kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

máte rádi pivo? Tak tento víkend vás čeká PIVOHRANÍ - slavnost minipivovarů, jejíž atmosféru doladí atraktivní české kapely. Zveme vás!

tip měsíce

PIVOHRANÍ  - Máte rádi pivo? Možná jste dokonce pivní gurmáni! V našem kraji je spousta malých minivovarů, jejichž piva stojí za ochutnání. V posledních letech a to nejen v ČR přibylo tzv. minipivovarů. Povětšinou se jedná o malé rodinné podniky nebo i jednotlivé restaurace, které obnovují tradici vaření vlastního piva a stávají se tak pro cílového zákazníka atraktivnější. S rozmachem pivovárků se rovněž rozvinula „pivní turistika“, kdy nadšenci tohoto lahodného moku během jediného dne jich navštíví hned několik najednou a spojí to i s poznáním kraje, oblasti apod. Během našeho festivalu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat hned několik značek z F-M a jeho nejbližšího okolí. Pohodovou atmosféru doladí atraktivní české kapely.

pivohrani250.jpgProgram:
14.30 - SLEPÍ KŘOVÁCI
15.55 - MLETÝ STANDARD
17.20 - PROUZA
18.45 - ECHT!
20.10 - TONY DUCHÁČEK & GARAGE

21.35 - STO ZVÍŘAT

So 8. 8., 14.30, Park Pod zámkem


tip měsíce

Filmový dobrodruh Karel Zeman -Dokumentární film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. Pokud spočteme ceny z festivalů, divácký ohlas v zahraniční distribuci i množství publikací a počet filmových tvůrců, kteří Karla Zemana uvádějí jako inspirační zdroj, dojdeme k závěru, že Karel Zeman je jedním z nejúspěšnějších a nejvíce ceněných českých filmařů ve světě. Karel Zeman byl ve svém oboru naprostým solitérem, stvořil si vlastní svět vycházející čistě ze své imaginace. Všechno se naučil sám, neprošel filmovou školou, není lehce zařaditelný do jakési vlny, období nebo směru. Pro svou vnitřní poezii a upřímnost však jeho filmy nestárnou. 

karel_zeman250.jpg

Nesmírně pracovitý, vynalézavý a perfekcionistický, stále si však uchovávající dětský pohled na svět. Svět plný tajemství a dobrodružství. Takhle chceme Karla Zemana v našem filmu představit.

Příští týden v pondělí 10. 8. ve 20.00 uvedeme v rámci Projektu 100 jeho film Vynález zkázy.

Po 3. 8., 20.00, Nová scéna Vlast


připravujeme
Promenádní koncert/Huťařka  - Na posledním, čtvrtém, promenádním koncertě se představí Dechová hudba Huťařka. Dechová kapela Huťařka vznikla dle dobových dokumentů v roce 1977, tj. před 44-ti lety, z hudebních nadšenců a amatérských hudebníků – členů tehdejšího Velkého dechového orchestru Válcoven plechu Frýdek - Místek. Název "Huťařka" vznikl podle dřívějšího názvu podniku Válcoven plechu Frýdek-Místek "Karlova Huť". O kapele se říká, že dokáže rozveselit a uspokojit každého posluchače.

promenadni_koncert250.jpg 

16. 8., 16.00, altán ve Smetanových sadech


připravujeme
Setkání divadla a hudby  - Předposlední týden v srpnu si dají ve Frýdku-Místku dostaveníčko herci i hudebníci. Setkání divadla a hudby je totiž koláží různých žánrů, která letní festivalové dny příjemně zakončí. Čtyřdenní akci zahájí na I. nádvoří zámku Valdštejnské imaginárium, přesněji multifunkční divadelní vozík v podobě malé Valdštejnské lodžie na kolečkách. Na této podivuhodné scéně se odehrává fantaskní barokní divadlo zaměřené na život Albrechta z Valdštejna. Více informací o prodeji vstupenek a programu získáte na  setkani_divadla_a_hudby2015_250.jpgwww.kulturafm.czwww.veseleto.cz.

 18. - 21- 8. - I. nádvoří frýdeckého zámku


Akce KulturyFM v týdnu od 3. 8. do 9. 8. 2015:

Po 3. 8. od 20.00 - Filmový dobrodruh Karel Zeman  (NSV)

Čt 6. 8. od 20.00 - Šibenice  (NSV)

Pá 7. 8. od 10.00 - Za kamarády z televize 9  (NSV)

Pá 7. 8. od 18.00 - Malý dráček  (NSV)

Pá 7. 8. od 20.00 - Špión  (NSV) 

So 8. 8. od 14.30 - Pivohraní  (PPZ)

Ne 9. 8. od 18.00 - Malý dráček  (NSV)

Ne 9. 8. od 20.00 - Špión  (NSV)  

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083