kulturaFM

newsletter

Milí příznivci kultury,

Beskydské Veseléto pokračuje a jsme rádi, že se zatím můžeme pochlubit velmi dobrou návštěvností. Aktuálně máme za sebou rodinný festival Létohrátky. Počasí se nakonec umoudřilo a tak si hlavně děti mohly užít divadelní představení a pobavit se soutěžemi, skákacími atrakcemi, nebo třeba kreativními dílnami. Největší úspěch si jistě připsala Magda Reifová se svým vystoupením.

ltohrtky.jpg

Příští víkend nás čeká další akce Beskydského Veseléta - tentokrát z trochu jiného soudku. Festival Jazz ve městě v pátek opanuje frýdecko-místecké hudební kluby a v sobotu vyvrcholí koncertem na zámku, kde své umění předvede jeden z nejlepších evropských saxofonistů Radovan Tariška s netradičním projektem Folklore to jazz. Po něm festival vyvrcholí koncertem hvězdy opravdu světového formátu, dlouholetého lídra kapely Jamese Browna a nejvýraznější současného trombónisty světa, Fred Wesleyho se svou doprovodnou kapelou The New JB's .

Páteční program probíhá v jazz klubu Stolárna, kde se představí originální, oceňovaná maďarská kapela Special Providence, která pozoruhodným způsobem kombinuje jazz s jinými žánry, dále v hospůdce U Arnošta, kde vystoupí pražští soul-jazzoví Pitch Bender v čele se zpěvačkou Sisou Fehérovou a až do noci bude program pokračovat v klubaru Pavlač, kde zahraje trumpetista Chris Vern a DJ Blofeld.

jazz_banner_maly.jpg

Vstupenky na tento mimořádný festival si můžete koupit on-line na www.kulturafm.cz, nebo v pobočkách Beskydského informačního centra.

 

temny_rytir.jpg

Samozřejmě ale nezahálí ani kino Vlast. V dnešním Filmovém klubu vám nabízíme prozatím poslední film režisérky Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír. Ve svém časosběrném dokumentu mapuje úctyhodných 37 let života jedné rodiny.

Tento týden také premiérově uvádíme nejnovější pokračování batmanovské ságy: pokud to ještě nevíte, tak Temný rytíř povstal a můžete si to ověřit ve čtvrtek a pátek vždy od 20.00.

Pro nejmenší děti máme tento týden tradiční bijásek v pátek od 10.00. Další pásmo filmových pohádek se jmenuje O myších ve staniolu. Ty trochu větší pak zveme od pátku do neděle vždy od 18.00 na nové pokračování animovaných dobrodružství v Době ledové - čtvrté pokračování dostalo název Země v pohybu.

Poslední film tohoto týden je navzdory názvu určen dospělým. Film Moje letní prázdniny by měl být velkým návratem Mela Gibsona, který jím chce navázat na své nejslavnější role. A recenze naznačují, že to vůbec nedopadlo špatně. V sobotu a neděli od 20.00!

 

Předplatné divadla a koncertů vážné hudby 2012/13

Stále probíhá prodej předplatného divadla a klasické hudby pro následující sezónu! Stejně jako v právě uplynulé sezóně vám nabízíme tři skupiny divadelního předplatného a dvě skupiny předplatného koncertů klasické hudby. Brožuru s informacemi o všech předplatitelských skupinách najdete ke stažení na titulní straně našeho webu www.kulturafm.cz. Prodej předplatného probíhá v Nové scéně Vlast.

 

Letní škola nového cirkusu pro děti a mládež

Pokud stále hledáte pro své děti možnost, jak smysluplně strávit prázdniny, nabízíme Vám ve spolupráci s agenturou Cirkus trochu jinak jedinečnou možnost zúčastnit se Letní školy nového cirkusu. Děti (od 6 do 17 let) mohou od 13. do 17. srpna prožít pět krásných letních dnů, vrchovatě naplněných pestrým zábavným i naučným programem ve společnosti zkušených instruktorů. Nebude chybět ani originální šapitó. Více informací najdete na našem webu www.kulturafm.cz.

letn_kola2.jpg

 

Akce v týdnu od 23. 7. do 29. 7. 2012:

 • Po 23. 7. od 19.00 - Ozvěny MFF-KV: Soukromý vesmír (FK - Nová scéna Vlast)

 • Čt 26. 7. od 20.00 - Temný rytíř povstal (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 7. od 10.00 - O myších ve staniolu (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 7. od 18.00 - Doba ledová 4: Země v pohybu (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 7. od 20.00 - Temný rytíř povstal (kino - Nová scéna Vlast)

 • Pá 27. 7. od 21.00 - JAZZ VE MĚSTĚ - všechny barvy jazzu (Stolárna, U Arnošta, Pavlač)

 • So 28. 7. od 18.00 - Doba ledová 4: Země v pohybu (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • So 28. 7. od 20.00 - JAZZ VE MĚSTĚ - všechny barvy jazzu (Frýdecký zámek)

 • So 28. 7. od 20.00 - Moje letní prázdniny (kino - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 7. od 18.00 - Doba ledová 4: Země v pohybu (kino pro děti - Nová scéna Vlast)

 • Ne 29. 7. od 20.00 - Moje letní prázdniny (kino - Nová scéna Vlast)

 

S přáním hezkého dne


Jakub Tichý

E: jakub.tichy@kulturafm.cz, T: +420 777 728 313


 

Pokud se Vám email nezobrazí správně, klikněte na tento odkaz pro zobrazení v prohlížeči