kulturaFM

newsletter

 

Milí příznivci kultury,

tento týden nás čeká filmový festival a mnoho dalšího. Nezapomeňte také, že začaly předprodeje na dubnové akce!


expedin_kamera2.jpg 

 

 

 

 

 

Tím nejdůležitějším, co nás tento týden na poli kultury čeká, je bezesporu letošní ročník filmového festivalu Expediční kamera. V pátek od 18.00 vás v Nové scéně Vlast čeká čest nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny. Pokud vás zajímají výpravy do neprobádaných končin, ďábelské jízdy na horských kolech, zdolávání nezdolatelných skalních stěn a sjíždění nesjízdných vodních toků, neváhejte! Permanentku na celý večer si můžete koupit už nyní.

Nedělní divadélko pro děti nás tentokrát zavede do lesního království moudré a spravedlivé víly Modrovlásky. Veselý pohádkový příběh Jak víla Modrovláska splnila tři přání a... začíná v Nové scéně Vlast v 15.00.

 

deti_moje_mala.jpgV kině Vlast zahájíme týden tradičně s Filmovým klubem. V něm představíme pozdní tvorbu režiséra Davida Cronenberga. Dnes nás čeká jeho zatím poslední film Nebezpečná metoda, v němž můžete být svědky souboje dvou velikánů psychiatrie, S. Freuda a C. J. Junga při léčení mladé pacientky, kterou hraje Kiera Knightley. Zítra vás David Cronenberg vezme mezi ruské zločinecké klany ve filmu Východní přísliby.

V rámci středečního dopoledního promítání pro seniory vás zveme na Školní výlet – to je totiž název nového české filmu plného známých herců (L. Švormová, S. Zindulka a mnoho dalších). Středeční podvečer je vyhrazen pro George Clooneyho, hledajícího cestu ke svým dvěma vzpurným dcerám ve filmu Děti moje.

O víkendu vždy od 17.00 se mohou děti seznámit s neúnavným animovaným ochráncem přírody, který se jmenuje Lorax. Od 19.00 pak můžete v pátek i sobotu vidět již zmiňovanou českou filmovou novinku Školní výlet.

 

Blíží se také Velikonoce ve městě s pestrým kulturním programem, které proběhnou 5. - 7. dubna na náměstí Svobody v Místku. Čekají vás farmářské trhy, tradiční velikonoční jarmark, vystoupení divadla Kvelb z Českých Budějovic, koncerty, soutěže pro děti a mnoho dalšího!


Věnujte, prosím, pozornost probíhajícím předprodejům. Momentálně nabízíme vstupenky na koncerty světoznámého Pavel Haas Quartetu (předplatitelská sk. KPH, 29.3.), barytonisty Romana Janála (př. sk. KPH, 12. 4.), proslulého Wihanova kvarteta (př. sk. Zámecké koncerty, 19. 4.) a Richarda Müllera (14. 5.).

Z divadelních představení se blíží Soukromý skandál v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Evou Holubovou (Mimo předplatné, 4. 4.), Z deníku Ostravaka režiséra Radovana Lipuse (př. sk. C, 16. 4.), Klára a Bára v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou (Mimo předplatné, 24. 4. a hra Na mělčině s Ivou Janžurovou (př. sk. A, 27. 4.). U představení Z deníku Ostravaka je na některých chybně uvedena cena 400 Kč, vstupné je ve skutečnosti pouze 200 Kč. Hra Len tak přišli Radošínského naivného divadla je bohužel již vyprodána. V nabídce nechybí ani několik divadelních představení pro děti.

V předprodeji jsou také vstupenky na záznam Verdiho opery Don Caro (15. 4.) a výroční travesti show známé skupiny Screamers pod názvem 15 let v dámských šatech. Kompletní program na další týdny najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!

 

Akce v týdnu od 19. 3. do 25. 3. 2012:

  • Po 19. 3. od 19.00 - Profil D. Cronenberga: Nebezpečná metoda (FK – Nová scéna Vlast)

  • Út 20. 3. od 19.00 - Profil D. Cronenberga: Východní přísliby (FK – Nová scéna Vlast)

  • St 21. 3. od 10.00 - Školní výlet (kino pro seniory – Nová scéna Vlast)

  • St 21. 3. od 18.00 - Děti moje (kino – Nová scéna Vlast)

  • Pá 23. 3. od 18.00 - Expediční kamera (filmový festival – Nová scéna Vlast)

  • So 24. 3. od 17.00 - Lorax (kino pro děti – Nová scéna Vlast)

  • So 24. 3. od 19.00 - Školní výlet (kino – Nová scéna Vlast)

  • Ne 25. 3. od 15.00 - Jak víla Modrovláska splnila tři přání (pro děti – Nová scéna Vlast)

  • Ne 25. 3. od 17.00 - Lorax (kino pro děti – Nová scéna Vlast)

  • Ne 25. 3. od 19.00 - Školní výlet (kino – Nová scéna Vlast)S přáním hezkého týdne,


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči