KulturaFM


 

Milí kulturní příznivci,

Jaro vítáme už měsíc střídavými třeskutými mrazy, ale my vydržíme. Na náměstí tento víkend spolu ukážeme zimě, jak jsme trénovali otužilost na Adventním městečku. Od čtvrtka 29. 3. do soboty 31. 3. nás na náměstí Svobody čeká kulturní program nabitým dětskými divadélky a folklórem. Zahrají i místní kapely a letošní novinkou budou spojenými frýdeckými scholami nacvičené zpívané pašije. Co všecko dalšího jsme do Velikonočního městečka připravili si přečtěte třeba tady.

 


 

Noc v Národním domě

Po delší době je konečně na programu vernisáž. Průřez své tvorby za posledních pět let na stěnách Národního domu vystaví absolvent fakulty umění OSU Jiří Zavřel. Přijďte se v Pá 6. 4. do Národního domu pokochat jeho malbami. Volně se pak můžete přesunout přes vstup zahradou do Zeleného baru. DJs z PZB a Trifecta tam budou až do dvou ráno hustit atmosféru lasery, světly, dýmem a hlavně spletí hudebních linek Liquid DnB a Psytrance. Už si to vizualizujete a vracíte do poloviny nultých let?

c.png

 

 


 

Místní hudební špičky

"Podmanivé" tak komentovali loňský koncert jazzového tria Uvira/Bruno/Hafizi jeho návštěvníci. Přijďte se v Út 10. 4. do Nové scény Vlast rozmazlit hudbou jednoho z nejlepších muzikantů místního původu. Pan ředitel Kultury F≈M o něm v úvodníku dubnového magazínu doslova řekl, že "patří mezi místní muzikanty, kteří Anděla zatím nemají, ale rozhodně jsou v pořadí." A proč o Andělech? Protože si je z letošního vyhlašování domů do Frýdku-Místku vezou Mirai, David Stypka a Marian Friedl. My jim tímto gratulujeme a těšíme se, že je budeme mít často v našem programu. Třeba bude na těchto akcích prostor i pro gratulace osobní. První z takových příležitostí bude netradiční projekce němého filmu z roku 1919 s živou hudbou. Stavitel chrámu je jeden ze spousty zajímavých hudebních projektů, o kterých jsme si povídali s Marianem Friedlem v rozhovoru pro dubnový magazín. Promítáme v Út 24. 4. v Kině Vlast a Mariana Friedla uslyšíme hrát společně s Radimem Přidalem, Matějem Drabinou a sopranistkou Barborou Jiráskovou.

a.png

 


 

Kdo dřív přijde...

O čem už ani nesmíme mluvit, abychom některým nezkazili náladu, jsou čtyři vyprodané dubnové akce. Za vstupenkami na Čechomor, Ladislava Ziburu, Spalovače mrtvol a Radošínské naivné divadlo se jen zavířil prach. Z toho plyne jediné, pojistěte si svá místa včas. Koukněte na program na www.kulturafm.cz nebo do rubriky připravujeme v dubnovém magazínu a kupte si nebo rezervujte vstupenky na jarní koncert SOFM s Markem Kozákem, na Laco Decziho, Zlatu Adamovskou, Simonu Stašovou nebo Janu Bouškovou dokud jsou. A jde to ještě sofistikovaněji. Pořiďte si předplatné Kultury F≈M. Nově mnohem dříve, už od Čt 19. 4. dáváme do prodeje na pobočkách TIC F≈M a na www.kulturafm.cz 6 předplatitelských řad sezóny 2018/19 pečlivě připravených profíky z oboru hudby a divadla.

b.png

 

 


 

Špicujte uši

Co se ještě nestihlo provalit na veřejnost a je velká naděje, že to nakonec vyjde? Koncem dubna bude tisková konference, na které se dozvíme, jaký bude letošní Sweetsen fest a nakoukneme na návrhy dostavby Národního domu. Kino na výletě podstatně nabobtná. Pořizujeme nové plátno a chystáme se v průběhu pěti měsíců na území Frýdku-Místku pod širým nebem promítat osmnáctkrát. Čas investovat do kvalitního skládacího lehátka. A do třetice: Koncem května opět otevřeme textilky designu a umění. Těšíte se?

My na vás ano, kamkoli se za námi vydáte!

Michaela Davidová, Kultura F≈M

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.