kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

Velikonoce jsou za námi a my jsme rádi, že se vše vydařilo, i když počasí zprvu příliš nepřálo. V sobotu vysvitlo slunce a vystoupení českobudějovického divadla Kvelb a dalších účinkujících bylo nezapomenutelné. A co nás čeká tento týden?

don_carlo_maly.jpg

Na čtvrtek jsme pro vás přichystali v Národním domě další z koncertů Kruhu přátel hudby, v jejichž rámci přivážíme do našeho města to nejlepší ze současného dění na poli klasické hudby. Tentokrát přijede oceňovaný barytonista
Roman Janál, kterého na klavír doprovodí Karel Košárek.

Příznivce vážné hudby potěší v neděli pravidelný přenos z Metropolitní opery v New Yorku - na programu bude proslulá Verdiho opera Don Carlo. Přenos je doplněn českými titulky.


upnek.jpg

Myslíme samozřejmě i na děti. Tuto neděli zahraje pro nejmenší zdejší Divadlo U Ostravice Příhody medvídka Ťupínka - příběh o malém medvídkovi, který žije v lese se svým tatínkem a o jeho přátelství s pejskem a dalšími zvířátky. Stačí se podívat na obrázek a uvidíte, že Ťupínka prostě nemůžete nemít rádi. 

Tradičně široká je naše nabídka kurzů v Národním domě. K již probíhajícím se tento týden přidá Tchaj-Ťi pro pokročilé, dopolední Cvičení pro seniory a zahajujeme také pokročilé Taneční pro páry a dvojice!


Filmový klub je tento týden kvůli svátku zredukován na jediný den. Ve filmu Den Zrady můžete nahlédnout do zákulisí volby amerického prezidenta. George Clooney se v něm představí nejen jako herec, ale i jako režisér.

dm.jpg

Ve středu nás čeká tradiční projekce pro seniory a herecký koncert Miroslava Krobota v syrovém dramatu Dům. Středeční podvečer je zasvěcen Dámské jízdě. V romantickém dramatu Navždy spolu uvidíte Rachel McAdams a její návrat do života po těžké autonehodě a ztrátě paměti.

Ve čtvrtek večer nabídneme premiérově rodinnou komedii Koupili jsme zoo s Mattem Damonem a Scarlet Johansson. Páteční a sobotní podvečer patří animovanému hrdinovi jménem Lorax, který se kromě různých potrhlostí specializuje na ochranu přírody. Večer, vždy od 19.00, premiérově hrajeme už čtvrté pokračování úspěšné teenagerovské komedie Prci, Prci, Prcičky, tentokrát s podtitulem Školní sraz.


A co aktuální předprodeje? Blíží se koncert světoznámého Wihanova kvarteta (Zámecké koncerty, 19. 4.) a Richarda Müllera (14. 5.). Už příští pondělí nás čeká úspěšná hra Z deníku Ostravaka režiséra Radovana Lipuse (př. sk. C, 16. 4.). To bude ve Frýdku-Místku k vidění poprvé a za jeho kvalitu hovoří početný seznam ocenění. Nyní pro vás máme speciální akci 1 + 1 vstupenka zdarma - rozhodnete-li se tento týden pro koupi vstupenek, dostanete ke každé zakoupené jednu navíc...

Dále příští týden chystáme výroční travesti show známé skupiny Screamers pod názvem 15 let v dámských šatech (17. 4.). Poslední vstupenky ještě zbývají na představení Na mělčině s Ivou Janžurovou (př. sk. A, 27. 4.). Hry Len tak přišli Klára a Bára jsou bohužel již vyprodány. Kompletní program na další týdny najdete na našem webu www.kulturafm.cz.Akce v týdnu od 10. 4. do 15. 4. 2012:

 • Út 10. 4. od 19.00 - George Clooney jako režisér: Den zrady (FK – Nová scéna Vlast)

 • St 11. 4. od 10.00 - Dům (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 11. 4. od 18.00 - Navždy spolu (kino – Nová scéna Vlast)

 • St 11. 4. od 18.00 - Tchaj-Ťi Čchüan - pokročilí (zahájení kurzu - Národní dům)

 • St 11. 4. od 19.30 - Taneční pro páry a dvojice - pokročilí (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Čt 12. 4. od 09.00 - Cvičení pro seniory (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Čt 12. 4. od 19.00 - Roman Janál & Karel Košárek (koncert - Národní dům)

 • Čt 12. 4. od 19.00 - Koupili jsme zoo (kino – Nová scéna Vlast)

 • Pá 13. 4. od 17.00 - Lorax (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 13. 4. od 19.00 - Prci, prci, prcičky: Školní sraz (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 14. 4. od 17.00 - Lorax (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 14. 4. od 19.00 - Prci, prci, prcičky: Školní sraz (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 15. 4. od 15.00 - Příhody medivídka Ťupínka (divadélko pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 15. 4. od 18.00 - G. Verdi: Don Carlo (záznam z Metropolitní opery - Nová scéna Vlast)Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči