kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

tento týden je kulturou nabitý, přijďte se pobavit! 

tip měsíce

Komici s.r.o.  - Máte rádi humor, rádi se smějete? Pak se můžete opět těšit na skvělou stand-up comedy show - celovečerní představení Komici s.r.o., ve kterém se představují ti nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“. A právě z tohoto pořadu se vyvinula divadelní podoba, kterou uvidíte. Jedná se o pásmo mnoha krátkých skečů herců, kteří se na pódiu různě střídají. A střídají se nejen během večera, ale i v různých dílech pořadu podle toho, jak je obsadí „šéf“ Komiků s.r.o., Miloš Knor. V pořadu Na stojáka a Komici s.r.o. vystupují i stejní lidé. „Ne tedy všichni. Být Stojákem je základ, ale stát se Komikem s.r.o. vyžaduje být mezi nejlepšími. Čili Komici s.r.o. jsou pořadem, v němž excelují ti nejlepší herci z pořadu Na stojáka“ a některé, například, Rudu z Ostravy uvidíte pouze s Komiky s.r.o., vysvětluje personální rozdíl v obou pořadech Miloš Knor. Dopředu prý nelze říci, jaké skeče se v pořadu vůbec objeví. Každý z komiků má připraveno několik vystoupení a ta střídá velmi nepravidelně. Mnoho jich také průběžně vzniká a zaniká, takže každý pořad je naprostý unikát.

komici.jpg

Čt 17. 9., 19.00, Nová scéna Vlast


tip měsíce

Tančína  - Prázdniny pomalu končí a co to znamená? No přece, že nová sezóna tančíren je za dveřmi! Na první Tančírnu se můžete těšit!

Vstupné: 80 Kč kurzisté 100 Kč plná cena

Předprodej zahájen na recepci Národního domu, online na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra. 

Pá 18. 9., 19.00, Národní dům

tancirna_zari.jpg


tip měsíce

Zažít město jinak  - Jak vypadá ideální prostor k žití? Co v našem městě chybí a co se vám tady líbí? Jak se dá zažít město jinak? Celorepubliková akce ZAŽÍT MĚSTO JINAK proběhne dne 19. 9. poprvé i ve Frýdku-Místku! Během sobotního odpoledne se staré autobusové nádraží změní v místo k sousedskému setkání, jehož hlavním tématem bude veřejný prostor v našem městě. Připravujeme pro vás brainstormingové tabule, pro děti malování ideálního města, křest prvního městského veřejného klavíru a pestrý hudební program. Vystoupí například kapely Tykráso, Plyš a spousta 


zmj250.jpgdalších. Společně s muzikanty se můžete vydat na okružní jízdu městem v 
některých projíždějících linkách MHD - speciální jízdní řád bude vyvěšen na místě. Vítán je každý, kdo by se chtěl zastavit s nápadem, buchtou nebo jenom tak na kus řeči!

So 19. 9., 15.00 - 18.00, MHD


připravujeme
Wihanovo kvarteto  - Unás už dlouhá léta patří mezi špičková tělesa své třídy. Až k neuvěření přitom je, že letos vstupuje už do své třicáté sezóny. Soubor vznikl v roce 1985 na Akademii múzických umění v Praze, kde jeho členové studovali ve třídě profesora Antonína Kohouta, violoncellisty Smetanova kvarteta. Už o pouhé tři roky později pak Wihanovci získali první cenu v Mezinárodní hudební soutěži Pražského jara, a také cenu České hudební mládeže pro nejmladšího finalistu této soutěže. A brzy se stali pojmem zdaleka nejen u nás. Z dnešního pohledu na jejich vynikajících výkonech fascinuje nejen umělecká, ale i lidská vyzrálost, a pak také vlastně i to, že po ona bezmála už tři desetiletí vydrželi ve stále stejné sestavě.  wihanovo_kvarteto_250.jpg

Účinkují:

Leoš Čepický - violin,
Jan Schulmeister – violin
Jakub Čepický – viola
Aleš Kaspřík - cello 

Pá 25. 9., 19.00, Národní dům


připravujeme

Katarzia  - řadí se mezi největší objevy slovenské scény poslední doby. Ostatně její album “Generacia Y” patří podle kritiků k tomu nejlepšímu, co se na slovenské hudební scéně v poslední době objevilo. Katarína Kubošiová svou hudbu označuje jako girl folk rap, ale kdo by hádal jen rychlou provokaci, toho znejistí způsob, jímž se zpěvačka propadá při hraní do světa svých písní. Přirozeným splynutím s živě zpívanou písní, ale i natrpklým svědectvím o zádrhelích vztahů, připomíná spíše mladou Zuzanu Navarovou. 

katarzia250.jpg

 

St 30. 9., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku

Akce KulturyFM v týdnu od 14. 9. do 20. 9. 2015:

Po 14. 9. od 19.00 - Nenasytná Tiffany (NSV)

Út 15. 9. od  19.00 - Domácí péče (NSV)

St 16. 9. od 19.00 - Sinster 2 (NSV)

Čt 17. 9. od 19.00 - Komici s.r.o. (NSV)

Pá 18. 9. od 19.00 - Jiří Kolbaba Sedm divů světa (NSV) 

Pá 18. 9. od 19.00 - Tančírna (ND)  

So 19. 9. od 15.00 - Barbie Rock´n Royals  (NSV) 

So 19. 9. od 17.00 - Mimoni  (NSV) 

So 19. 9. od 19.00 - Labyrint: Zkoušky ohněm  (NSV) 

Ne 20. 9. od 15.00 - Barbie Rock´n Royals  (NSV) 

Ne 20. 9. od 17.00 - Mimoni  (NSV) 

Ne 20. 9. od 19.00 - Labyrint: Zkoušky ohněm  (NSV)  

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083