kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

duben se přehoupl do své druhé poloviny a nás čeká týden plný skvělých kulturních akcí. Máme pro vás špičková divadla, mimořádný koncert i aktuální filmy. Začínají další pohybové kurzy.

z_deniku_ostravaka_mala.jpg

Bloger vystupující pod přezdívkou Ostravak Ostravski si svými vtipnými glosami získal už v roce 2004 na internetu značnou popularitu. V dalších letech se zrodil fenomén daleko překračující hranice regionu a výsledkem bylo několik úspěšných knih, CD s namluvenými příběhy a také autorská divadelní hra v režii Radovana Lipuse. Právě inscenaci Z deníku Ostravaka můžete dnes, tedy v pondělí 16. 4., vidět na prknech Nové scény Vlast. Představení posbíralo na divadelních festivalech řadu ocenění a ve Frýdku-Místku bude k vidění vůbec poprvé. Když uvážíte, že pro vás stále ještě máme vstupenky, máte určitě dobrý tip pro dnešní večer! Představení patří do předplatitelské skupiny C.

Všem předplatitelům skupiny B připomínám úterní představení legendárního Radošínského naivného divadla. Na programu je hra Len tak prišli. Zájemcům o vstupenky musím bohužel oznámit, že představení je dávno beznadějně vyprodáno.

V úterý večer vám nicméně můžeme nabídnout také travesti show skupiny Screamers. Nejpopulárnější česká travesti skupina přijede s novým, jubilejním programem s výmluvným názvem 15 let v dámských šatech. Představení se uskuteční v Národním domě a vstupenky jsou stále k mání!

  wihanovo_kvarteto_male.jpg

Ve čtvrtek budou mít svátek nejen Rostislavové - tento den bude také svátkem pro všechny ctitele klasické hudby. V Rytířském sále frýdeckého zámku zahraje jedno z nejúspěšnějších českých komorních těles posledních desetiletí - smyčcové Wihanovo kvarteto. Soubor, ověnčený desítkami ocenění z celého světa, se představí díly L. van Beethovena, A. Dvořáka a F. Schuberta. Koncert patří do předplatitelské skupiny zámecké koncerty.


Sezóna dětských divadelních představení se nezadržitelně chýlí ke konci. Na neděli pro vás máme v letošním školním roce předposlední dětské divadélko, takže využijte příležitosti a nepromeškejte jej! Tentokrát můžete vidět hru Tajuplný zámek.


Na začátku týdne také rozšiřujeme nabídku probíhajících pohybových kurzů. V pondělí začíná v Národním domě výuka Orientálních břišních tanců. Kurz probíhá ve dvou termínech: jeden je určen začátečnicím, druhý pokročilým. V úterý zase začíná pro všechny malé tanečníky Street dance. Kurz je rozdělen podle věku a je určen jednak dětem od sedmi do jedenácti let, jednak mládeži od dvanácti do patnácti let. Přesné informace najdete v přehledu akcí níže.

 titanic_maly.jpg

Filmový klub je tento týden mimořádně posunut až na středu. Za trochu čekání ale rozhodně stojí - máte příležitost vidět film Musíme si promluvit o Kevinovi, který byl loni vyhlášen nejlepším filmem na MFF v Londýně. Mrazivé, vizuálně působivé psychologické drama natočila v roce 2011 skotská režisérka Lynne Ramsay.

Ve čtvrtek můžete v kině Vlast premiérově vidět romantické drama Talisman se Zacem Efronem v roli válečného veterána, který najde osudovou lásku po návratu z válkou zmítaného Iráku. Další novinkou je tento týden nejnovější film Bohdana Slámy s názvem Čtyři slunce. Těšit se můžete na Slámův nezaměnitelný rukopis a na českou hereckou elitu v čele s Karlem Rodenem a Aňou Geislerovou. Za zmínku také stojí, že Čtyři slunce jsou vůbec prvním filmem, který se prosadil na prestižním Sundance Film Festivalu.

Na víkend jsme pro vás připravili Filmovou výpravu do džungle: v sobotu i v neděli uvedeme od 17.00 poetickou českou pohádku Modrý tygr s Bárou Hrzánovou, Jan Hartlem, Annou Polívkovou a dalšími známými herci a v sobotu od 19.00 vás zveme na Cestu na tajuplný ostrov 2 podle slavného románu Julese Vernea. Na nedělní večer pro vás máme premiéru nové 3D verze legendárního Titanicu Jamese Camerona.

Od neděle jsme spustili předprodeje na další měsíc. Ke koncertu Richarda Müllera (14. 5.) nově přibylo koncertní pásmo Evropské hudební baroko v rámci festivalu Janáčkův máj (21. 5., 50% sleva pro abonenty KPH a Zámeckých koncertů) a také Sólo pro Ivu Bittovou - samostatné vystoupení této fenomenální zpěvačky a houslistky v Evangelickém kostele (29. 5.)

Z divadel předprodáváme vstupenky na premiérové představení místní Komorní scény 21 Zatímco jsme v pokoji (10. 5.), skvělou inscenaci Madam Piaf Karla Semeráda (předpl. sk. A, 28. 5.) a hru Africká královna v hlavních rolích s L. Rybovou a H. Čermákem (předpl. sk. B, 30. 5. - poslední volné vstupenky!).

Dále je v nabídce pro tuto sezónu poslední přenos z Metropolitní opery v New Yorku - čeká nás Verdiho monumentální opus Simon Boccanegra v hlavní roli Plácidem Domingem (13. 5.).


V neposlední řadě jsme dnes spustili předprodej vstupenek na červnové představení Partička, které se uskuteční 5. 6. v kině Petra Bezruče. Z důvodu obrovského zájmu o vstupenky jsme v průběhu dne přidali ještě druhé představení - rovněž 5. 6. od 17.00. Protože vašemu zájmu nestačí ani to, dáváme do prodeje ještě přístavky. Jde o celkem 144 míst navíc, která se ovšem nebudou prodávat on-line, nýbrž výhradně v Nové scéně Vlast a to od zítřka, tedy v úterý 17. 4. od 10.00.


A na závěr ještě jedna technická novinka - od tohoto týdne můžete v Nové scéně Vlast nově zaplatit i platební kartou!


Akce v týdnu od 16. 4. do 22. 4. 2012:

 • Po 16. 4. od 17.15 - Orientální břišní tance - začátečníci (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Po 16. 4. od 18.30 - Orientální břišní tance - pokročilí (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Po 16. 4. od 19.00 - Z deníku Ostravaka (divadlo, sk. C – Nová scéna Vlast)

 • Út 17. 4.  od 14.15 - Street dance - děti 7-11 let (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Út 17. 4.  od 15.15 - Street dance - mládež 12-15 let (zahájení kurzu - Národní dům)

 • Út 17. 4.  od 19.00 - Len tak prišli (divadlo, sk. B - Nová scéna Vlast)

 • Út 17. 4.  od 19.00 - Screamers - 15 let v dámských šatech (travesti show - Národní dům)

 • St 18. 4.  od 19.00 - Musíme si promluvit o Kevinovi (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Čt 19. 4.  od 19.00 - Wihanovo kvarteto (koncert, sk. Zámecké koncerty - Frýdecký zámek)

 • Čt 19. 4.  od 19.00 - Talisman (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 20. 4. od 19.00 - Čtyři slunce (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 21. 4. od 17.00 - Modrý tygr (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 21. 4. od 19.00 - Cesta na tajuplný ostrov 2 (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 22. 4. od 15.00 - Tajuplný zámek (divadélko pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 22. 4. od 17.00 - Modrý tygr (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 22. 4. od 19.00 - Titanic 3D (kino - Nová scéna Vlast)Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči