KulturaFM


 

MILÍ KULTURNÍ PŘÍZNIVCI,

léto je nenávratně pryč, podzim v plném proudu, příroda hraje všemi barvami a je čím dál větší zima. Podzimní sychravo přináší ideální příležitost „zalézt“ někam do tepla. A třeba si v tom teple ještě užít nějaký ten kulturní zážitek. Vzhledem k tomu, že byla zahájena nová předplatitelská sezona, mají mnozí z vás tento plán zaručen. Kultura F≈M ale přináší bohatý program nejen pro abonenty.

 


 

vernisáž s promítáním normálního autistického filmu

V Nové scéně Vlast budou v listopadu vystavena díla výtvarníků s poruchou autistického spektra. Přijďte na vernisáž, čeká vás promítání dokumentu a beseda s jeho autorem Miroslavem Jankem zdarma. A možná se dočkáte i překvapení. (St 1. 11. / 16.00 / Nová scéna Vlast)

 


 

OSTRÝ NÁSTUP DIVADELNÍ SEZÓNY

Milovníkům divadla jsme na podzim namíchali pestrý koktejl. Vrcholnou slovní šachovou partii si užijete u komedie s názvem Drahoušku, to chce drink! Dvě dámy, jeden hotelový pokoj a jejich pravidelné setkání u skleničky vína, při kterém tentokrát dojde k mnohým odhalením. Tak neváhejte a přijďte si užít proměny ženské duše v podání ostravského divadla Mír (Út 14. 11. / 19.00 / Nová scéna Vlast).  


Pokud máte rádi podzim a všechnu jeho melancholii, můžete ji prohloubit u představení Vražedný pátek. V hlavních rolích tohoto dokumentárního dramatu poznáte nestárnoucího Stanislava Zindulku v roli rabína a jeho syna Jakuba v roli policisty. Netradiční spojení hrůz koncentračních táborů s břitkým anglickým humorem nabídne toto hvězdné duo v Nové scéně Vlast (Čt 9. 11. / 19.00 / Nová scéna Vlast).
Vstupenky na obě představení jsou stále v prodeji!

3.jpg

 

 


 

NESLAVNĚJŠÍ ÁRIE ČESKÝCH MISTRŮ V PODÁNÍ MICHAELY RÓZSa RŮŽIČKOVÉ

Pozor změna, místo Lucie Silkenové, která onemocněla, vystoupí na komorním koncertě v historickém sále ZUŠ mladá slovenská dirigentka a koloraturní sopranistka Michaela Rózsa Růžičková. Poslechnete si její vystoupení sestavené z těch nejznámějších českých operních árií v doprovodu klavíristky Ladislavy Vondráčkové (Pá 3. 11. / 19.00 / ZUŠ Hlavní třída).

 


 

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ VE SMETANOVÝCH SADECH

Podzimní dílnička od 14.00, pohádka od 15.00 a uspávání broučků za svitu lampiónů ve Smetanových sadech od 16.00. To vše čeká malé i velké návštěvníky nedělního divadélka Černokněžník a drak 5. 11. v Nové scéně Vlast a přilehlých sadech. Zážitek rodičů i ratolestí zaručen.

 


 

MOZARTOVO REQUIEM V PODÁNÍ SOFM

Requiem tedy zádušní mši nalezneme v díle mnoha skladatelů. Jedno z nejznámějších, ne-li to vůbec nejznámější pochází z pera Wolfganga Amadea Mozarta. Přijďte si poslechnout, jak se s jeho interpretací vypořádá Symfonický orchestr Frýdek-Místek spolu s Lašským smíšeným pěveckým sborem Baška, Pěveckým sborem Smetana Frýdek-Místek, Pěveckým sdružením Martinů Třinec pod taktovkou dirigenta Zdeňka Smolky. Vstupenky v prodeji zde. (Čt 16. 11. / 20.00 / Národní dům)

2.jpg

 

 


 

DIÁKY S KOREANISTKOU NINOU ŠPITÁLNÍKOVOU

Málokomu se podaří pobývat v Severní Koreji, aniž by vedle sebe měl všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Co obnášelo studium v jednom z nejtužších diktátorských režimů na světě? Jak vypadá bezprostřední severokorejská realita? Jak se režim změnil během pár měsíců po převzetí moci Kim Čong-unem? Na tyto otázky dostanete odpověď na diácích 22. listopadu od 19.00 v Nové scéně Vlast.

1.jpg

 

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.