kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

nový týden je tu a s ním i náš pravidelný newsletter, který Vám dokáže, že i v tyto parné slunečné dny má smysl vypravit se třeba do přítmí kinosálu.


Filmový klub funguje bez ohledu na počasí a státní svátky. Dnes, v poslední dubnový den, Vám nabídneme film Černobílý svět - příběh tří výjimečných žen usilující o emancipaci a svobodu v období segregace na jihu USA. Snímek talentovaného režiséra a scénáristy Tate Taylora se pyšní pozoruhodnými hereckými výkony a za jeho kvalitu mluví vesměs velmi pozitivní recenze. V úterý, na prvního máje, se vrátíme k jednomu z nejúspěšnějších českých filmů loňského roku - čeká na Vás vizuální magií prodchnutý Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka. Mimo to si dovolujeme upozornit, že v blízkosti Nové scény Vlast se nachází několik velice příhodných stromů v plném květu.

avengers_mala.jpg

Na závěr týdne jsme připravili speciální akci - v kině nás čeká sci-fi víkend s tématickými filmy! Od pátku až do neděle vždy v 19.00 můžete premiérově vidět nejambicióznější komiksový projekt všech dob - Avengers! V dlouho očekávaném filmu Josse Whedona se objeví silná sestava komiksových superhrdinů, aby spojenými silami odvrátila další celoplanetární katastrofu. Když přidáte herce jako je Robert Downey jr., Samuel L. Jackson, nebo Gwyneth Paltrow, máte určitě dobrý tip na večerní program!

Sobotní a nedělní odpoledne bude patřit apokalyptickému sci-fi thrilleru Hunger games podle románové trilogie Suzanne Collins. Povinnost pro příznivce Twilight ságy a Harryho Pottera! Divadélka pro děti jsou pro tuto sezónu už minulostí, což ale není důvod zůstávat doma. Na nedělní odpoledne ještě před Hunger games zařazujeme animovaný film Cesta na měsíc 3D. Přijďte se podívat jako toto napínavé i dojemné vesmírné dobrodružství dopadne!

 

Tento týden zahajujeme v Národním domě nové kurzy. Pokud chcete udělat něco pro sebe a své tělo, máme pro Vás kurz cvičení Pilates, ve kterém můžete zlepšit držení těla, naučit se správně dýchat , koncentrovat se a lépe kontrolovat své pohyby. Na Powerjóze se zase můžete přiblížit harmonii těla i mysli, rozhýbat a rovnoměrně posílit svaly. Je jaro, čas začít s něčím novým - neodkládejte to, začít můžete už tento čtvrtek.

Těšit se můžete také na novou výstavu - v Nové scéně Vlast prezentuje pod názvem Pohled do jiného, a přece stejného světa díla dětí s autistickými poruchami. Výstava je mezinárodní, zastoupeny jsou děti z celého světa. A co by to bylo za výstavu bez vernisáže! Ta nás čeká v Nové scéně Vlast ve čtvrtek od 16.00. V květnu také v Národním domě dále pokračuje fotografická výstava Lukáše Horkého Z divadelní šatny.


madam_piaf_mala.jpg

Závěrem bych rád upozornil na dvě blížící se divadelní představení: už 10. května uvede místní soubor Komorní scéna 21 premiéru autorské hry Norberta Závodského s názvem Zatímco jsme v pokoji. Dramaturgickou perlou bude 28. května úspěšné představení Městského divadla Zlín Madam Piaf, ve kterém exceluje Helena Čermáková. Ta je dlouhodobě výraznou osobností současného české divadla a mimo jiné i držitelkou ceny Thálie. Autorem komorní inscenace o slavné francouzské šansoniérce na motivy životopisné knihy S. Bertaut, nevlastní sestry Eith Piaf, je Karel Semerád. Adaptace líčí nejvýznamnější životní zvraty Edith Piaf a součástí hry jsou také její nejznámější písně v živém podání. Vstupenky na obě představení si můžete už nyní koupit v předprodeji.


Zveme Vás také na Dětský den se Šmoulí párty a Dádou Patrasovou!

dd_maly.jpg


Aktuální předprodeje: v nabídce jsou vstupenky na koncert Richarda Müllera (14. 5.) a Ivy Bittové (29. 5.). Z divadel předprodáváme vstupenky na premiérové představení místní Komorní scény 21 Zatímco jsme v pokoji (10. 5.), inscenaci Madam Piaf Karla Semeráda (předpl. sk. A, 28. 5.) a hru Africká královna v hlavních rolích s L. Rybovou a H. Čermákem (předpl. sk. B, 30. 5. - poslední volné vstupenky!).

Dále je v nabídce pro tuto sezónu poslední přenos z Metropolitní opery v New Yorku - čeká nás Verdiho monumentální opus Simon Boccanegra v hlavní roli Plácidem Domingem (13. 5.).

V nabídce předprodejů je také koncert ke 30. výročí založení dětského folklórního souboru Ostravička - Třicetiny Ostravičky jinak, který se uskuteční v Nové scéně Vlast v pátek 11. května.

 

Akce v týdnu od 30. 4. do 6. 5. 2012:

 • Po 30. 4. od 19.00 - Černobílý svět (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 1. 5. od 19.00   - Alois Nebel (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 2. 5. od 17.30   - Pilates (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • St 2. 5. od 18.45   - Powerjóga (zahájení kurzu - Nová scéna Vlast)

 • Čt 3. 5. od 16.00   - Pohled do jiného, a přece stejného světa (vernisáž - Nová Scéna Vlast)

 • Pá 4. 5. od 19.00  - Sci-fi víkend: Avengers 3D (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 5. 5. od 16.30  - Sci-fi víkend: Hunger games (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 5. 5. od 19.00  - Sci-fi víkend: Avengers 3D (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 6. 5. od 19.00  - Sci-fi víkend: Cesta na měsíc 3D (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 6. 5. od 16.30  - Sci-fi víkend: Hunger games (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 6. 5. od 19.00  - Sci-fi víkend: Avengers 3D (kino - Nová scéna Vlast)

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči