KulturaFM


 

 

Milí kulturní příznivci,


jaro je tady a jeho první vlaštovkou je pro nás zahájení sezóny venkovních produkcí. Letos začínáme jedinečnou akcí 1939 Boj o Czajankova kasárna 2019. V sobotu 16. března si ve Faunaparku připomeneme střet místecké vojenské posádky s okupační německou armádou, ke kterému došlo 14. března 1939 při obsazování Československa, místní odboj i československou vojenskou historii. Stěžejní bod odpoledne, rekonstrukci samotného střetu a také dobové vojenské tábory, připravil klub vojenské historie Chotěbuz. Více detailů k akci najdete zde a facebookovou událost plnou aktualit a praktických informací zde.

img_0577_csr_web.jpg

 


 

Aňa Geislerová v Milostném trojúhelníku

Do Frýdku-Místku přijede v březnu jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých hereček, držitelka pěti českých lvů, Aňa Geislerová. Své komediální a improvizační schopnosti předvede v projektu Milostný trojúhelník. Ve středu 27. března společně s Martinem Zbrožkem, Šimonem Pliskou a hlavně frýdecko-místeckými diváky odhalí a patřičně zkarikují všechno, co souvisí s láskou a přicházejícím jarem.

mtroj_fm_hd_newsletter.jpg

 


 

Řekněte...

Další herecká hvězda, Jiří Schmitzer, tentokráte ve své hudební roli, bude v Nové scéně Vlast 23. března. Jiří Schmitzer je znám hudební tvorbou plnou nezaměnitelného humoru. Na koncertě si u písniček z dílny tohoto pohodáře užijete jak milé rande s partnerem, tak společný čas třeba s náctiletým potomkem.

schmitzer_newsletter.jpg

 


 

Pojďte s dětmi na pohádku

Před námi je posledních šest nedělních divadélek této sezóny a půjdou za sebou krom Velikonoční neděle prakticky bez přerušení až do konce dubna. Využijte toho a naplánujte si odpoledne s procházkou parkem a pohádkou v Nové scéně Vlast. Tento týden bude činoherní Vodnická pohádka divadla Kozlovice. V dalších týdnech přijede třeba brněnské divadlo Koráb se svou nejnovější pohádkou o Budulínkovi nebo divadlo V batohu s Africkou pohádkou plnou domorodých rytmů.

 


 

Kino≈Kafé

Do kina teď můžete i s těmi nejmenšími dětmi. Zatímco budete koukat na bijáky z odpoledních projekcí Cinemama a Cinetata v kavárně Kina≈Vlast, můžete je v pohodě houpat v nosítku nebo kočárku, případně nechat si hrát ve vybaveném dětském koutku. V březnu budeme hrát v Kino≈Kafé české snímky King Skate, Chata na prodej a Mars. Vstupné je 60 Kč.

 


 

Taneční v Národním domě

Naopak, žádné děti minimálně dvě hodiny týdně zaručeně nepotkáte, pokud se přihlásíte do tanečních pro dospělé. V březnu otevíráme kurzy pro pokročilé a superpokročilé, ve kterých si vypilujete kroky i taneční figury. Termíny a další detaily najdete zde.

tanen_newsletter.jpg

 


 

Elektronika v zeleném baru

A čeká nás ještě jedna návštěva z Prahy. V sobotu 23. března svoje playery a mixážní pulty zapojí v zeleném baru Národního domu dvojice Shaftling & Täino. Ve své show propojují zvuk až ze čtyř kanálů najednou a vytvářejí velmi rafinované melodické a atmosférické mixy v rytmu techna a houseu. Pokud jste zvědaví na tenhle večírek, koukněte na událost na Facebooku zde a těšte se na párty do hluboké noci!

19-03-23_newsletter.png

 


 

 

Mějte se krásně a my se na vás budeme těšit, kamkoli se za námi vydáte.


Michaela Davidová
Kultura F≈M

 

 

 

 

 

 

Kultura F≈M Facebook Messenger Email Youtube

Nechte si pravidelně posílat náš newsletter a budete vědět, co se ve městě chystá.
Kalendář akcí a online prodej vstupenek najdete na našich stránkách www.kulturafm.cz.
Sledujte náš profil na Facebooku. Můžete nás kontaktovat také emailem na adrese
kulturafm@kulturafm.cz nebo telefonicky na čísle +420 773 788 650.


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči |
Copyright 2017 Kultura F≈M. Všechna práva vyhrazena.