kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

tento týden nás čeká opět romantika pod širým nebem ve formě Letního kina a také neobyčejný rodinný festival Létohrátky. Jste zváni! 

tip měsíce

LETNÍ KINO  - Třetí část šestého ročníku letního kina ve Frýdku- Místku nás pozve do sadů Svobody ve Frýdku. Není nad romantiku zapadajícího slunce, vůni letního večera a dobrý film. Tentokrát, Paddington. Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, který přijede vlakem na nádraží Paddington v Londýně, kde se ho ujmou manželé Fouskovi. Kde se medvídek objeví, tam se začnou dít neuvěřitelné věci. Inspirováno známou knižní sérii, která byla poprvé vydána v roce 1958. Medvídek Paddington je pro

letni_kino250_zelene.jpg

anglické děti něco jako pro ty české Krteček.

St 15. 7., po setmění, sady Svobody


tip měsíce

Létohrátky  - Jednodenní rodinný festival je věnován především dětem. V Zámeckém parku se bude zpívat, tančit, těšit se můžete na pohádky i hry. Nudit se nebudou ty nejmenší děti ani školáci.

Vstup ZDARMA! www.veseleto.cz 

letohratky_250.jpgSo 18. 7., 10.00, Park Pod zámkem

připravujeme
LETNÍ KINO  - Čtvrtá část šestého ročníku letního kina ve Frýdku-Místku zamíří do historické části města. Není nad romantiku zapadajícího slunce, vůni letního večera a dobrý film. Tentokrát, Kobry a užovky. Užovka (Matěj Hádek) je ztracený ve svém vlastním životě. Přesto, že je mu už skoro čtyřicet, nemá holku ani práci, přičemž cítí, že má poslední šanci sám se sebou něco udělat. Naskytne se mu šance, kterou nehodlá promarnit. Jeho bratr Kobra (Kryštof Hádek) je magor, nezodpovědné dítě a feťák, bydlící s věčně opilou matkou (Jana Šulcová). Staví vzdušné zámky a vykrádá chatky. Ve chvíli, kdy se ukáže, že Užovka by už mohl být konečně šťastný, se objeví 

letni_kino250_zelene.jpg

 

Kobra. Užovka se mu rozhodne dát pořádnou lekci, situace se ale vymkne kontrole...

St 22. 7., po setmění, náměstí Svobody 


připravujeme
Jazz ve městě  - Jazz ve městě, přejde do ulic i na nádraží Originální hudební událost a spojení výjimečných hudebníků nabídne i letos festival Jazz ve městě, který je tradiční součást Beskydského Veseléta. V pátek 24. července vystoupí na I. nádvoří frýdeckého zámku mladičká polská zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Joanna Kucharczyk se svou kapelou Quartet. Její tvorba je dobře namíchanou směsicí jazzu, písničkářství a popu, v níž se všechny žánry v různé míře prolínají. Zámek přivítá ještě ten den Ondřeje Brzobohatého a jeho kapelu. Jeho repertoár tvoří vlastní skladby, písně, které napsal pro kapelu Bůhví a oblíbené coververze. 

jazz2015.jpg

Více informací na www.veseleto.cz  

Pá 24. 7. a So 25. 7. frýdecký zámek, vlakové nádraží Frýdek, Hospůdka U Arnošta

 


Akce KulturyFM v týdnu od 13. 7. do 19. 7. 2015:

Po 13. 7. od 20.00 - Daleko od hlučícího davu  (NSV)

St 15. 7. od 10.00 - Samba  (NSV) 

St 15. 7. po setmění - Letní kino/Paddington  (MJSS)

Čt 16. 7. od 20.00 - Domácí péče  (NSV)

Pá 17. 7. od 18.00 - Pírkovo dobrodružství  (NSV)

Pá 17. 7. od 20.00 - Domácí péče  (NSV)

So  18. 7. od 10.00 - Létohrátky  (PPZ)

So 18. 7. od 20.00 - Domácí péče  (NSV)

Ne 19. 7. od 18.00 - Pírkovo dobrodružství  (NSV)

Ne 19. 7. od 20.00 - Domácí péče  (NSV) 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083