kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

je tu další pondělí a s ním i náš pravidelný newsletter s novinkami z kulturního světa. Velkou radost nám o víkendu udělala rekordní návštěva filmového festivalu Expediční kamera. I tento týden vám máme co nabídnout.

KulturaFM se dlouhodobě snaží přiblížit se občanům. Chceme, aby informace o kulturních akcích byly co nejdostupnější a nákup vstupenek co nejjednodušeji. Nyní jsme na této cestě udělali další významný krok.

 qr_code.jpg

 

 

 

Abychom občanům ještě více usnadnili přístup k informacím o kulturních akcích, doplnili jsme na naše vstupenky a na náš webový portál www.kulturafm.cz takzvané QR kódy. Jde o čtvercové čárové kódy, které obsahují informace o příslušné akci - můžete se tak např. okamžitě a bez zdlouhavého hledání dozvědět více o obsahu filmu, na který se chystáte, získat informace o vstupném, předprodejích, předplatitelských skupinách a podobně. Stačí mít jen mobilní telefon se zabudovanou čtečkou QR kódu.

pavel_haas_quartet.jpg A co bychom vám rádi tento týden doporučili? Na čtvrtek jsme pro vás přichystali v Národním domě výjimečný koncert celosvětově proslulého Pavel Haas Quartetu. Toto komorní smyčcové těleso patří v současnosti mezi světovou špičku, což potvrzují koncerty po celé zeměkouli a řada úspěšných nahrávek. Koncert patří do předplatitelské skupiny KPH, stále jsou však k dispozici vstupenky i pro ostatní! Na programu budou skladby A. Dvořáka, J. Brahmse a dalších.

 

 

V neděli nebude chybět tradiční divadélko pro děti. Tentokrát uvidíme velikonoční představení O červeném vajíčku a rozmarném srdíčku.

Loňská filmová festivalová sezóna přinesla mnoho pozoruhodných snímků začínajících režisérů a ve Filmovém klubu můžete tento týden vidět dva z nich. V pondělí, jako vždy v 19.00, můžete vidět intimní sondu do života současných adolescentů ve filmu slovinského režiséra Olma Omerzu Příliš mladá noc. V úterý vás čeká mrazivé drama Stud, reflektující frustrace soudobé střední generace irského režiséra Steve McQueena. Film byl oceněn za nejlepší mužský herecký výkon na filmovém festivalu v Benátkách.

Ve středu večer můžete premiérově shlédnout film Miláček podle známého románu Guy de Maupassanta s Robertem Patissonem v hlavní roli. Od čtvrtka až do neděle vždy od 19.00 nás čeká nový český celovečerní film na motivy oblíbeného seriálu – Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka s Miroslavem Krobotem a Ondřejem Vetchým. Páteční, sobotní a nedělní odpoledne bude věnováno 3D animované pohádce s výmluvným názvem Hurá do Afriky!


velikonoce_bb.jpg 

 

 

 

 

 

 

 Už za necelých čtrnáct dní vypuknou Velikonoce ve městě! Od čtvrtka do soboty 5. - 7. 4. ožije místecké náměstí Svobody pestrým kulturním programem. Těšit se můžete např. na Lucii Redlovou, velikonoční představení Řechtačka legendárního divadla Kvelb, na divadélka a soutěže pro děti a mnoho dalšího. Čtvrteční program doplní letošní první Beskydské farmářské trhy. Ve zbylých dnech se pak můžete těšit na Velikonoční jarmark s tradičními výrobky.


V předprodeji si aktuálně můžete koupit vstupenky na koncert barytonisty Romana Janála a klavíristy Karla Košárka (př. sk. KPH, 12. 4.), proslulého Wihanova kvarteta (př. sk. Zámecké koncerty, 19. 4.) a také Richarda Müllera (14. 5.).

Z divadelních představení se blíží Soukromý skandál v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Evou Holubovou (Mimo předplatné, 4. 4.), Z deníku Ostravaka režiséra Radovana Lipuse (př. sk. C, 16. 4.), Klára a Bára v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou (Mimo předplatné, 24. 4. a hra Na mělčině s Ivou Janžurovou (př. sk. A, 27. 4.). Hra Len tak přišli Radošínského naivného divadla je bohužel již vyprodána. V nabídce nechybí ani několik divadelních představení pro děti.

Zvláštní pozornost si zaslouží úspěšné představení Z deníku Ostravaka, které přivážíme do Frýdku-Místku vůbec poprvé a které obdrželo řadu ocenění. Vstupné je 200 Kč.

V předprodeji jsou také vstupenky na záznam Verdiho opery Don Carlo (15. 4.) a výroční travesti show známé skupiny Screamers pod názvem 15 let v dámských šatech. Kompletní program na další týdny najdete na našem webu www.kulturafm.cz.Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, on-line na www.kulturafm.cz a nově také v pobočkách Beskydského informačního centra!Akce v týdnu od 26. 3. do 1. 4. 2012:

 • Po 26. 3. od 19.00 - Blok festivalových nadějí: Příliš mladá noc (FK – NSV)

 • Út 27. 3. od 16.00 - Umění omlazení těla a organismu – ukázková hodina (kurz – ND)

 • Út 27. 3. od 19.00 - Blok festivalových nadějí: Stud (FK – NSV)

 • St 28. 3. od 19.00 - Miláček (kino – NSV)

 • Čt 29. 3. od 19.00 - Pavel Haas Quartet (koncert – ND)

 • Čt 29. 3. od 19.00 - Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka (kino – NSV)

 • Pá 30. 3. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti – NSV)

 • Pá 30. 3. od 19.00 - Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka (kino – NSV)

 • So 31. 3. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti – NSV)

 • So 31. 3. od 19.00 - Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka (kino – NSV)

 • Ne 1. 4. - L. Horký: Z divadelní šatny (výstava – NSV & ND)

 • Ne 1. 4. od 15.00 - O červeném vajíčku a rozmarném srdíčku (divadélko pro děti – NSV)

 • Ne 1. 4. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti – NSV)

 • Ne 1. 4. od 19.00 - Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka (kino – NSV)S přáním hezkého týdne,


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči