kulturafm
logo

Vážení kulturní příznivci, 

v úterý 22. září 2015 končí léto, tak přejeme hezký, kulturou nabitý podzim.  

tip měsíce

Wihanovo kvarteto  - U nás už dlouhá léta patří mezi špičková tělesa své třídy. Až k neuvěření přitom je, že letos vstupuje už do své třicáté sezóny. Soubor vznikl v roce 1985 na Akademii múzických umění v Praze, kde jeho členové studovali ve třídě profesora Antonína Kohouta, violoncellisty Smetanova kvarteta. Už o pouhé tři roky později pak Wihanovci získali první cenu v Mezinárodní hudební soutěži Pražského jara, a také cenu České hudební mládeže pro nejmladšího finalistu této soutěže. A brzy se stali pojmem zdaleka nejen u nás. Z dnešního pohledu na jejich vynikajících výkonech fascinuje nejen umělecká, ale i lidská vyzrálost, a pak také vlastně i to, že po ona bezmála už tři desetiletí vydrželi ve stále stejné sestavě. 

wihanovo_kvarteto_250.jpg

Účinkují:

Leoš Čepický - violin,
Jan Schulmeister – violin
Jakub Čepický – viola
Aleš Kaspřík - cello 

Pá 25. 9., 19.00, Národní dům


tip měsíce

Hotel Transylvánie 2 2D  - Rodinka Draculů se ve zcela nové strašidelné komedii společnosti Sony Pictures Hotel Transylvánie 2 vrací s novou dávkou dobrodružství! Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Za zavřenými dveřmi krypty ale Draculu sžírají pochybnosti o tom, zda se jeho napůl lidský a napůl upíří vnuk Dennis vůbec někdy stane upírem. Když tedy Mavis ve společnosti Johnnyho vyrazí na návštěvu lidské části příbuzenstva - na které ji ostatně také čeká nejedno překvapení - požádá "Děda" Drac o pomoc své přátele Franka, Murrayho, Waynea a Griffina a společně Dennisovi nachystají "kurz pro strašidla". Nemají ale nejmenší tušení, že se k 

hotel_transylvanie250.jpg

návštěvě své rodiny v hotelu chystá také Dracův rozmrzelý a velmi, velmi, velmi staromódní otec Vlad. Když se tedy Vlad dozví, že jeho pravnuk není čistokrevný upír - a ještě k tomu teď do Hotelu Transylvánie mohou jezdit i lidé - nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách. 

Pá 25. - Ne 27. 9. 2015, 17.00, Nová scéna Vlast 


připravujeme
Katarzia  - řadí se mezi největší objevy slovenské scény poslední doby. Ostatně její album “Generacia Y” patří podle kritiků k tomu nejlepšímu, co se na slovenské hudební scéně v poslední době objevilo. Katarína Kubošiová svou hudbu označuje jako girl folk rap, ale kdo by hádal jen rychlou provokaci, toho znejistí způsob, jímž se zpěvačka propadá při hraní do světa svých písní. Přirozeným splynutím s živě zpívanou písní, ale i natrpklým svědectvím o zádrhelech vztahů, připomíná spíše mladou Zuzanu Navarovou.

katarzia250.jpg

St 30. 9., 19.00, Rytířský sál frýdeckého zámku


připravujeme

Můj romantický příběh  - předplatitelská skupina C / D. C. Jackson / singles groteska  

Jmenuju se Tom / je mi přes třicet / na večírku jsem se nalil a pak se s ní vyspal / ani se mi moc nelíbí / a je tu problém... / jmenuju se Amy / je mi přes třicet / na večírku jsem se opila a pak se s ním vyspala / ani se mi moc nelíbí / a je tu problém... / ...nebo ne? Tereza Vilišová získala za roli Amy Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie / inscenace získala Cenu Marka Ravenhilla udělovanou za nejlepší tuzemskou inscenaci nového dramatického textu / inscenace získala titul Komedie roku na 15. ročníku GRAND festivalu smíchu, kde získala také Cenu odborné poroty, Cenu studentské poroty a Cenu za nejlepší ženský herecký výkon pro Terezu Vilišovou.

muj_romanticky_pribeh250.jpgRežie: Daniel Špinar
Uvádí: Divadlo Petra Bezruče

Hrají: Ondřej Brett, Tereza Vilišová, Sylvie Krupanská / Petra Kocmanová j.h., Lukáš Melník / Albert Čuba j.h., Markéta Haroková

Út 6. 10. 2015, 19.00, Nová scéna Vlast


Akce KulturyFM v týdnu od 21. 9. do 27. 9. 2015:

Po 21. 9. od 19.00 - Dál nic (NSV)

Út 22. 9. od 19.00 - Přestupní stanice (NSV)

St 23. 9. od 10.00 - Sedmero krkavců (NSV)

Pá 25. 9. od 09.30 - Vzpoura hraček (NSV) 

Pá 25. 9. od 17.00 - Hotel Transylvánie 2 2D  (NSV) 

Pá 25. 9. od 19.00 - American Ultra (NSV)

Pá 25. 9. od 19.00 - Wihanovo kvarteto (ND)

So 26. 9. od 15.00 - Sídliště bohů (NSV) 

So 26. 9. od 17.00 - Hotel Transylvánie 2 2D (NSV)  

So 26. 9. od 19.00 - Kurýr: Restart (NSV) 

Ne 27. 9. od 17.00 - Hotel Transylvánie 2 2D (NSV)  

Ne 27. 9. od 19.00 - Kurýr: Restart (NSV)  

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083