kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

dnešním modrým pondělím vstupujeme do velikonočního týdne. Pro kulturymilovné občany to znamená, že Velikonoce ve městě jsou za dveřmi. Od čtvrtka do soboty nás na náměstí Svobody v Místku čeká pestrý kulturní program.

velikonoce_bb.jpgVelikonoční program potrvá vždy od 10:00 do 11:30 a odpoledne od 14:00 do 17:00. Ve čtvrtek se můžete těšit na vystoupení dětského folklórního souboru Ostravička a koncerty Šuba Duba Bandu a písničkářky Lucie Redlové se skupinou Garde. Páteční program zahájí Velký dechový orchestr Válcoven Plechu Frýdek-Místek. Odpoledne nás čeká velikonoční pásmo pro děti: Divadlo Kozlovice zahraje představení Beránkovy velikonoční patálie. Odpoledne zakončí koncert hukvaldské bluesrockové kapely Pokustone. Vše vyvrcholí v sobotu. Dopoledne zahraje cimbálová muzika Gajdušek a odpoledne se v našem městě poprvé představí legendární divadlo Kvelb z Českých Budějovic se svým speciálním velikonočním pouličním divadelním představením Řechtačka! Odpolední program doplní také soutěž pro děti v malování papírových kraslic. Vylosovaní malíři získají vstupenky na nedělní dětská divadélka. Kromě toho přijede na náměstí „pravý valach“ Vojta Molek se svou zvířecí družinou, kterou tvoří kachny, ovce, kozy a pastevečtí psi.

Ve čtvrtek se na náměstí Svobody konají také tradiční Beskydské farmářské trhy. V pátek a v sobotu je doplní Velikonoční jarmark s tradičními výrobky.

Ale nemusíte čekat až do čtvrtka! Divadelní představení Soukromý skandál pražského studia Dva je v Nové scéně Vlast už ve středu. V groteskním příběhu o vypočítavé lásce můžete vidět na vlastní oči Kryštofa Hádka, Evu Holubovou, Alexandra Hemalu a další. V tuto chvíli na Vás v Nové scéně Vlast, popř. v pobočkách Beskydského informačního centra čeká ještě několik posledních vstupenek.

Během dubna zahajujeme nové taneční a pohybové kurzy. Už v úterý to bude v Národním domě Umění omlazení těla a organismu. Dále v průběhu měsíce zahájíme taneční kurzy pro páry a dvojice, Tchaj-ťi, cvičení pro seniory, nebo orientální břišní tance. Kompletní nabídku kurzů najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

 probudim_se_vcera.jpg

Ve Filmovém klubu se tento týden vrátíme k tvorbě kultovního finského režiséra Aki Kaurismäkiho. Dnes večer máte možnost shlédnout jeho absurdní shakespearovskou sondu do světa politiky Hamlet podniká. V úterý se s ním podíváme do přízračného světa noční Paříže ve filmu Bohémský život, který bývá označován za vizuálně vůbec nejdokonalejší Kaurismäkiho film.

Čtvrtek a pátek bude pod heslem Prázdniny – hurá do kina! patřit dětem. Čtvrteční podvečer je vyhrazen pro úspěšný rodinný film Luca Bessona Artur a souboj dvou světů. Na pátek dopoledne jsme připravili další z filmových pásem pro nejmenší, tentokrát pod názvem Zahradníkův rok. V pátek odpoledne pak můžete vidět nejnovější adaptaci klasické pohádky Sněhurka. Kromě atraktivního vizuálního zpracování se tato adaptace liší od těch předchozích zejména tím, že zlou královnu hraje Julia Roberts.

Páteční a sobotní večer můžete strávit ve společnosti nové české komedie Probudím se včera s plejádou známých herců – za všechny postačí uvést Jiřího Mádla, Viktora Preisse, Boba Klepla, nebo Miroslava Táborského.


V předprodeji si aktuálně můžete koupit vstupenky na koncert barytonisty Romana Janála a klavíristy Karla Košárka (př. sk. KPH, 12. 4.), proslulého Wihanova kvarteta (př. sk. Zámecké koncerty, 19. 4.) a také Richarda Müllera (14. 5.).

Z divadelních představení Vás zveme zejména na úspěšnou hru Z deníku Ostravaka režiséra Radovana Lipuse (př. sk. C, 16. 4.). To bude ve Frýdku-Místku k vidění poprvé a za jeho kvalitu hovoří početný seznam ocenění. Dále je v nabídce Klára a Bára v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou a Evou Holubovou (mimo předplatné, 24. 4.) a hra Na mělčině s Ivou Janžurovou (př. sk. A, 27. 4.). Hra Len tak přišli Radošínského naivného divadla je bohužel již vyprodána. Nechybí ani několik divadelních představení pro děti.

V předprodeji jsou také vstupenky na záznam Verdiho opery Don Carlo (15. 4.) a výroční travesti show známé skupiny Screamers pod názvem 15 let v dámských šatech. Kompletní program na další týdny najdete na našem webu www.kulturafm.cz.


Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 3. 4. do 8. 4. 2012:

 • Po 2. 4. od 19.00 - Miniprofil Aki Kaurismäkiho: Hamlet podniká (FK – NSV)

 • Út 3. 4. od 19.00 - Miniprofil Aki Kaurismäkiho: Bohémský život (FK – NSV)

 • Út 3. 4. od 17.00 - Umění omlazení těla a organismu (zahájení kurzu – Národní dům)

 • St 4. 4. od 19.00 - Soukromý skandál (divadlo – NSV)

 • Čt 5. 4. od 10.00 - Velikonoce ve městě: koncert - Šuba Duba Band (náměstí Svobody)

 • Čt 5. 4. od 14.00 - Velikonoce ve městě: DFS Ostravička (náměstí Svobody)

 • Čt 5. 4. od 15.30 - Velikonoce ve městě: koncert - Lucie Redlová & Garde (náměstí Svobody)

 • Čt 5. 4. od 17.00 - Prázdniny – hurá do kina: Artur a souboj dvou světů (kino – NSV)

 • Pá 6. 4. od 09.30 - Prázdniny – hurá do kina: Zahradníkův rok (kino – NSV)

 • Pá 6. 4. od 10.00 - Velikonoce ve městě: Velký dechový orchestr VP F-M (náměstí Svobody)

 • Pá 6. 4. od 14.00 - Velikonoce ve městě: Beránkovy velikonoční patálie (náměstí Svobody)

 • Pá 6. 4. od 15.30 - Velikonoce ve městě: koncert - Pokustone (náměstí Svobody)

 • Pá 6. 4. od 17.00 - Prázdniny – hurá do kina: Sněhurka (kino – NSV)

 • Pá 6. 4. od 19.00 - Probudím se včera (kino – NSV)

 • So 7. 4. od 10.00 - Velikonoce ve městě: c.m. Gajdušek (náměstí Svobody)

 • So 7. 4. od 14.00 - Velikonoce ve městě: Divadlo Kvelb – Řechtačka (náměstí Svobody)

 • So 7. 4. od 19.00 - Probudím se včera (kino – NSV)Přeji Vám hezký týden


za KulturuFM


Jakub Tichý


E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313Další informace a program najdete na našem webu www.kulturafm.cz

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči