KulturaFM


 

Milí kulturní příznivci,

už jste svěží a nastavení na nové zážitky? V Kultuře F≈M máme ještě i v lednu, co nabídnout. A ty kteří myslí dál, máme na co navnadit. Připravte si kalendáře a čtěte :)

 


 

cyklus poslechovek o černé hudbě

Hned tento čtvrtek přijďte na Poslechovku v Zeleném baru /Čt 18. 1. 19.00 Národní dům/. Parta místních DJs bude na už druhém tematickém večeru "černé hudby" pouštět beaty, které nejen měnily kulturní, ale i společenské poměry v USA. Ochutnávky funku, gogo nebo hiphopu najdete už teď v události akce na Facebooku. K tomu dobrá zpráva pro nespavce, nakonec budeme hrát do jedné a ne avizovaných jedenácti. Živý set na konci večera bude v režii DJ Burcho.

 


 

pravidelně na pohádku

Připravte se na nepřerušovanou šňůru nedělních divadélek. V lednu i po celý únor se u nás budou střídat skvělé soubory. Pohádka v neděli ve tři v Nové scéně Vlast bude určitě skvělá víkendová aktivita ať přijdete s dětmi, vnoučaty nebo synovci a neteřemi. Záchranná síť pro úplné mrňousy je vybavený dětský koutek ve foyer a příjemným překvapením budou občasné dětské dílničky.

a.jpg

 


 

Povídání s psychiatričkou

Dalším pravidelným pořadem jsou Povídání v Zeleném baru /Čt 25. 1. 18.30 Národní dům/. Moderátor Libor Magdoň má obrovský přehled a jeho hosté z akademického prostředí mají vždy mnoho co říct. Příští čtvrtek dorazí Eva Češková, přednostka psychiatrické kliniky FN Brno. Tématem hovoru bude třeba vývoj psychiatrie v posledních desetiletích nebo pokroky v léčbě schizofrenie. Vstup je zdarma.

 


 

ples se špičkovou hudbou

Ples pro Frýdek-Místek /Pá 26. 1. 20.00 Národní dům/ už můžeme také prohlásit za pravidelný. Je to druhý ročník a bude zase o něco vychytanější. Letos hodně sázíme na kapelu. Bude hrát opravdu nevídaně velké těleso, Golden Big Band Prague a tanečníci se s nimi nezastaví. Pasivní plesaři však rozhodně o nic nepřijdou. Hudba bude prostě stát za to, i když si ji budete užívat ze židle. Potvrzením tohoto tvrzení jsou osobnosti z GBBP. Ondřej Klímek, který hraje například ve skupině Vltava, které ho jsme pro vás vyzpovídali my tady v Kultuře F≈M a Petr Sovič, kterého za nás proklepl Karel Šíp ve Všechnopárty. Další sál plesu roztančí a rozezpívá cimbálovka Konopjan. Vstupenky si vyberete zde.

b.jpg

 


 

předplatitelé

Naši předplatitelé jdou už do druhé poloviny sezóny. A v nejbližších týdnech je čeká představení Obraz /St 7. 2. 19.00 Nová scéna Vlast/ v podání Komorní scény Aréna s oceňovaným Markem Cisovským v jedné z hlavních rolí. V Commedia finita /Út 13. 2. 19.00 Nová scéna Vlast/ oceníme herecké výkony Daniely Kolářové a Jany Synkové. Detailní rozpis termínů je na webu a na všechny předplatitelské skupiny seženete vstupenky i v doprodeji. Hudební předplatitele upozorňujeme na změnu programu. Pro nemoc Alfréda Strejčka nahrazujeme pořad 15. 2. koncertem Hudba a Shakespeare s Janem Fišarem. Odložený koncert Jana Vitingera a Martina Levického už má termín a to 27. 4. Oba koncerty budou v krásném historickém sále ŽUŠ na Hlavní 11.

 


 

koncerty

A další slíbené lákání na to, co chystáme. Koncert Václava Neckáře a jeho kapely Bacily /Pá 2.2. 19.00 kino Petra Bezruče/ , Michala Pavlíčka s Monikou Načeva /Pá 23. 2. 19.00 klub Stoun/, Dana Bárty s Illustratosphere /So 17. 3. 19.00 kino Petra Bezruče/ a Čechomoru s Martinou Pártlovou /Čt 26. 4. 19.00 kino Petra Bezruče/. Vstupenky pořídíte online a na obvyklých místech. Nově však s neobvyklým názvem, který bude určitě velmi brzy zažitý. Z Beskydského informačního centra je totiž od ledna Turistické informační centrum, otevírací doba i služby zůstávají nezměněny.

c.jpg

 


 

ukažte, co umíte ve velikonočním městečku

Ač někteří ještě nestihli sklidit vánoční stromky, my už myslíme minimálně na Velikonoce. Přijímáme přihlášky na trhy Velikonočního městečka /Čt 29. 3.-So 31. 3. 10.00-18.00 náměstí Svobody/. Nabízíte-li tradiční velikonoční zboží, rukodělné výrobky, místní pochutiny nebo první jarní sazenice můžete je prodávat ve Velikonočním městečku za bezplatný nájem. Plátěný stánek k těmto účelům si od nás můžete půjčit. Tak nenechte tradice zapadnout, ať z toho máme něco i my z paneláku.

 


 

Špicujte uši

A na závěr nová rubrika, ve které se dozvíte i to, co byste neměli. V tomto případě třeba, že dubnový termín nepřekonatelně zábavného stand-upu Ladislava Zibury ve Frýdku-Místku je na spadnutí. Kdo už na něho byl, zrovna poskakuje u obrazovky nadšením. Kdo ho ještě neznáte, googlete, tento influencer baví nejen na četných přednáškách o jeho nečetných cestách, ale také například svými vtipně trefnými statusy na Facebooku. Jeho silnou fanouškovskou základnu tvoří ženy kolem padesátky, pokud jste této kategorii blízko, nešlápnete vedle. A číslo dvě: v únoru nás čeká přehlídka severských filmů Scandi /pá 2. 2. - So 3. 2. Kino≈Vlast). Severské filmy v posledních letech sklízejí úspěch nejen na mezinárodních festivalech ale také u diváků, které si získávají svým nekompromisním černým humorem, originálními kriminálními případy a napínavými thrillery. Vstupenky od pondělí na www.kulturafm.cz.

 

My se na vás moc těšíme, kamkoli se za námi vydáte.

Michaela Davidová, Kultura F≈M

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.