kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

už dnes nás v Nové scéně Vlast čeká poslední divadelní přestavení předplatitelské skupiny A v této sezóně. Od 19.00 se zde herecký soubor Městského divadla Zlín představí s původní inscenací Karla Semeráda Madam Piaf na motivy životopisné knihy S. Bertaut. Helena Čermáková, představitelka fenomenální francouzské šansoniérky, obdržela za svou roli cenu Thálie a kritici se shodují, že představení je výjimečným zážitkem. Během večera zazní i řada slavných hitů Edith Piaf. A pokud nemáte lístky, není důvod házet flintu do žita - pořídíte je i na místě!

V úterý si nenechte ujít sólový recitál Ivy Bittové v Evangelickém kostele ve Frýdku. Iva Bittová si zde vystačí sama se svým hlasem a houslemi a výjimečně představí méně obvyklý výběr ze svého originálního repertoáru. Kostel je prostorný a tak i v tomto případě stále máte možnost pořídit si za 300 Kč vstupenky. Taková příležitost se nebude hned tak opakovat!

Ve středu se vrátíme do Nové scény Vlast, kde jsme pro vás připravili divadelní představení Africká královna pražského divadla Palace Theatre. V humorném i dramatickém příběhu z Afriky v době 1. světové války o tom, jak se vzájemná nevraživost může snadno zvrhnout ve velkou lásku, se představí Linda Rybová a Hynek Čermák. Představení patří do předplatitelské skupiny B.


dd_banner.jpg


Na neděli jsme přichystali velkou událost pro všechny děti! Na náměstí Svobody v Místku se 3. června od 14.00 uskuteční tradiční Dětský den, tentokrát s podtitulem Z pohádky do pohádky aneb Velká Šmoulí párty. Náměstí se pro radost našich nejmenších zaplní rozmanitými atrakcemi.
Zlatými hřeby programu bude pro nejmenší vystoupení Dády Patrasové s programem JůliDáda show, ze kterého je jasné, že nebude chybět ani oblíbená, na pasece chycená žížala. Ty starší pobaví svým hudebním vystoupením Sámer Issa. Vedle toho se děti mohou těšit na nejrůznější šmoulí soutěže, taneční vystoupení, interaktivní dílny a další atrakce. Pestrý program na místě doplní řada pohádkových překvapení, šmoulí diskotéka, pohádková cesta, skákací hrad a mnoho dalšího. Nenechte si ujít ani Vaška Pokorného a jeho originální „Cirkus trochu jinak“. Na své si samozřejmě přijdou i dospělí - na místě budou stánky s dobrým jídlem a pitím.

 

prebor_maly.jpg

Samozřejmě nezapomínáme ani na kino. V rámci Filmového klubu, který je tento týden pouze v úterý, můžete vidět strhující historické drama Královská aféra režiséra Nikolaje Arcela. Film, který zapadá do nejlepší tradice světově proslulé dánské kinematografie, vám přiblíží jednu málo známou etapu dánských dějin - vládu zpola šíleného krále Kristána VII. a skandální milostnou aféru jeho manželky. Snímek byl oceněn Zlatým medvědem a není bez zajímavosti, že některé jeho exteriéry se natáčely v České republice.

Ve středu dopoledne uvedeme další z projekcí nejen pro seniory - tentokrát můžete vidět film Miláček na motivy slavného románu Guye de Maupassanta. Čtvrteční večer bude patřit aktuálnímu filmovému hitu Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka, ve kterém exceluje Miroslav Krobot.

V pátek je Den dětí a tak byste na své ratolesti neměli zapomínat a vzít je třeba do kina. Od 17.00 promítáme úspěšný britský animovaný film Piráti - jak jinak, než o bandě smolařských pirátů v čele s pirátským kapitánem, který si říká Pirátský kapitán a už dvacátý rok neúspěšně aspiruje na titul Pirát roku. Kdo nemůže v pátek, má druhou šanci ve stejném čase v sobotu.

O filmu, který nabídneme v páteční a sobotní večer, se nemá smysl příliš rozepisovat - stačí napsat jen Tim Burton a Johnny Depp a všem je jasné, že půjde o upíry, čarodějnice, gotickou atmosféru a nebude chybět ani humor. Novinka kultovního režiséra dostala název Temné stíny. Víkendový program kina zakončíme v neděli už čtvrtým pokračováním známé teenagerovské série Prci, prci, prcičky, tentokrát s podtitulem Školní sraz.


V předprodeji stále nabízíme vstupenky na improvizační představení Milostný trojúhelník s Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Martinem Zbrožkem (mimo přeplatné, 11. 6.) a také na Hurvínkova dobrodruřství (15. 6.)!


A na závěr jeden tip: pokud hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 28. 5. do 3. 6. 2012:

 • Po 28. 5. od 19.00 - Madam Piaf (divadlo, př. sk. A - Nová scéna Vlast)

 • Út 29. 5.  od 19.00 - Královská aféra (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

 • Út 29. 5.  od 19.00 - Sólo pro Ivu Bittovou (koncert - Evangelický kostel)

 • St 30. 5.  od 10.00 - Miláček (kino pro seniory - Nová scéna Vlast)

 • St 30. 5.  od 19.00 - Africká královna (divadlo, př. sk. B - Nová scéna Vlast)

 • Čt 31. 5.  od 19.00 - Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka (kino - NSV)

 • Pá 1. 6.   od 17.00 - Dětský den - hurá do kina: Piráti (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 1. 6.   od 19.00 - Temné stíny (kino - Nová scéna Vlast)

 • So 2. 6.   od 17.00 - Piráti (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 2. 6.   od 19.00 - Temné stíny (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 3. 6.   od 14.00 - Z pohádky do pohádky aneb Velká šmoulí párty (náměstí Svobody)

 • Ne 3. 6.   od 19.00 - Prci, prci, prcičky: Školní sraz (kino - Nová scéna Vlast)

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit v Nové scéně Vlast, v pobočkách Beskydského informačního centra nebo on-line na www.kulturafm.cz.

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči