kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

tento týden vás zveme do kina na nový český film Ganster Ka...    

tip měsíce

Ganster Ka  - Varování ministerstva vnitra: Peníze jsou silně návyková látka. Gangsteři umírají předčasně. Kriminální thriller Gangster Ka je natočen podle námětu Jaroslava Kmenty, který je autorem knihy „Padrino Krejčíř“. Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod“ století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím… 

ganster_ka250.jpgProtřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi… Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera.

Čt 10. a Ne 13. 9., 19.00, Nová scéna Vlast


připravujeme
Komici s.r.o.  - Máte rádi humor, rádi se smějete? Pak se můžete opět těšit na skvělou stand-up comedy show - celovečerní představení Komici s.r.o., ve kterém se představují ti nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“. A právě z tohoto pořadu se vyvinula divadelní podoba, kterou uvidíte. Jedná se o pásmo mnoha krátkých skečů herců, kteří se na pódiu různě střídají. A střídají se nejen během večera, ale i v různých dílech pořadu podle toho, jak je obsadí „šéf“ Komiků s.r.o., Miloš Knor. V pořadu Na stojáka a Komici s.r.o. vystupují i stejní lidé. „Ne tedy všichni. Být Stojákem je základ, ale stát se Komikem s.r.o. vyžaduje být mezi nejlepšími. Čili Komici s.r.o. jsou pořadem, v němž excelují ti nejlepší herci z pořadu Na stojáka“ a některé, například, Rudu z Ostravy uvidíte pouze s Komiky s.r.o., vysvětluje personální rozdíl v obou pořadech Miloš Knor. Dopředu prý nelze říci, jaké skeče se v pořadu vůbec objeví. Každý z komiků má připraveno několik vystoupení a ta střídá velmi nepravidelně. Mnoho jich také průběžně vzniká a zaniká, takže každý pořad je naprostý unikát.

komici.jpg

17. 9., 19.00, Nová scéna Vlast


připravujeme

Tančína  - Prázdniny pomalu končí a co to znamená? No přece, že nová sezóna tančíren je za dveřmi! Na první Tančírnu se můžete těšit!

Vstupné: 80 Kč kurzisté 100 Kč plná cena

Předprodej zahájen na recepci Národního domu, online na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra. 

Pá 18. 9. , 19.00, Národní dům

tancirna_zari.jpg


připravujeme
Cestovatel Jiří Kolbaba & Exotická diashow – Sedm divů Islandu Jiří Kolbaba – cestovatele, fotografa, nezávislého publicistu. Navštívil, často i opakovaně, více než 130 zemí všech šesti kontinentů. Píše příspěvky do novin a časopisů, vydává knihy, organizuje fotovýstavy, cestovatelské besedy a diashow. Je častým hostem v médiích, mnozí z vás ho znají například z Rádia Impuls, kde má svůj pravidelný pořad. Do Frýdku-Místku zavítá opět po čtyřech letech a představí diashow „Sedm divů Islandu“, který je druhým největším ostrovem Evropy nacházejícím se v severovýchodním Atlantiku. Dynamická geologie z něj dělá ojedinělé, mimořádně fotogenické místo. Objevíme termální prameny, gejzíry, bouřlivé vodopády, třpytivé ledovce, vulkanickou barevnou půdu i svěže zelené nekonečné plochy. Sugestivní krajina, ve které potkáme spíše zbloudilé koně nebo ovce, připomíná peklo i ráj. Autor byl na oblíbeném Islandu již desetkrát. Jiří Kolbaba je navíc vynikající vypravěč zážitků a souvislostí, který přirozeně motivuje a inspiruje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování.

kolbaba250.jpg

Pá 18. 9. , 19.00, Nová scéna Vlast


Akce KulturyFM v týdnu od 7. 9. do 13. 9. 2015:

Po 7. 9. od 19.00 - Vetřelci  (NSV)

Út 8. 9. od 19.00 - Amy  (NSV)

St 9. 9. od 10.00 - Dáma ve zlatém  (NSV)

St 9. 9. od 18.00 - Věčně mladá  (NSV)

Čt 10. 9. od 19.00 - Ganster Ka  (NSV) 

Ne 13. 9. od 17.00 - V hlavě  (NSV) 

Ne 13. 9. od 19.00 - Ganster Ka  (NSV)  

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083