divadélek. Tentokrát se představí ING Kolektiv divadla Čtyřlístek s veselou pohádkou s výmluvným názvem Princezny a loupežníci. Divadélko je určeno pro děti od šesti do dvanácti let.

Nedělní večer bude zasvěcen přenosu z Metropolitní opery v New Yorku. Slavnou Pucciniho operu Tosca v režii Luca Bondyho a v hlavních rolích s Marcelem Álvarezem a Georgem Gagnidzem můžete vidět v Nové scéně Vlast od 18.00 s českými titulky. Podle šéfdirigenta Metropolitní opery Jamese Levina se v Tosce „snoubí Pucciniho jedinečná hudební inspirace s melodramatičností skvělých Hitchcockových hororů,“ takže půjde jistě o nezapomenutelný zážitek.

nickyho_rodina_mala.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 Ve Filmovém klubu jsme pro vás tento týden připravili dva skutečné skvosty. Dnes od 19.00 hodin můžete shlédnout celovečerní dokumentární film Matěje Mináče Nickyho rodina. Tento film přináší dosud nezveřejněná fakta, svědectví a osudy nově objevených „Wintonových dětí“. Nechat ujít by jste si neměli ani zítřejší film Zdeňka Jirského Poupata, který letos získal čtyři České lvy v kategoriích nejlepší film roku, nejlepší režie, nejlepší kamera a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (Vladimír Javorský).

Další filmová úroda náš čeká v pátek a v sobotu. Vždy od 17.00 uvedeme v kině Vlast film Saxána a lexikon kouzel Václava Vorlíčka s celou řadou známých českých herců. Od 19.00 nás pak oba dny čeká Nicholas Cage v akčním filmu Ghost Rider 2.Věnujte také pozornost probíhajícím předprodejům. Momentálně nabízíme vstupenky na koncerty světoznámého Pavel Haas Quartetu (předplatitelská sk. KPH, 27.3.) a Richarda Müllera (14. 5.). Z divadelních představení se blíží Soukromý skandál v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Evou Holubovou (Mimo předplatné, 4. 4.) a v nabídce nechybí ani několik divadelních představení pro děti. Kompletní program na další týdny najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

Už příští pátek se také chystá v Nové scéně Vlast další ročník filmového festivalu Expediční kamera. Nenechte si ujít celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě a extrémních zážitcích i sportech!

Na 5. až 7. dubna pro vás připravujeme na náměstí Svobody v Místku Velikonoce ve městě s pestrým kulturním programem. Čekají vás farmářské trhy, tradiční velikonoční jarmark, vystoupení divadla Kvelb z Českých Budějovic, koncerty, soutěže pro děti a mnoho dalšího!


Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!


Akce v týdnu od 12. 3. do 18. 3. 2012:

  • Po 12. 3. od 19.00 - Nominace na Českého lva: Nickyho rodina (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

  • Út 13. 3. od 19.00 - Nominace na Českého lva: Poupata (Filmový klub – Nová scéna Vlast)

  • Čt 15. 3. od 19.00 - Světáci (divadlo, př. sk. B – Nová scéna Vlast)

  • Pá 16. 3. od 17.00 - Saxána a lexikon kouzel (kino – Nová scéna Vlast)

  • Pá 16. 3. od 19.00 - Ghost Rider 2 (kino – Nová scéna Vlast)

  • So 17. 3. od 17.00 - Saxána a lexikon kouzel (kino – Nová scéna Vlast)

  • So 17. 3. od 19.00 - Ghost Rider 2 (kino – Nová scéna Vlast)

  • Ne 18. 3. od 15.00 - Princezny a loupežníci (divadélko pro děti – Nová scéna Vlast)

  • Ne 18. 3. od 18.00 - G. Puccini: Tosca (záznam z Metropolitní opery – Nová scéna Vlast)S přáním hezkého týdne,


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči