kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

Nestává se často, že bychom vám mohli nabídnout divadelní premiéru. Tento týden vám ale jednu nabízíme! Místní divadelní soubor Komorní scény 21 tento čtvrtek v Nové scéně Vlast poprvé uvede autorskou hru Zatímco jsme v pokoji. Chcete se dozvědět víc? Snadná pomoc - pospěšte si pro vstupenky!

simon_boccanegra.jpg

Nenechte si ujít ani poslední přenos z newyorské Metropolitní opery v letošní sezóně. Verdiho rozmáchlý opus Simon Boccanegra ovládne jeden z nejvýznamnějších tenoristů 20. století Plácido Domingo. Za dirigentským pultíkem bude stát slavný James Levine. K ještě silnějšímu zážitku vám dopomohou české titulky. Přenos chystáme na neděli od 18.00.

Věnujte pozornost také koncertu ke 30. výročí založení dětského folklórního souboru Ostravička - Třicetiny Ostravičky jinak, který se uskuteční v Nové scéně Vlast v pátek.


trainspotting_maly.jpg

Kino Vlast představuje jednu z mála jistot v dnešním rozkolísaném světě - každý týden se můžete spolehnout, že na vás na začátku týdne čeká Filmový klub a další filmy pro děti i dospělé. Tento týden pro vás máme i dvě premiéry.

Miniprofily slavných režisérů už se ve Filmovém klubu staly pravidlem. Tento týden vám představíme Dannyho Boyla. Začneme v pondělí filmem, kterým jeho dosavadní kariéra v roce 2008 kulminovala - Oscary ověnčeném příběhem chudého indického chlapce Milionář z chatrče. V úterý nabízíme film, kterým se Danny Boyle v roce 1996 definitivně proslavil a který ve své době představoval naprosté zjevení: v nové, zrestaurované verzi se na plátna kin v rámci Projektu 100 vrací kultovní Trainspotting.

Na tradiční středeční dopolední projekci pro seniory můžete tentokrát vidět oscarový film Železná lady o životě bývalé britské ministerské předsedkyně Margaret Thatcher, v němž exceluje Meryll Streep. Středeční večer pak bude patřit premiéře filmu Vrásky z lásky, ve kterém se na plátně společně po mnoha letech objeví jedna z nejslavnějších českých filmových manželských dvojic: Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý. V nové české komedii Jiřího Stracha o tom, že v důchodu život zdaleka nekončí, můžete potkat i řadu dalších známých českých herců - namátkou Ivana Trojana, Jiřinu Jiráskovou, Simonu Stašovou a další.

Program kina bude pokračovat v sobotní podvečer úspěšnou rodinnou komedii Koupili jsme zoo s Mattem Damonem a Scarlett Johansson v hlavních rolích. Sobotní večer bude patřit svěží romantické komedii z časů viktoriánské Anglie Vrtěti ženou, ve níž se dozvíte něco o průkopnických metodách léčby ženské hysterie a okolnostech vzniku první elektro-mechanického  na světě.

V neděli od 16.00 se pro potěchu vašich dětí na plátno kina Vlast ještě jednou vrátí animovaný ochránce životního prostředí Lorax.


A co náš čeká v následujících týdnech? už příští pondělí, 14. května, si nenechte v kině Petra Bezruče ujít koncert Richarda Müllera. Na konci května (29. 5.) přijede do našeho města Iva Bittová (doporučujeme neotálet s nákupem vstupenek).

Sezóna se sice chýlí ke konci, ale přesto nás čeká ještě několik pozoruhodných divadelních představení. Bude to 28. května úspěšné představení Městského divadla Zlín Madam Piaf, ve kterém exceluje Helena Čermáková. Ta je dlouhodobě výraznou osobností současného české divadla a mimo jiné i držitelkou ceny Thálie. Autorem komorní inscenace o slavné francouzské šansoniérce na motivy životopisné knihy S. Bertaut, nevlastní sestry Edith Piaf, je Karel Semerád. Adaptace líčí nejvýznamnější životní zvraty Edith Piaf a součástí hry jsou také její nejznámější písně v živém podání. Představení je součástí do předplatitelské skupiny A.

O dva dny později, 30. května, uvedeme pro všechny předplatitele skupiny B a šťastné majitele vstupenek z doprodeje inscenaci Africká královna s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem. Na 11. června jsme pro vás přichystali improvizační představení Milostný trojúhelník, ve kterém se vyřádí Pavel Liška, Josef Polášek a Martin Zbrožek. Pro děti chystáme na 15. červen Hurvínkova dobrodružství.

 

Zveme Vás také na Dětský den se Šmoulí párty a Dádou Patrasovou!

dd_maly.jpg

 

Akce v týdnu od 7. 5. do 13. 5. 2012:

  • Po 7. 5.   od 19.00 - Miniprofil režiséra D. Boyla: Milionář z chatrče (FK - Nová scéna Vlast)

  • Út 8. 5.    od 19.00 - Miniprofil režiséra D. Boyla: Trainspotting (FK - Nová scéna Vlast)

  • St 9. 5.    od 10.00 - Železná lady (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

  • St 9. 5.    od 19.00 - Vrásky z lásky (kino - Nová scéna Vlast)

  • Čt 10. 5.  od 19.00 - Zatímco jsme v pokoji (divadlo - Nová scéna Vlast)

  • Pá 11. 5. od 19.00 - Třicetiny Ostravičky jinak (koncert - Nová scéna Vlast)

  • So 12. 5. od 17.00 - Koupili jsme zoo (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 12. 5. od 19.00 - Vrtěti ženou (kino - Nová scéna Vlast)

  • Ne 13. 5. od 16.00 - Lorax (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • Ne 13. 5. od 18.00 - Simon Boccangera (záznam z Metropolitní opery - Nová scéna Vlast)

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči