kulturaFM

newsletter

Tento týden nás čeká vystoupení pražského komorního baletu, první letošní záznam z Metropolitní opery, další z oblíbených dětských divadélek a několik zajímavých filmových premiér!

Nikdy se po Česku nekonalo tolik tanečních festivalů a představení jako je tomu v posledních letech. „Tanec se zkrátka stává fenoménem v různých svých podobách. Právě proto pro jsme pro Vás v Nové scéně Vlast přichystali špičkové taneční představení v podání Pražského komorního baletu,“ říká dramaturgyně Gabriela Zelinková.   

pbk.jpg

Tento ojedinělý český taneční soubor má za sebou téměř půl století existence a stovky úspěšných představení. Krásný zážitek čeká nejen vás, kteří obdivujete tanec, ale také ty, kteří mají rádi Jaromíra Nohavicu. Na devět z jeho písní, které se dotýkají lidských citů a pocitů, vytvořila úžasnou choreografii  L. Holánková. Tanečníci zatančí také na klasiku. Jejich vystoupení na skladby Dvořáka a Janáčka je naprosto strhující.

 

 

 

Představení je v Nové scéně Vlast ve znamení devatenáctek a tak se Vám jistě bude dobře pamatovat, že si nic jiného, než balet, nemáte plánovat na středu 19. října, 19 hodinu. Doprodej probíhá v Nové scéně Vlast, cena vstupenky je 400 Kč.

 

dcera_pluku.jpg

 I v letošní sezóně se milovníci opery mohou těšit na záznamy představení z Metropolitní opery v New Yorku.  První podzimním titulem je inscenace slavné Donizettiho opery Dcera pluku, která byla loni v zimě označena za operní událost sezóny v Královské opeře Covent Garden v Londýně. Nechte se také vy oslnit brilantními koloraturami a famozním herectvim Natalie Dessay v roli markytánky Marie a výjimečnou muzikalitou Juana Diega Flóreze v roli jejího milého Tonia. Dceru pluku můžete vidět v neděli 23. 10. od 18.00 v Nové scéně Vlast. Vstupné je 300 Kč a předprodej probíhá v Nové scéně Vlast.

 

 

Jako každou neděli se i tentokrát od 15 hodin v Nové scéně Vlast rozhoří odvěký souboj mezi dobrem a zlem, ve kterém vždy nakonec vše obrátí k dobrému Se zlým, lstivým vlkem si budou muset poradit nebojácná kůzlatka. Ale nebojte se, i tentokrát jistě všechno dobře dopadne! Vstupné na představení Kůzlatka a vlk je 60 Kč.

kuzlatka_a_vlk.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Také přemýšlíte, co si počít s pošmournými podzimními večery? Udělejte si radost a zajděte si do kina! Tento týden si přijde na své každý. Dvě delikatesy pro náročného diváka nabízí filmový klub: v pondělí Kieslowského klasiku Dvojí život Veroniky a v úterý kultovní Markétu Lazarovou Františka Vláčila. Oba filmy byly rekonstuovány a znovu se objevují v kinech. Ve středu dopoledne nabízíme nejen seniorům, ale i všem, kdo mají volno film Voda pro slony - romanci o zakázané lásce z cirkusového prostředí. Ve čtvrtek se do Vlasti už v čtvrtém pokračování vrací legendární kapitán Jack Sparrow a Piráti z Karibiku. Páteční odpoledne odlehčí hvězdně obsazená romantická komedie Kamarád taky rád a večer do Vlasti vtrhnou Tři mušketýři v novém, trojrozměrném provedení.


Bližší infrormace najdete na našem webu www.kulturafm.cz


Těšíme se na viděnou!

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči