kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

hned na úvod bychom Vám rádi připomněli, že příští týden je nabitý skvělými akcemi.

africk_krlovna.jpg

Začneme v pondělí 28. 5. divadelní inscenací Madam Piaf (předpl. sk. A) o životě slavné franocuzské šansoniérky, ve které exceluje držitelka ceny Thálie Helena Čermáková. V úterý 29. 5. budete mít jedinečnou příležitost vidět sólový recitál výjimečné osobnosti naší hudební scény - Iva Bittová vystoupí jen se svými houslemi v Evangelickém kostele ve Frýdku a Vy máte možnost být při tom - vstupenky stále ještě jsou. Do třetice ve středu 30. 5. nábízíme nejen předplatitelům skupiny B hru C. S. Forestera Africká královna, ve které můžete vidět Lindu Rybovou a Hynka Čermáka.

snehurka_mala.jpg

V kině nás tento týden čekají dvě premiéry! Začneme ale popořádku - Filmovým klubem. Hledáte-li silné zážitky, nenechte si ujít mrazivé drama Andrease Dresena Konečná uprostřed cesty. Strhující, sugestivní popis situace člověka, jemuž byl diagnostikován zhoubný mozkový nádor, otevřeně nahlíží na v dnešní společnosti tabuizované téma smrti a umírání.

Pakliže je Vám soudobá íránská kinematografie španělskou vesnicí, máte v úterý jedinečnou příležitost to změnit. Manželské drama Asghara Arshadiho Rozchod Nadera se Simin ukazuje, jak jsou lidské osudy formovány společenskými konvencemi. Film zvítězil na Berlinale, získal Zlatý glóbus a také Oscara za nejlepší zahraniční film!

Kromě toho až do čtvrtka uvádíme novou komedii Marie Poledňákové Líbáš jako dábel s plejádou hereckých hvězd. Informace o časech promítání nejdete níže v přehledu akcí.

Pátek bude patřit dětem. Dopoledne, jako vždy v 9:30, se na Vás v kině Vlast budou těšit Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín všeobecně známí jako Čtyřlístek. V 17.00 uvedeme zbrusu novou verzi klasické pohádky Sněhurka. Kromě efektní vizuální stránky film zaujme také tím, že zlou královnu si zahrála Julia Roberts. Páteční večer bude patřit premiéře - romantickému tanečnímu muzikálu o cestě ze dna až na samý vrchol StreetDance 2. Kdo to nestihne v pátek, má v sobotu druhou šanci.

V sobotu odpoledne můžete vidět pozoruhodný malajský (!) animák Žraloci na s(o)uši o dobrodružstvích dvou žraločích bratří v lidském světě. Oba víkendové dny v 17.00 Vám nabídneme bláznivou animovanou komedii Cesta do Afriky, jejíž název mluví na vše. V neděli večer nás pak čeká poslední premiéra tohoto týdne: nová česká sonda do života facebookové generace Můj vysvlečenej deník.

 

Mimo výše zmíněné nabízíme v předprodeji vstupenky na improvizační představení Milostný trojúhelník s Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Martinem Zbrožkem (mimo přeplatné, 11. 6.) a také na Hurvínkova dobrodruřství (15. 6.)!

A na závěr jeden tip: pokud hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zučastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

Akce v týdnu od 21. 5. do 27. 5. 2012:

 • Po 21. 5. od 17.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 • Po 21. 5. od 19.00 - Konečná uprostřed cesty (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Po 21. 5. od 19.00 - Janáčkův Máj: Evropské hudební baroko (koncert - Národní dům)

 • Út 22. 5.  od 17.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 • Út 22. 5.  od 19.00 - Rozchod Nadera se Simin (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • St 23. 5.  od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 • Čt 24. 5.  od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 25. 5. od 09.30 - Bijásek: Čtyřlístek (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 25. 5. od 17.00 - Sněhurka (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 25. 5. od 19.00 - StreetDance 2 (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 26. 5. od 14.00 - Bijásek: Žraloci na s(o)uši (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 26. 5. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 26. 5. od 19.00 - StreetDance 2 (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 27. 5. od 17.00 - Hurá do Afriky! (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 27. 5. od 19.00 - Můj vysvlečenej deník (kino - Nová scéna Vlast)Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči