kulturaFM

newsletter

 

Milí příznivci kultury,

Richard Müller v kině Petra Bezruče rozcvičuje hlasivky. Pokud dosud nemáte vstupenku, můžete si ji pořídit i na místě před koncertem, který začíná dnes v 19.00!


libas_jako_dabel_mala.jpg

Pokud na koncert nechcete a přesto hledáte program na dnešní večer, máme pro Vás ještě jednu možnost: ve Filmovém klubu dnes zahájíme miniprofil bratří Dardennů filmem Kluk na kole. Tito dva belgičtí režiséři dlouhodobě patří mezi neujznávanější osobnosti evropského filmu. Jejich citlivé vykreslení střetu dětského a dospěláckého světa po zásluze obdrželo velkou cenu poroty v Cannes a další ocenění. Filmový klub začíná jako vždy v 19.00. K tvorbě bratří Dardennů se vrátíme i zítra sugestivním dramatem Mlčení Lorny o albánské imigrantce hledající štěstí v současné Belgii. I tento film sklízel úspěchy na filmovém festivalu v Cannes.

Znovu se kino otevře v pátek. Od 17.00 tu můžete vidět animovanou komedii Piráti, ve které se seznámíte s peripetiemi bandy plastelinových pirátů v čele s pirátským kapitánem jménem Pirátský kapitán, který už dvacet let neúspěšně aspiruje na titul Pirát roku. Vydařených filmů pro celou rodinu není nazbyt a skvělé recenze dosvědčují, že tento se opravdu povedl. Nemůžete-li v pátek, máte další šanci v sobotu ve stejném čase.

Marie Poledňáková už zásobuje českou kinematografii dojemnými rodinnými komediemi nějaký ten pátek a nyní je zpět s novinkou Líbáš jako ďábel. Jako vždy se můžete těšit na nenáročnou podívanou a řadu populárních českých herců. Film Líbáš jako ďábel uvádíme od soboty až do úterka.

Posledním filmem tohoto týdne bude v neděli v 17.00 český dobrodružno-magický rodinný film Modrý tygr, který navazuje na bohatou a úspěšnou tradici českých filmových pohádek. V hlavních rolích Bára Hrzánová, Jan Hartl, Anna Polívková a samozřejmě Modrý tygr.

bittova_mala.jpg

A co nás čeká dále? Dvě rozhodně výjimečné zpěvačky: 28. května můžete v Nové scéně Vlast vidět inscenaci Madam Piaf o životě slavné francouzské šansoniérky. Představitelka Edith Piaf, Helena Čermáková, získala za svou roli cenu Thálie, takže se rozhodně bude na co dívat! Hned o den později, 29. května, pak vystoupí v Evangelickém kostele ve Frýdku fenoménální zpěvačka a hudebnice Iva Bittová. Nenechte si její komorní sólový recitál ujít!

Prodáváme také vstupenky na hru Africká královna s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem (předpl. skupina A, 30. 5.), improvizační představení Milostný trojúhelník s Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Martinem Zbrožkem (mimo přeplatné, 11. 6.). Od zítřka jsou v prodeji také Hurvínkova dobrodruřství (15. 6.)!

Hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny? KulturaFM ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak nabídne dětem od 13. do 17. srpna jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. V prodeji už od zítřka. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.



Akce v týdnu od 14. 5. do 20. 5. 2012:

  • Po 14. 5. od 19.00 - Miniprofil bratří Dardennů: Kluk na kole (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

  • Po 14. 5. od 19.00 - Richard Müller (koncert - Kino Petra Bezruče)

  • Út  15. 5. od 19.00 - Miniprofil bratří Dardennů: Mlčení lorny (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

  • Pá 18. 5. od 17.00 - Piráti (kino - Nová scéna Vlast)

  • Pá 18. 5. od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 19. 5. od 17.00 - Piráti (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 19. 5. od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

  • Ne 20. 5. od 17.00 - Modrý tygr (kino - Nová scéna Vlast)

  • Ne 20. 5. od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči