kulturafm
logo

Milí kulturní příznivci,

Brzy se budeme probouzet do temné zasněžené krajiny a nad vodou i pod vodou nás bude držet očekávání Vánoc. V KultuřeFM na to myslíme a rozhodně vás nenecháme na holičkách.

 

 

Pomůžeme vám to doklepat do dovolené. Každý prosincový den až do 23. jsme pro vás na náměstí Svobody. Zajistíme kulturní program na pódiu a stánky dobře zásobené horkými alkoholickými nápoji. Co a kdo vás v Adventním městečku čeká, čtěte zde a zde.

 

msteko-kino.jpg

 

Milovníky adventu zahrneme svátečním programem. Koncerty a představení s vánoční tématikou budou po celém městě. Vánoční Concertino Lenky Filipové je až na pár posledních místeček vyprodané. Vánoční skladby zahraje sekce hlubokých žesťů České filharmonie v kostele sv. Jakuba. Rybova Česká mše vánoční v podání symfonického orchestru Frýdek-Místek zazní v kostele sv. Jana a Pavla. O tom jak vypadaly Vánoce, si bude povídat Libor Magdoň s expertem na baroko Janem Malurou v Národním domě. Kouzelnou náladu navodí divadelní zpracování Erbenovy Kytice. A to zdaleka není vše, koukněte na vybrané akce třeba tady.

kytice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 interkontinentalni.jpg

Postaráme se o dárky. Kvalitní čas strávený s blízkými trumfne mixér i bačkory. Od 1. prosince si můžete koupit online v pobočkách BIC a v hale Polárka vstupenky na mnoho divadelních představení a koncertů letošní sezóny.

Štěpán Švestka, Věra Martinová, bratři Ebenové, Norbert Lichý, Lukáš Vaculík, Simona Stašová, Anna Polívková, David Prachař, Ivana Chýlková, a další osobnosti přijedou do Frýdku-Místku, tak toho využijte.

 

 

Rozptýlíme vás. Významně se plní hlediště cestovatelské show nadaného vypravěče a spisovatele Ladislava Zibury. Povídání o tom, jak vidí po 1500 kilometrech pěší chůze Himalájemi svět Nepálců a Číňanů tento bezprostřední mladý muž si nenechte ujít 6. prosince v Nové scéně Vlast. Ne náhodou Zibura vyprodává sály po celé republice. Zaručeně se skvěle pobavíte.

Jiní se spíše uvolní u klasické hudby. Jan Adamus je přední hobojista a ovládá techniku dechu, díky které může hrát bez přerušení. Doprovází ho Martin Levický na klavír. Koncert bude v rytířském sále frýdeckého zámku 8. prosince.

zibura-kino.jpg

 

 

dechu-c.jpg

 

 

 

Celý tým KulturyFM Vám přeje krásné Vánoce.

   

 

 

Kompletní program na tento týden naleznete na našem webu
kulturafm.cz

facebook twitter KulturaFM1. Infolinka +420 558 438 083