KulturaFM


 

(Nejen jazzový) Jazz ve městě

Milí kulturní příznivci, jsme uprostřed léta, počasí je zase slunečné a my se tady v Kultuře F≈M těšíme na další hudební akci. Už ve čtvrtek začíná v exteriérech staré frýdecké textilky Jazz ve městě /Čt 26. 7. – So 28. 7./. A zdaleka nebude jen jazzový. Trio Longital je jedna z nejúspěšnějších slovenských alternativních kapel. Beránci a vlci, jejichž album letos Česká hudební akademie ocenila Andělem, zahrají koncert kombinovaný s premiérou jejich doprovodného filmu režírovaného Ivo Bystřičanem. Polská zpěvačka Małgorzata Hutek vystoupí s jedinečným big bandem Concept Art Orchestra a zazpívají hudební legendy Jana Koubková a Peter Lipa. Tak si přijďte užít festivalovou pohodu. Vstupenky jsou už od 200 Kč a jsou přenosné.

b.jpg

 

 


 

Letní kino

Krásně se nám rozjely pravidelné letní akce. Když se zrovna kvůli dešti nestěhujeme s Kinem na výletě do Nové scény Vlast, tak nafukujeme naše plátno každou středu se setměním od Olešné /St 1. 8./ po frýdecké hřiště "u hříbku" /St 15. 8./. Koukněte se do programu, kde budeme příště. Vstup je zdarma.

a.jpg

 

 


 

Nedělní koncerty v parku

Stabilní místo mají naopak Promenádní koncerty. Nejraději na ně chodí babičky, ale zkuste přijít do Smetanových sadů i s dětmi. Svižná balkánská dechovka Oranžáda /Ne 29. 7./, RukyNaDudy /Ne 19. 8./ či Alan Grezl s Palo Nowakem /Ne 26. 8./, kteří hrají na hodně neobvyklé nástroje, vás budou bavit.

c.jpg

 

 


 

Filmové léto

Pokud vás dlouhé dny lákají do nočních ulic místo na lože, máme pro vás každý pátek promítání pod značkou Filmové léto. V deset večer za šedesát korun můžete celé prázdniny nakoukávat filmy z evropské produkce od bizarních muzikálů jako Janička /Pá 3. 8./ a Rocky Horror Picture Show s Timem Currym a Susan Sarandon z roku 1975 /Pá 31. 8./ po komedie Ztratili jsme Stalina / Pá 10. 8./ nebo Dokud nás svatba nerozdělí /Pá 27. 7./. A bonus? Kino≈Vlast otevřelo pohodovou letní terásku! Takže na film přijďte klidně dříve a nalaďte se třeba u skleničky Mojita.

 

 


 

Pivo a bigbít

Chytili jste se do víru letních festivalů? Tak se ho držte, krom Jazzu ve městě /Čt 26. 7.So 28. 7./ bude brzy i open air festival Pivopění /So 4. 8./ v textilce na Staroměstské. Zahraje na něm sedm kapel a neměli byste minout třeba Downbelow, Půlnoc, Ducháčka & Garage nebo Michala Ambrože & Hudbu Praha. S čepovaným pivem přijede více než 20 minipivovarů z blízka i z daleka a k ochutnání bude kdejaká gastronomická specialita. Vstup je zdarma. Videovzpomínka na loňský ročník je zde.

 

 


 

S dětmi i bez nich

Léto je tak nějak ve jménu dětí, a akcí, kam je vzít, je dost a dost. Za nás třeba takové Historické slavnosti /So 25. 8.Ne 26. 8./ s rytíři, kolotočem a zvířátky v Parku Pod zámkem, kde to bude vypadat, jako by se vrátil čas někam do středověku. Však se podívejte na video z loňska zde. Ale dokážeme si taky představit, že na konci prázdnin přijde moment, kdy si od všech možných vnoučat, dětí a neteří bude nutné trochu oddechnout. Skvělá dospělácká zašívárna je divadelní festival Odpoutaná scéna /Čt 30. 8.–So 1. 9./. Budou na něm komedie, Parfém v podezření s Valerií Zawadskou, Janou Švandovou a Simonou Postlerovou a Jistě, pane premiére! s Karlem Heřmánkem a Danou Morávkovou a spousta dalšího divadelního programu, u kterého zaručeně načerpáte pozitivní energii do nového školního roku.Vstupenky pořídíte na pobočkách TIC F≈M nebo online zde.

d.jpg

 


 

Špicujte uši

Víte, že letošní předplatné Ostrava v černém stojí pro studenty do 26 let jenom 500 Kč? Koukněte, co se v této skupině bude hrát. V bývalé Záložně alias Moravia bance se už pár drobných akcí dělo, na září ale chystáme něco mnohem většího. Protáhneme vás od sklepních trezorů až po půdu. Co chystáme zjistíte, když budete sledovat náš web a Facebook. Spustili jsme Instagram a těšíme se, že se koukneme i na vaše fotky z akcí Kultury F≈M, tak tagujte #kulturafm #pivopeni #jazzvemeste ;)

A na závěr, kdo to ještě nevíte, loučíme se s naším ředitelem Jakubem Tichým. Chtěla jsem původně říct dlouholetým ředitelem, ale když je vám něco přes třicet, tohle slovo ve spojení se svým jménem není to, co byste asi chtěli vidět. A přitom se nabízí mnoho trefnějších přívlastků. Jakub dal kultuře ve městě jasný směr, diváci chodí na akce Kultury F≈M s jistotou, že je čeká kvalita a vysoký standard a ze samotné značky Kultura F≈M udělal love brand, který je známý i daleko za hranicemi Frýdku-Místku. Míří do ostravské Komorní scény Aréna, která byla třikrát za sebou vyhlášena divadlem roku. Má těžký úkol. Začíná tam, kde by ostatní chtěli končit. V dlouhém a náročném výběrovém řízení si v Ostravě určitě vybrali správně. Zvolili člověka, který zvládne zachovat jak kontinuitu úspěšného divadla, tak pro něj najít nové oblasti rozvoje, stejně jako to dokázal v Kultuře F≈M. Přejeme mu, ať se mu tam daří! My budeme trochu tesknit, ale hlavně pokračovat v tom, co nás naučil. Díky, Jakube!

Michaela Davidová
Kultura F≈M

 

 

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.