kulturaFM

newsletter

 

Milí příznivci kultury,

jsme rádi, že včerejší dětský den se i přes hrozící nepřízeň počasí vydařil a že se vás sešlo tolik, že náměstí Svobody bylo po větší část dne dočista neprůchodné.

dd_maly.jpg

 Co si počít, hledáte-li program na následující dny? Začneme pozvánkou na dvě akce z příštího týdne. Už v pondělí 11. 6. zakončíme tuto divadelní sezónu v Nové scéně Vlast improvizačním představením Milostný trojúhelník, ve kterém se budete moci přesvědčit o hereckém umění Pavla Lišky, Josefa Poláška a Martina Zbrožka.

hurvinek_maly.jpg

Příští pátek (15. 6.) zavítá do Frýdku-Místku proslulé Divadlo Spejbla a Hurvínka. V představení Hurvínkova dobrodružství se můžete potkat se všemi známými tvářemi: Žerykem, Máničkou, paní Kateřinou a samozřejmě Spejblem a jeho nezdárným synem Hurvínkem. Volných míst kvapem ubývá!

Program kina Vlast na tento týden otevřeme jako vždy filmovým klubem. Dnes můžete vidět českou komedii Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka režiséra J. Prušinovského. Snad si říkáte, co dělá film na motivy televizního seriálu v programu Filmového klubu, ale zkuste mu dát šanci - třeba uznáte, že skvělé kritiky oceňující režijní lehkost, atmosféru a herecký výkon Miroslava Krobota v hlavní roli, nelhaly. V úterý vám nabídneme zatím poslední film Petra Nikolaeva Lidice. Filmové ztvárnění jedné z temných kapitol národních dějin, jejíž 70. výročí si tento měsíc připomínáme, se dočkalo pěti nominací na Českého lva. Hlavní role se zhostil Karel Roden, scénář napsal Zdeněk Mahler.

Od pátku až do neděle můžete vždy večer vidět novinku Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Těšit se můžete na oddechovou komedii a řadu známých herců. V pátek a sobotu vždy od 17.00 premiérově uvedeme novou českou rodinnou komedii Tady hlídám já, ve které se dozvíte, jaké peripetie vás mohou čekat na rodinné dovolené, pořídíte-li svému dítěti psa. V hlavních rolích Lukáš Vaculík, Vladimír Javorský a další. V neděli odpoledne hrajeme pro děti animovanou komedii s ekologickým přesahem, která se jmenuje po svém hlavním hrdinovi Lorax.

 

Nepřehlédněte! Denní prodej vstupenek v Nové scéně Vlast byl počínaje 1. červnem ukončen. K nákupu vstupenek můžete využít náš webový portál www.kulturafm.cz nebo osobně navštívit některou z poboček Beskydského informačního centra (Zámecké náměstí ve Frýdku, náměstí Svobody v Místku a na ulici Hlavní ve Frýdlantu n. O.). Vstupenky lze též pořídit v Nové scéně Vlast vždy hodinu před každým představením, kdy se otevírá pokladna.

 

Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Prodej předplatného na následující kulturní sezónu zahajujeme 15. června pro stávající předplatitele a 22. června pro veřejnost. Stejně jako v této sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů vážné hudby. Brožury s programem a dalšími informacemi o cenách a prodejních místech budeme distribuovat od příštího týdne.

 

A na závěr jeden tip: pokud hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

Akce v týdnu od 4. 6. do 10. 6. 2012:

  • Po 4. 6.  od 19.00 - Okresní přebor - poslední zápas Pepíka Hnátka (FK - Nová scéna Vlast)

  • Út 5. 6.   od 19.00 - Lidice (FK - Nová scéna Vlast)

  • Pá 8. 6.  od 17.00 - Tady hlídám já (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • Pá 8. 6.  od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 9. 6.  od 17.00 - Tady hlídám já (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • So 9. 6.  od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

  • Ne 10. 6. od 17.00 - Lorax (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • Ne 10. 6. od 19.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast)

 

Vstupenky na všechny akce lze zakoupit on-line na www.kulturafm.cz nebo v pobočkách Beskydského informačního centra (náměstí Svobody v Místku, Zámecké náměstí ve Frýdku a Frýdlant n. O.).

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči