kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

Beskydské Veseléto pokračuje a právě se přehouplo do své druhé třetiny. V minulém týdnu jste si mohli vyjít do Letního kina a navštívit největší frýdecko-místecký hudební festival - Sweetsen fest. Nyní se obrátíme spíše k dříve narozeným. V neděli 8. července vystoupí od 16:00 ve zrekonstruovaném altánu ve Smetanových sadech populární pěvecká dvojice Eva a Vašek. Těšit se proto můžete na oblíbené, nezřídka již zlidovělé melodie, které zaručeně vykouzlí úsměv na tváři a dobrou náladu. Samozřejmostí bude hojné občerstvení i dostatek laviček k posezení. Vstup je zdarma!

promenadni_koncerty_male.jpg

Vypravit se můžete také do kina Vlast. Od počátku července jsme přešli na letní režim a filmy tak začínají oproti obvyklým časům o hodinu později, tj. vždy v 18:00 a 20:00. Filmový klub je pouze v pondělí.

Dnes můžete ve Filmovém klubu vidět koprodukční komedii V. Helmera Bajkonur o setkání mladé francouzsky kazašského vesničana v širé stepi, které samozřejmě znamená spoustu kulturních nedorozumění, ale i vznik citové náklonnosti.


baikonur.jpg

Ve čtvrtek a pátek vždy od 20:00 vám premiérově přinášíme francouzský snímek Nedotknutelní. Komedie o nepravděpodobném přátelství mezi ochrnutým milionářem a bezprizorním imigrantem se stala druhým komerčně nejúspěšnějším francouzským snímkem všech dob a je hodnocena jako jeden z nejpozoruhodnějších filmů posledních let.

Oba víkendové večery jsme vyhradili úspěšné komedii Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, ve které můžete vidět přehlídku hereckých hvězd.

V programu kina Vlast samozřejmě myslíme i na děti: v pátek a sobotu uvádíme letní rodinnou komedii Tady hlídám já, která navazuje na starší české žánrové klasiky. Dozvíte se v ní, jak může nový zvířecí člen domácnosti všem proměnit život k lepšímu. V hlavních rolích Lukáš Vaculík, Vladimír Javorský a samozřejmě pes. V neděli od 18.00 zakončíme program kina Vlast pro tento týden animovanou 3D komedií Lorax.


Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Stále probíhá prodej předplatného divadla a klasické hudby pro následující sezónu! Stejně jako v této sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů klasické hudby. Brožuru s informacemi o všech předplatitelských skupinách najdete ke stažení na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz. Prodej předplatného probíhá v Nové scéně Vlast.

 

Letní škola nového cirkusu

Pokud stále hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Nebude chybět ani originální šapitó. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

 

letn_kola2.jpg

Akce v týdnu od 2. 7. do 8. 7. 2012:

  • Po 2. 7. od 20.00 - Bajkonur (Filmový klub - Nová scéna Vlast)

  • Čt 5. 7.  od 20.00 - Nedotknutelní (kino - Nová scéna Vlast)

  • Pá 6. 7. od 18.00 - Tady hlídám já (kino - Nová scéna Vlast)

  • Pá 6. 7. od 20.00 - Nedotknutelní (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 7. 7. od 18.00 - Tady hlídám já (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 7. 7. od 20.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna Vlast

  • Ne 8. 7. od 16.00 - Eva a Vašek (koncert - altán ve Smetanových sadech)

  • Ne 8. 7. od 18.00 - Lorax (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • Ne 8. 7. od 20.00 - Líbáš jako ďábel (kino - Nová scéna VlastS přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči