kulturafm
logo

 

Zajistěte si včas předplatné

 

Už jen do 16. září si můžete v pobočkách Beskydského informačního centra vyřídit předplatné na sezónu 2016/2017. Dramaturgie je přívětivá. 

 

Koncerty Kruhu přátel hudby jsou samé hity

 

Kdo ještě nebyl na Schola Gregoriana Pragensis neví, co s ním dokáže udělat souznění sedmi mužských hlasů.

 

Lenka Filipová v adventním čase? Dokonalá alternativa k praktikovanému nákupnímu šílenství. Rok oslav 750. výročí osídlení území města Frýdku-Místku zahájí novoročním koncertem s přípitkem Janáčkova filharmonie.

 

V březnu bude koncert špičkového Bennewitzova kvarteta . Dvoje housle, viola a violoncello. A nejsou to žádní suchaři. V roce 2014 vstoupili se zhudebněným dokumentem o potopení lodi s uprochlíky u ostrova Lampedusa.

 

V dubnu přivezou do Velkého sálu Národního domu harfu značky Lyon & Healy. Je někdo komu z tohoto hudebního nástroje nepadá čelist? Zahraje na něj uznávaná harfistka světového formátu Jana Boušková.

 

V květnu si poslechneme písně George Gershwina v podání Edity Adlerové. To bude splněný sen maminek a babiček. Mezzosopranistka Adlerová se předvede ve stylových kostýmech a kloboucích dokreslujících dobu autora. Pořad má nápaditou dramaturgii.

 

gregoriana.png

 

 

bqfotbal2013.jpg

 

harfa.jpg

 

 

 

 

Céčko

web.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

kola_zklad_ivota.jpg

Rozhodně se podívejte na předplatitelskou skupinu C. Ze všech divadelních předplatných má nejpříznivější cenu.

 

Zahrnuje úspěšná ostravská představení. A je tam ze všeho něco. Komornější i velké soubory. Komedie, drama, muzikál i improvizace.

 

A hlavně silné příběhy. Osudy českých celebrit, válečných zločinců i dospívajících kluků na pozadí druhé světové války. Kouzelný remake známé komedie pro pamětníky Škola základ života.

 

Vše osvědčená představení, která akutně pobaví a dlouhodobě vám vytáhnou na mysl palčivé společenské otázky.

 

Čeká vás maturita? Vsaďte se, že se bude při češtině komise raději 15 minut bavit o Škvoreckého Zbabělcích než 20 minut poslouchat zkomolený seznam jeho děl. Choďte do divadla!

 

 

Když jsme u divadla. Ve středu 7. září v 18.00 vám ostravská improvizátorská skupina All Imp předvede, co se můžete naučit na kurzech improvizace. Že by to byla další nezbytná schopnost maturanta?

improvizace.jpg

 

 

Ozvěny letní filmové školy

Fanoušci si určitě nenechají ujít Ozvěny Letní filmové školy. V Nové scéně Vlast promítneme čtyři snímky. Členové filmového klubu mají zvýhodněné vstupné.

 

Uvidíte české retro Starci na chmelu a Baron Prášil, vintage sovětské sci-fi z roku 1924 Kráska z Marsu a maďarský film Saulův syn o osvětimských vězních z roku 2015 dosahující skoro formátu uměleckého horroru.  

ozveny.jpg

 

36. Ročník festivalu krátkých filmů Beskydský Ještěr  

 

vizual_beskydsk_jetr_vyhlen_kopie.jpg

 

Pětičlenná porota Petr Korč, Monika Horsáková, Marta Pilařová, Libor Magdoň a Jiří Karen trávila léto u obrazovky nad téměr 60 snímky, které letos do soutěže dorazily. Poradili se a vybrali vítěze pěti soutěžních kategorií: dokument, reportáž, hraný film, animovaný film a videoklip.

10. září od 10.00 do 18.00 to bude v Nové scéně Vlast slavnostní. Podíváte se na 12 vybraných filmů a společně s porotou si užijete vyhlášení vítězů. Program oživí animační workshop s Veronikou Olšovskou.

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083