kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

Létohrátky jsou za dveřmi! Beskydské Veseléto pokračuje a už tuto sobotu ožije park pod zámkem dětmi, zábavou a spoustou báječných atrakcí! Od 10.00 do 18.00 jsme pro vás připravili pestrý program plný překvapení. V parku na vás bude čekat pohádková cestička, kolotoč, kreativní dílny, nafukovací atrakce, trampolína a mnoho dalšího. Samozřejmostí bude dobré občerstvení. Vstup je zdarma. Nenechte si Létohrátky ujít!

letohratky_webbanner.jpg

A máme pro vás ještě jednu pozvánku! Už příští víkend, v pátek a sobotu 27. a 28. 7. se koná Jazz ve městě - festival jazzu a příbuzných žánrů, který má celorepublikový dosah. Zřídka se můžeme pochlubit tím, že bychom do Frýdku-Místku dovezli hvězdy světového formátu, ale tentokrát nemůžeme jinak: dlouholetý lídr kapely Jamese Browna a nejvýraznější současný trombónista světa, Fred Wesley vystoupí se svou kapelou The New JB's na nádvoří frýdeckého zámku. Před ním předvede své umění jeden z nejlepších evropských saxofonistů Radovan Tariška, který se představí s netradičním projektem Folklore to jazz. Kromě toho můžete vidět unikátní maďarskou kapelu Special Providence, pražské Pitch Bender a další. Něco takového si nemůžete nechat ujít! Vstupenky si můžete koupit on-line na www.kulturafm.cz, nebo v pobočkách BIC.

jazz_banner_maly.jpg

Jako každý týden vás také zveme do kina. V pondělním filmovém klubu se po celý červenec vracíme k letošnímu ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Dnes uvedeme novinku režiséra Marka Najbrta - Polski film. V něm se čtveřice populárních herců, Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Josef Polášek a Marek Daniel vrací k legendárnímu studenskému kabaretu Komediograf. Kultovní scénky byly převedeny na filmové plátno a původní obsazení navíc posílil Jan Budař.

polski_film_maly.jpg

Od pátku do neděle premiérově uvádíme film The Amazing Spider-Man. Už z titulu je jasné, o co půjde, takže stačí dodat, že nová adaptace slavného komiksu se vrací na samý počátek - jak se z jednoho neoblíbeného středoškoláka vyloupl po kousnutí pavoukem jeden z největších superhrdinů všech dob. Přijďte se podívat - může se to stát i vám!

Pokud jste propásli premiéru nejnovějšího filmu Tima Burtona Temné stíny, máte v pátek příležitost k nápravě. Nechybí všechny tradiční burtonovské ingredience: vtahující atmosféra, záhadná prokletí, záhrobní tématika bláznivé kostýmy a Johnny Depp.

A pokud se vaše děti v sobotu dostatečně nenabaží Létohrátek, můžete je v neděli poslat do kina na Piráty - zábavnou animovanou komedii o... pirátech!

 

Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Stále probíhá prodej předplatného divadla a klasické hudby pro následující sezónu! Stejně jako v právě uplynulé sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů klasické hudby. Brožuru s informacemi o všech předplatitelských skupinách najdete ke stažení na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz. Prodej předplatného probíhá v Nové scéně Vlast.

 

Letní škola nového cirkusu pro děti a mládež

Pokud stále hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Nebude chybět ani originální šapitó. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.


Akce v týdnu od 16. 7. do 22. 7. 2012:

  • Po 16. 7. od 20.00 - Neoficiální ozvěny MFF-KV: Polski film (FK - Nová scéna Vlast)

  • Pá 20. 7. od 17.30 - The Amazing Spider-Man (kino - Nová scéna Vlast)

  • Pá 20. 7. od 20.00 - Temné stíny (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 21. 7. od 20.00 - The Amazing Spider-Man (kino - Nová scéna Vlast)

  • So 21. 7. od 10.00 - Rodinný festival Létohrátky (festival - Park pod zámkem)

  • Ne 22. 7. od 18.00 - Piráti (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

  • Ne 22. 7. od 20.00 - The Amazing Spider-Man (kino - Nová scéna Vlast)


S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči